Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apuka otthon a gyerekkel...

Apuka otthon a gyerekkel táppénzen - nektek is furcsa? Elítélitek az ilyen anyukát?

Figyelt kérdés

2,5 éves kislány. Az anyuka munkatársa vagyok, sajnos többen megszólják a háta mögött.


Szerintetek jogosan?


2013. aug. 26. 15:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne furcsa? Az apa ugyanolyan szülő, mint az anya. Ha nekik így praktikusabb valami miatt megoldani a helyzetet, akkor kinek mi köze hozzá?
2013. aug. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Simán lehet, mert lehet hogy az apa munkanélküli lett és az anyuka vissza tudott menni dolgozni így oldották meg hogy jó legyen, az is lehet hogy az anyuka keres többet alapból, simán elképzelhető ez is.

Én egyik munkatársam is apa létére van otthon a gyerekével, igaz már bejár dolgozni napi 3-4 órát amikor a gyerek bölcsiben vagy a nagyszülőnél van de neki indokolt is a helyzet, mert a felesége súlyos beteg és valószínű élete végéig kórházban is marad.

2013. aug. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogyan jön ki jobban.

Nekem pl. olyan a munkám, hogy nincs táppénz, ha megyek dolgozni, van pénz, ha nem megyek, nincs. Viszont nem dolgozoom mindig, minden nap.

Ezért igyekszünk úgy megoldani, hogy amikor dolgozom, akkor ne én maradjak otthon, ha betegek a gyerekek.

MÉg olyan is volt, hogy anyósom kivett egy nap szabit, hogy én mehessek dolgozni.

Semmi furcsa nincs ebben.

2013. aug. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítélem el. Az ő életük, úgy élik, ahogy jónak látják. Biztosan meg van rá az okuk. A megszóláshoz és az ítélkezéshez sokan értenek... Foglalkozzanak a saját dolgukkal.
2013. aug. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem furcsa, hiszen az apának ugyanannyi köze van a gyerekhez, mint az anyának. Ha nekik így jobb, miért ne lehetne apuka otthon, amíg a gyerek beteg. Én teljesen normálisnak tartom ezt. Eszembe sem jutna elítélni ezért senkit.
2013. aug. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én akkor lennék egy kicsit kiakadva, ha mindig csak az apa lenne otthon és az anya soha nem menne haza a beteg gyerekéhez. Volt sajnos ilyen ismerősöm.
2013. aug. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi ebben a furcsa? Miért hiszi mindenki, hogy CSAK az anya tudja ellátni a picit? Az apának is a gyereke és ugyanolyan jól elláthatja, mint az anya. Még ettől a kislánytól kisebbel is otthon maradhat az apuka.
2013. aug. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem furcsa. Ha meg az anyuka lenne otthon, akkor meg az lenne a baja a kollégáknak, hogy helyette kell dolgozni. Mindig van valami, amiért lehet csesz.tetni a másikat.
2013. aug. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én nem tartom furcsának.

Amikor az egyik gyerekemnek kórházba kellett mennie, a férjem volt vele végig. Én itthon voltam a szopizós kistesójával egyébként. De mikor mentem látogatni és a férjem is mondta, hogy több apuka volt bent a gyerekkel.

Apuka is teljes értékű szülő, ő is tud ápolni beteg gyereket.

2013. aug. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyáltalán nem furcsa, szerintem azt is be kellene vezetni hogy az apának gyed-re is kelljen mennie.
2013. aug. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!