Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 hónapos babának elegendő a...

3 hónapos babának elegendő a napi 5 étkezés?

Figyelt kérdés
2013. okt. 30. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

A babákat igény szerint kell etetni. Vannak akik már újszülöttként is napi 5-ször esznek, mások még 1 éves koruk után is felkelnek éjjel enni.

Elég lehet, persze. Ha nem kér többet, nem kell tömni.

2013. okt. 31. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igény szerint van etetve? Elég ritkának tűnik.
2013. nov. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom már az elejétől kezdve 4 óránként evett. Ez napi 5 étkezést jelentett. A védőnő szerint kevés volt, de a lányomnak így volt jó.
2013. nov. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nem igény szerint van etetve. 6-7x kínálom, emiatt napközben ébresztem is álmából, de min. 2-3 naponta előfordul, h napi egyszer egyáltalán nem fogadja el és máskor is alig eszik. a súlya nagyon szépen gyarapodik, a gyerekorvosunk azt mondta, ha kevesebbet hízna, az se volna baj. az az érzésem, h neki elég volna a napi 5 étkezés, de mivel a védőnő szerint az ő korában még 6x kell, ezért tartom a hatot, de úgy érzem, h erőltetem. ha az ösztöneimre hallgatnék, akkor csak 5x etetném az kevésbé feszes, szigorú napirend lenne a számára és nem kéne felkeltenem, főleg, h utána az álmából ébredve sokszor el se fogadja...


szerintetek?

2013. nov. 5. 22:36
 5/7 zabmester ***** válasza:
Szerintem eleve nem kell felkelteni. Én is tartottam egyfajta óra szerinti rendet a fiam etetésében kiskorában, de ha aludt, sosem ébresztettem fel. Ha éhes, úgyis felébred majd, nyugodtan told el a dolgot addigra. És ha nem kér, akkor nem kell erőltetni. Főleg így, hogy a súlygyarapodása rendben van.
2013. nov. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyi az igénye, akkor elég neki ennyiszer. Ő érzi mikor éhes, senki más.
2013. nov. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. én is így szerettem volna etetni, de hát sajnos az élet néha áthúzza az előzetes elképzeléseket. most már igény szerint etetem, nem ébreszten és napi 5x kap. eleinte én is így csináltam, de hasfájós lett, annyira, h kb bmi változtatásra hajlandó letttem volna, ha ezzel enyhüla fájdalma. a védőnőnk azt mondta, a napi 5 eleve kevés és a hasfájása miatt pedig jóval kisebb adagokat kellene ennie, de 7-8x (később 6-7x). ami ugye csak úgy lehetséges, ha nappal ébresztem. már elmúlt a hasfájása, idősebb is, 5x eszik és nem ébresztem, úgysem egy álomszuszék, végre rendesen pihenhet :)
2013. nov. 7. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!