Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek nem furcsa? Mi a...

Nektek nem furcsa? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Férjem tízen éve ugyan annál a cégnél dolgozik, mint felületkezelő, több veszélyes mérgező anyaggal dolgozik. A kislányunk négy éves autizmussal diagnosztizálták, 15 ember dolgozik annál a cégnél. Két másik munkatársának( férfiak) pár hónap eltéréssel született gyermekük, mint a mi kislányunk, az ő gyermekeiket is autizmussal diagnosztizálták. Nekem furcsa meg is említettem a férjemnek aki azt mondta ez csupán véletlen.

2013. okt. 19. 20:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Számomra is "egyértelmű" a hasonlóság oka. Kérdés mit lehet tenni, a gyerekeken változtatni nem lehet, de ha van erőtök és ti szülők összefogtok talán juttok valamire. A férjeddel kapcsolatban pedig feltétlenül tartsd szem előtt, hogy iszonyatos teher lehet számára, hogy talán miatta lett "beteg" a kislányotok, főleg ha erre majd bizonyíték is lesz. Vigyázz a férjedre, nem büntesd, ne okold!
2013. okt. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet összefüggés de ezt nem könnyű bizonyítani.
2013. okt. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Ez számomra döbbenet, annyira egyértelműnek tűnik az ok, szerintem nem lehet véletlen.

Azt gondolom, hogy az autizmus azért nem annyira gyakori rendellenesség, hogy egy ilyen szűk körben egyből 3 eset is legyen.:(

Nagyon sajnállak Titeket, nem tudom, hogy lesz e erőtök összefogni a többi szülővel és a céggel szemben elindulni, főleg, hogy ezzel a férjed az állását is kockáztatja.


Az amerikai filmekben pert nyernek a szülők, de ez sajnos a valóság.:(

2013. okt. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
A két másik munkatárs is ott dolgozott már a gyermekek fogantatása idején? Egyébként hol és milyen bizonyossággal diagnosztizálták őket? (Csak azért kérdezem, mert 4 évesen csak súlyos autizmust mondanak ki egyértelműen, kevésbé súlyos esetben 5-6 éves korig csak gyanút...)
2013. okt. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen a két másik munkatárs is ott dolgozott dolgozik, ők már 18 éve a cégalapítás óta. Budapesten a vadaskertbe kaptuk a diagnózist, és egyik munkatárs gyermekére is ott mondták ki, a másikéra pedig a szakértői bizottság mondta ki.
2013. okt. 19. 22:51
 6/13 anonim ***** válasza:

Erről hatalmas viták folynak, hogy mitől alakul ki az autizmus.

Lehet véletlen is. Inkább a tudósok a genetikára fogják, mint másra.

Én személyszerint nem hinném, hogy attól amit írtál. De mivel a tudósok sem tudják ezért ez nem kizárt.

Hiábra fordulnál ezzel felsőbb hatóságokzo, sajnos nem lehet alátámasztani:-(

2013. okt. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A nehézfémek autizmusra gyakorolt hatásáról is csak annyit sikerült igazolni, vagyis inkább feltételezik, hogy HA egy magzatban már eleve megvan az autizmusra való hajlam, akkor erre ráerősíthetnek a nehézfémek. De ennyi...

Mindenesetre 3 eset még nem olyan hatalmas minta, hogy reprezentatívnak lehessen mondani (és gondolom, közben azért születtek NEM autista gyerekek is az ott dolgozók családjában). Ha mondjuk az ott dolgozók családjában született gyerekek több mint felénél diagnosztizálnának autizmust, azon már érdemes lenne elgondolkodni, de valószínűleg igazolni akkor sem tudnák... mivelhogy egyszerűen nincs semmilyen általánosan elfogadott álláspont az autizmus okait illetően. Feltételezések és cáfolatok vannak.

2013. okt. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy kimutatták, hogy az autisták szervezetében bizonyos nehézfémek jóval nagyobb arányban vannak. Mivel idegrendszeri fejlődési rendellenességről van szó, simán lehet szerintem, hogy mérgező anyagok okozzák a fejlődésbeli eltérést.Szerintem nem véletlen.
2013. okt. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok- a spektrumon hol helyezkedik a kislányod? Sok tünete van? mik a tünetek?
2013. okt. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A diagnosztizáló kérdőívben is szerepel a szülők munkahelyére vonatkozó kérdés, hogy volt-e valami betegségük, stb. Gondolom nem véletlenül. Ezek a környezeti tényezők. De a genetika is bejátszik.

Érdekes, hogy a Szilikonvölgyben, illetve Hollandia informatikai központjában több auti/aspergeres gyerkőc születik, merthogy ezek a szakmák vonzzák az autisztikus tünetekkel rendelkezőket.

2013. okt. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!