Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Alkoholisták a nagyszűlôk,...

Alkoholisták a nagyszűlôk, mit csináljak? Többi lent!

Figyelt kérdés
A pàrom szûlei kemènyen alkeszok,minden nap isznak nem is keveset.Apòsom arca olyan undorìtò a sok alkoholtòl,a mèreganyag ott jön ki neki tele van ilyen gennyes dudorokkal,tehàt alig van gusztusom puszilta adni neki.Anyòsom mèg menthetô lenne de azt mondja azèrt iszik mert csak ìgy tudja elviselni apòst.Fene tudja.Most nègy hònapos a lànyom hàl istennek kb100kmre lakunk egymàstòl de azèrt havonta 2havonta egyszer lemegyünk.Most is voltunk mindenszentekkor,teljesen kiborùltam,mindìg a pia, kosz van,4kutya van bent a hàzba,tiszta szôr meg kutya pizsim minden.Az se tudom hova tegyem le a lànyomat.Persze viszek mindìg alàtètet sajàt lepedôt ....stb amit szinte a kukàba kell dobni a sok kutyaszôr miatt.Alapvetô dolgokat nem tesznek meg pl.wc-zès utàn nem mostmàr kezet ès. hozzànyùl a gyerek kezèhez (ami most folyton a szàjàba van) meg orràhoz,kutyàt etetnek meg simogatnak ès nem mosnak kezet.Ki vagyok kèszûlve ettôl.Szòltam màr a pàromnak hogy valamit csinàljon mivel az ô születik èn hogy szolhatnèk ràjuk,de nem vettem èszre hogy ràjuk szòl volna vagy v.mi.Ja anyòsom ùgy jött làtogatni minket szülès utàn egy hèttel hogy piàlt ès volt egy akkora monoklija hogy csak nèztem.Apòsom leütötte mert feljött a szülèsre anyòsom meg a sògornôm ès sokà èrt haza.20òràt vajùdtam.Nem tudom hogy kezeljem a dolgot.Az èn szüleim mindent megtesznek èrtünk tàmogatnak...stb anyu 6hètig itthon boot velem szülès utàn hogy csak szoptatnom kelljen meg pihenni,ez meg idejön berùgva ès ràzogatta az 1hetes lànyomat hogy minek alszik ezèrt jött fel?Azt hittem el megy a tejem.Mi tèvô legyek??Adjatok tanàcsot kèrlek.

2013. nov. 4. 16:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
kutya pisit akartam ìrni.
2013. nov. 4. 16:54
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Úristen! Le nem mennék oda. Ha látni akarják a babát, jöjjenek ők! Otthon pedig nyugodtan megmondhatod , hogy mossanak kezet, mielőtt a babához nyúlnak. Mindig a babádat és az ő egészségét tartsd szem előtt kérdező. (Férjem szüleinél is 2 kutya van és 3 macska. Én kerek perec megmondtam a férjemnek, hogy csak akkor megyek le a pici babával és csak pár órára, nem érdekel, hogy oda-vissza 300 km, ha a kutyák és a macskák nem lesznek bent és normálisan ki lesz takarítva. Nagyon rendesek voltak, meg is csináltak mindent, de még így is szedegettem ki a macskaszőrt a 3 hónaposom szájából, pedig én is mindenből sajátot vittem. Nem is mentünk utána jó ideig. )
2013. nov. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Még a látogatást is meggondolnám, nem hogy ott aludjak! Szó sem lehetne róla. Sok mindent tolerálok és ebben az esetben sem veszekednék, de ilyen helyre nem viszem a gyerekem, akár rokonok, akár nem. A párodnak is lehetne annyi belátása, hogy ez nem gyereknek való környezet. Felnőtt embernek sem, nemhogy kisgyereknek!
2013. nov. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hàt ez az, èn is ìgy vagyok ezzel de a pàromnak kène ezt kezelni.Mondjam neki azt hogy nem megyek ès kèsz.Anyu azt mondja hogy ha le is megyünk pàr òra utàn jöjjünk haza.Nem vagyok köteles ott aludni.Ès igen igaza van de a pàronak rosszùl esik ha ilyet mondok làtom rajta.De nekem meg csak a kicsi a fontos.Szerintetek mi lesz ha a lànyom el kezd màszni?Hova tegyem majd?A gondolattòl is rosszùl vagyok.Nem tudom hogy mondjam ezt finoman el a pàromnak.Hàt inkàbb ôk ne jöjjenek..
2013. nov. 4. 17:18
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja ès màr most kivagyok attòl (igaz messze van mèg)de hogy fogom ôket meghìvni akàr egy ovis anyàknapjàra vagy bàrmi ilyesmire.Csak a lànyomnak fogok azzal àrtani ha meghìvom ôket.Ôt fogjàk bàntani hogy milyenek a nagyszülei errôl a rèszrôl.
2013. nov. 4. 17:21
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul esik vagy sem, a tény az tény. Ez mindennek az alja. Ha szeretné, ha nem, szerintem az a normális, ha az apának is a gyereke egészsége az első. Nem hiszem el, hogy szerinte ez normális körülmény! Nem kérném, hogy válasszon, megváltoztatni úgy sem tudja őket, az a hajó már elment, de azért meghúznám a határt. Néhány órára elmennék látogatóba, a gyerekre vigyáznék, koszos kézzel akkor sem nyúlhatnak hozzá, ha nekik ez nem tetszik, és jövünk haza estére. Ez a max. ameddig elmennék. Ha a párod megsértődik rajta, akkor valami nem stimmel nála. Nézze felelős szülőként a helyzetet, és rájön, miért mondod, amit mondasz. N30
2013. nov. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen teljesen igazad van neked is Kedves Utolsò!A következô làtogatàs karàcsonykor lesz gondolom de màr most tudom hogy nem alszok ott.Pròbàlok beszèlni a pàrommal.Làtom rajta hogy csalòdàs neki a szülei, igèrtèk neki ha jön az unoka minden màs lesz,hàt màs lett mèg rosszabb.A lànyom meg teli szàjjal vigyirog ràjuk,tesòm azt mondta lehet azt hiszi szegènyke hogy valami bòhócok.
2013. nov. 4. 17:38
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Totál megértelek, bizonyos ponton hasonlít a mi esetünk is.

Ülj le a pároddal beszélni! Ne legyél paprikás, maradj higgadt, és mond el neki, hogy te megérted őt, és nagyon sajnálod, h.ez van a szüleivel, de megoldást kell találni. Abba a retekbe nem mehet a gyerek, lassan le kell őt tenni mocorogni, meg mászni is fog, oda pedig nem lehet. Maradjatok az 1-2 órás látogatásnál, vagy menjen csak a párod.

Nálunk hasonló volt a szitu (de csak 1-2 ponton), én meg tudtam értetni a párommal, hogy ez így nem mehet, és ő elfogadta. Gyakorlatilag tavaly télen nem vittem le a gyereket (azok meg nem fűtöttek, csak immel-ámmal). A gyerek érdekében kompromisszumot kell kötni, döntést kell hozni. Ha ezt a párod nem érti meg.....akkor az a legnagyobb gáz!

2013. nov. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Biztos hogy megèrti csak nagyon nehezen tudja ezt feldolgozni,fàjò pont neki hogy ilyenek a szülei.De azt hiszem ma lesz a napja hogy leülünk ès konkrètan megbeszèlünk mindent,mert csak emèsztem magam ès azt nem akarom hogy ez miatt elapadjon a tejem....Megoldàst kell talàlnunk!
2013. nov. 4. 20:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, beszéltél a pároddal?
2013. nov. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!