Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A budapesti bölcsödék tele...

A budapesti bölcsödék tele vannak? Hogyan működik, ha a 2 éves kislányomat szeretném beadni, mert dolgozni mennék. Mettől meddig lehet a gyermek, mikorra kell vinni reggel?

Figyelt kérdés

Vidéki vagyok, de felköltöznék Pestre a kislányommal, viszont nem tudom hogyan működnek ezek a dolgok. A férjemmel válunk, tehát magam kell megoldjam a kicsi elvitelét a bölcsibe és dolgozni menni. Esetleg babysitter? Fizetni kell a bölcsinek?

Akiknek van tapasztalata minden ilyen téren, várom válaszát és segítségét.


2009. nov. 15. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Először is, nézd ki, melyik bölcsőde érdekel, és hivd fel őket, egyeztess időpontot beszélni a vezetőnővel. Az a biztos. Év közben nem szoktak felvenni csak várólistáról gyerekeket, igy ha ti nem vagytok rajta, mert eddig nem tervezted, akkor ez az opció tárgytalan. Tehát vagy "bekönyörgöd magad", keresel ismerettséget, ha még ebben a "tanévben" akarod beadni a gyerekedet, vagy megvárod a hivatalos jelentkezési időt (április május szokott lenni, de ezt is kérdezd meg), és reménykedsz, hogy 2010. szeptembertől felveszik. Vagy hogy legalább várólistára rakják. A helyzet egyáltalán nem rózsás sajnos. Érdemes úgy költöznöd, hogy rákérdezed, melyik kerületben van kevesebb bölcsődés korú gyerek és relative több hely, ha még nincs fix elképzelésed, és oda költözzetek, különben van, hogy éveket kell várni... Változó a nyitvatartás, de olyan 7-től 5-ig szoktak lenni kábé. Állami bölcsiben nem kell fizetni, maximum étkezési hozzájárulást, de azt sem mindenhol.
2009. nov. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A nyitvatartással kapcsolatban tennék egy kiegészítést, amúgy az előttem szóló nagyon jól leírt mindent. Én nappalis egyetemre járok, a fiam pedig bölcsis. Amikor elkezdte a bölcsit, kérdezték, hogy mikorra mennék érte, én pedig azt a "szörnyűséget" találtam mondani, hogy fél ötre. Mivel az egyetemen általában fél négyig van órám ebben a félévben, és egy óra az út busszal. Na ezen kiakadtak. Azt mondták, hogy ott négykor is már általában nincs gyerek, legkésőbb négyre érjek oda. Pedig hivatalosan ötig vannak nyitva. Kicsit durvának tartom. Ha valaki reggel nyolctól délután 4-ig dolgozik, az mit csinál??? Csakhogy itt ilyen nincs. Megfigyeltem. Egyszer mentem ebéd után a gyerekért, és a legtöbb anyuka már ott ült és várta, hogy befejezzék az ebédet. És reggel 9 felé viszik őket. Nem is dolgoznak akkor??? Jó, vannak, akiket 7-8 között visznek (én az enyémet 9-re viszem, mert későn kezdek a suliban), de nekem nagyon fura, hogy 9-től délig beadják a gyereket. Tényleg nem dolgoznak ennyien? Akkor be sem adhatnák, mert kell munkáltatói, vagy nappali tanulói jogviszonyt igazoló papír. Gondlom vannak, akik csak félállásban dolgoznak, de az sem fér bele 9 óra és dél között nagyon, ha az utazást is beleszámítom, akkor pláne nem.

Úgyhogy szerintem készülj fel hasonlóra, mert elég neccesen állnak hozzá ehhez. Bár anyu koleganője mesélte, hogy az ő bölcsijükben a legtöbb gyerekért 5 körül mennek. Úgy látom, hogy nálunk viszont nagyon ilyenek. Szóval a választásnál erre is kérdezz rá.

2009. nov. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!