Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4,5 év korkülönbség. Tapasztal...

4,5 év korkülönbség. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan anyukák válaszait várnám, akiknek 4-4,5 év a korkülönbség a gyerekek között. Lehet hogy nálunk is 4 és fél év lesz. Arra lennék kíváncsi hogy milyen ez a korkülönbség, előnyök, hátrányok? Nagyon sok ez a különbség? Mennyire volt nehéz az elején? Volt-e féltékenység a nagyobb részéről?
2013. júl. 6. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Kb ideális.
2013. júl. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pont ennyi van a húgom és köztem. Mindig szerettük egymást, akkor volt egy kis "elszakadás" mikor én kamaszodni kezdtem, ő pedig még kislány volt. Cikinek tartottam, hogy mindenhova jön velem a barátnőimmel, de rendes lányok voltunk, nem voltak nagy veszekedések igazából. Kb akkor mélyült el nagyon a kapcsolatunk, mikor ő 14-15 lett én meg 18-19. Persze mondom, ezelőtt is jóban voltunk, egy-két nyáriszünet erejéig tartott ez a baki, de nem volt vészes.

Nem hiszem, hogy sokat számítana , hogy 1-2 vagy 4-5 év van a gyerekek között. Rengeteg kis korkülönbséges testvérpárt ismerek, akik rühellik egymást, szóval ez nem jelent semmit. Nevelés és személyiség kérdése ez én szerintem.

2013. júl. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ennyi van a gyerkőcök között. A lányom 7, a fiam 2,5 éves. Hátránya (egyenlőre) nincs, nálunk nagyon bejött ez a korkülönbség. Féltékenység nincs, imádják egymást, a lányom nagyon anyáskodó tìpus, sokat babusgatja és tanìtja az öccsét, a fiamnak pedig a nővére a minden, lesi minden szavát. Szóval szerintem tökéletes. :)
2013. júl. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 4 gyerkőc van, 1999, 2003 és 2007 a születési idejük, 4 év. Van tapasztalatom, amíg kisebbek addig minden ok, de pl a 14 és a 10 éves lányom már nem igazán egyeznek meg. Viszont a 10 éves lány az ikrekkel (fiú-lány) nagyon jól elvannak, sokat játszanak együtt a nagy anyáskodik a két kicsi felett. Féltékenység nincs. Vagyis a 14 éves részéről van egy kicsit de ez inkább a kamaszkori lázadásnak tudható be :)
2013. júl. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!