Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másodfokon elutasitott gyermek...

Rolando kérdése:

Másodfokon elutasitott gyermekétkeztetés! Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni a kérdésemmel kapcsolatban. Szóval a helyi önkormányzathoz idén májusban beadtuk az óvodás kislányunkra kért rendszeres gyermekétkeztetés hozzájárulást. Az önkormányzat elutasította, azzal a kifogással, hogy a család összbevétele az adott hónapban 124e ft volt. Sajnos következő hónapban egészség károsodás lépett fel nálam igy, bérpótló juttatást kértem az önkormányzattol mert dolgozni nem tudtam. Másodfokon is beadtuk az óvodai étkeztetésre a kérelmet(korházi zárójelentésem csatoltam és egyuttal beadtuk az egyszeri gyermek támogatást) mert a család bevétele drasztikusan csökkent. Az egyszeri támogatást megkaptuk, de a rendszeres óvodai étkeztetést nem. A kifogásban az állt, hogy a kezelésemre szóló zárójelentést nem vették figyelembe illetve, hogy a család bevétele csökkent azt sem. De kérdem én, ha az egyszerire jogosult vagyok akkor a rendszeresre miért nem? Illetve ez esetben mit tehetek? 1ovodás gyerekről van szó egyszerűen nem értem azokat akik e fajta döntéseket hoznak..

2013. okt. 29. 07:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Illetve amit elfelejtettem beleírni, hogy tavaly ugyanezekkel a feltételekkel megkaptuk a rendszeres támogatást is :(
2013. okt. 29. 07:14
 2/11 anonim ***** válasza:

Kell lennie indokolásnak, hogy miért utasítottak el, illetve annak is, hogy van-e még további jogorvoslatnak helye.


Kérdés, hogy mi van a határozaton?

2013. okt. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem a család összbevételét szokták nézni hanem az egy főre jutót. A rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény nem átmeneti. Egy betegség miatt még nem fogják az egész évre meghatározni az ingyen étkeztetést. Írhatnál többet az anyagi helyzetről, hányan vagytok, stb..
2013. okt. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3 vagyunk 1 háztartásban. Az egy főre eső havi jövedelem(amit az első elutasitáskor megállapitottak ) 42500FT volt és ezért utasitották el. Illetve a 2. határozat után az van irva, hogy átmeneti segélyt igényelhetek de az már ez évben megvolt mint irtam a kérdésemben.
2013. okt. 29. 12:58
 5/11 anonim ***** válasza:
Gondolkodtam én is rajta, hogy beadjam-e, nekünk hármunkra most nettó 100ezer körüli a havi bevételünk, sajnos jelenleg munkanélküli vagyok, ebből kell fizetni a havi tb-ém is, de azt olvastam ezeknél a óvodáztatási meg gyermekvédelmi segélyeknél számít a szülők iskolai végzettsége is, 8 ált.-nál nem lehet nagyobb, ennél a résznél elbátortalanodtam. Nézik ezt?
2013. okt. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ekkora összegre tényleg nem szoktak ingyen étkezést adni. Esetleg megpróbálhatod újra beadni, friss papírokkal a kérelmet. Azt hiszem most 40ezer alatt kell lennie az egy főre jutónak, vagy ha egyedül nevelnéd a gyereket akkor járna.
2013. okt. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kinek állapítható meg az óvodáztatási támogatás?

Annak a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermeknek a szülője részére, aki

- a három-, illetve négyéves gyermekét beíratta az óvodába,

- továbbá gondoskodik gyermeke rendszeres óvodába járatásáról, és akinek

- a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultsága fennáll.

A pénzbeli támogatás folyósításának további feltétele, hogy a gyermek felett a szülői felügyeleti jogot gyakorló szülő, illetve ha mindkét szülő gyakorolja a szülői felügyeleti jogot, mindkét szülő a gyámhatósági eljárásban önkéntes nyilatkozatot tegyen arról, hogy gyermekének hároméves koráig legfeljebb az iskola nyolcadik évfolyamán folytatott tanulmányait fejezte be sikeresen.



A rendszeres gyermekvédelmi kedvezménynél nem számít mennyi iskolád van. Az óvodáztatási támogatásnál viszont csak 8 osztályod lehet és kapnod kell a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt.

2013. okt. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Másodjára mikor beadtuk már csak 75ezer forintról adtuk be az össz bevételt mégis elutasitották. Szerintem már csak 1 év mulva probálozhatunk ujra..
2013. okt. 29. 15:24
 9/11 anonim ***** válasza:
Köszi, akkor csak annyi járna, ha megkapnánk a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt, hogy évente 2x adnak 5800ft-ot utalványba? Kijönnek környezettanulmányra? Az óvodai étkeztetés átvállalására pályáztam volna, de akkor az felejtős.
2013. okt. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény egyszeri 5800 utalványban, és egész évben ingyenes étkezés az óvodában/iskolában.
2013. okt. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!