Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy divat itthon...

Miért olyan nagy divat itthon a kis korkülönbség? Nagyon gáz, ha mi 4-6 évben gondolkozunk?

Figyelt kérdés
2013. aug. 27. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Ez nem "divat" kérdése, amióta világ a világ rendszerint 1-3 évenként követték egymást a testvérek. Itthon erre még a családtámogatási rendszer is rátesz, mert sokan szeretik egyben "letudni" a babázást, hogy amikor visszamennek dolgozni, már ne kelljen újra évekre kiesniük a munkaerőpiacról.

Ettől függetlenül a 4-6 év korkülönbség sem gáz, ugyanúgy megvannak az előnyei és a hátrányai, mint a kisebb korkülönbségnek.

De miért hiszed, hogy csak itthon gyakori a kis korkülönbség. Más országokban nincsenek családok, ahol 2-3 év van a gyerekek között?

2013. aug. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem mernek sokszor munkaviszonyt megszakítani, és gyorsan babáznak, aztán többet nem mennek el GYED/GYES-re, nehogy ne maradjon meg a munkahely a folytonos megszakítás miatt. Szerintem mindenki úgy alapít családot, ahogy akar. Ha nektek a 4-6 tetszik, akkor annyi. :)
2013. aug. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért lett "divat",nekünk azért van kis k.k-val 4 gyerkőc,mert hármat így akartunk,a 4. pedig "csak jött" :-)

Viszont sokan úgy mond félnek hogy kicsúsznak az időből,ketyeg a biológiai óra. Egyre inkább kitolódott a gy.vállalás ideje,van aki 30x évesen kap észhez,hogy hoppá,de jó lenne egy-két gyerkőc és "bele húz" ,ezért a kis korkülönbség.


Szerintem a 4-6 év sem túl nagy kor k. sőt,talán még könnyebb is,mint két kicsivel... esetenként két pelenkással... Sőt,ha akarnánk még egy gyermeket ,akkor megvárnám,míg a legkisebb oviba megy,csak utána lenne mondanám azt,hogy na,jöhet.

Nálunk bátyám és köztem 5 év,a két bátyám közt szintén 5 év van,csak a nagyobbik bátyám és a nővérünk közt van 1,5 év.


Ha Ti 18 évet szertétek,akkor az sem gáz,a Ti dolgotok!! Aki ezért beszól,azzal nem kell foglalkozni!!

2013. aug. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hollandiában éltem 3 évet, más országból is lettek ismerőseim. Kevés közülük, akiknek ilyen kis korkülönbséggel vannak testvéreik, vagy lettek gyerekeik. Minimum 3-4 év az átlag.


Persze ez nem reprezentatív minta, ezt én is tudom.

2013. aug. 27. 13:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem divat kérdése, szerintem is minél kisebb a korkülönbség,annál jobb. Így a gyerekek együtt nőnek fel, ha szinte egyidősek, akkor még nagyon jól tudnak együtt játszani, egymás barátai lehetnek, ráadásul a szülők nézőpontja, nevelése, anyagi helyzete is ugyan olyan, 6 év alatt sok minden változik, a szülők teljesen másképp nevelik a két gyereket és 99%-ban ez okoz konfliktust, féltékenységet a két testvér között. Az idősebb gyereknek már részben kialakult a személyisége, rég megszokta, hogy ő áll a figyelem középpontjában, de amikor megszületik a kis tesó, ezt mindig traumaként élik meg, még akkor is, ha a szülő megbeszéli vele, próbál ugyan annyit foglalkozni mind kettővel. Ilyen szempontból még a 3 év különbség is sok.
2013. aug. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sok minden közrejátszik.

Nincs hová visszamenni dolgozni, mert nem volt, vagy úgyis megválnak a kisgyerekes munkaadótól.

Nincs kedv visszamenni dolgozni.

Vágynak még egy babára.

Sokszor pedig az játszik közre, hogy az első nagyon nehezen jön össze, évekig várnak rá, így a 2.-nál nem mernek sokat várni a próbálkozással, mert kicsúsznak az időből.

Nagyon sok tényező közrejátszik. Optimális esetben én is olyan 5 évet szeretnék a kettő között, hogy mindkettővel 100%-ban ott lehessek a legfontosabb fejlődési években.

Viszont az első is 2,5 év után sikerült, így tartunk tőle, hogy esetleg a 2. is ennyit várat magára. Még nem tudjuk mi lesz.ű

Egyenlőre az első éegyen egészséges.

11+4 hkm

2013. aug. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Őszintén a kis korkülönbségnek inkább hátránya,van mint előnye általában azért szülnek,mert így maradhatnak Gyeden vagy mert azt hiszik így biztos jó kapcsolata lesz a gyerekeknek.

Személy szerint nem szülnék semmiképpen sem kis korkülönbséggel.Szerintem a 3,5-4től az ideális.

2013. aug. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is praktikus oka van, mégpedig, hogy nem biztos az ember a munkahelyében, én magamtól olyan 3-4 év korkülönbséggel vállalnék gyereket, de mivel most már megvan jó sok munkaviszonyom (és a munkahelyen egyre nehezebb a gazdasági helyzet) úgy gondolom ha sikerülne bevállalnám a 2 év különbséget, hogy tuti meglegyen a gyed mindkét gyerekre, mert ha az első után visszamegyek és netán kirúgnak, akkor mire új melót találok és ott is meglesz a gyed-jogosultság, az akár nagyon sok idő is lehet. (Bár arra még gondoltam, hogy már a másodikkal terhesen még visszamegyek dolgozni néhány hónapra és akkor nem rúghatnak ki, így növelhetem a korkülönbséget, de a gyesbe semmiképp nem akarok belefutni.)
2013. aug. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!