Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 8 éves kislánynak helyes-e...

Egy 8 éves kislánynak helyes-e tabletet vásárolni karácsonyra? Illetve vásárolt-e már ilyen ajándékot gyerekének valaki és mik a tapasztalatok.

Figyelt kérdés

Gondolok ilyenre, hogy mennyire becsüli , használja-e .

Ront illetve javít a tanulásban, vagy semleges.



2013. nov. 5. 18:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

A férjem programozó, zenei programokat készít. Nemrég kapott levelet egy német apukától, aki azért írt, hogy elmesélje, a nyolcéves kisfia gyűlölt zongorázni tanulni, de neki ez fontos volt, ezért erőltette, aztán letöltötték iPadre ezt a bizonyos programot és a gyerek megszerette, imád zongorázni, ezért egész életére hálás lesz...


Nem haszontalan dolog, rengeteg olcsó, vagy ingyenes programot le lehet rá tölteni, amikkel bármilyen képessége fejleszthető.

2013. nov. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
sürgősen felejtsd el... az hagyján, hogy nem becsüli, elveszi az eszét, tanulás meg nulla. Akárhogy szabályzod, e mellé még az agya is elszáll, az osztálytársai meg irigyek lesznek, neki meg egyre nagyobb arca. Vegyél neki babát, még az való neki. Sőt inkább valami fejlesztő játékot, ami segíti a tanulást. Eszembe nem jutna a 8 éves gyerekemnek ilyet venni, nekem már az is fájt, amikor az apja adott neki egy mobiltelefont... az se való még. MI lesz így a világgal "uramatyám"
2013. nov. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Az én 8 éves húgom azt kap karácsonyra. Én nem tartom feleslegesnek. Meg lehet mondani, hogy csak tanulás után használhatja, suliba meg úgysem viheti, de a legtöbb osztálytársának már így is van sajátja.
2013. nov. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%
Ha tele vagytok...
2013. nov. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy megoszlik a vélemény illetve én sem tartom helyesnek .De a mai rohanó világban szerintem már eléggé gyorsan fejlődnek szellemileg a gyerekek.A laptopomon simán elindítja a youtub-ot és nézi a meséket rajta.De azért köszönöm a válaszokat. Csak is attól félek hogy nehogy olyan alkalmazást vagy honlapot töltsön be ami még nem őneki való . Sajnos elég egy két előugró ablak és kész a baj.
2013. nov. 5. 19:50
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

Pont ma reggel volt szó a gyerekek táblagépezéséről, egy gyerekpszihológus is kifejtette a véleményét.

A mai világban már nehéz elkerülni, hogy a gyerek ne használjon táblagépet, de fő a mértékletesség, játszhat vele napi 20-30 percet, de mellette más játékkal is játsszon. Sok olyan játékot lehet vele játszani, ami hasznos lehet és fejleszti is, de nem szabad hagyni hogy ezentúl csak ez legyen az egyetlen játéka.


Egy 8 éves gyerek már azért is szeretne, mert a suliban sok gyereknek van már, ezért nem fog elszállni vagy nem fogják ezért kinézni. Szerintem fogja értékelni, már nem annyira kisgyerek.

2013. nov. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Ha már 8 évesen tabletet adsz neki, később mit fog kapni? Autót, lakást, toronyórát lánccal?


Ennyi idősen kizárt, hogy indokolt igény legyen ilyesmi ajándékra. Mihez kellene, most őszintén? Iskolai leckéhez?

Mi olyat tud adni egy számítógép, amit pl. könyvekből, társasjátékokkal, múzeumba, kirándulni járással ne tanulhatna meg?

Elnézést a kicsit kemény fogalmazásért, de pontosan az ilyen hozzáállással lehet konzumidiótát nevelni,meg divatmajmokat.

2013. nov. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

A 7 eves fiamnak is van tablettje.Termeszetesen megbecsuli,de o pici koratol a legaprobb jatekra is nagyon vigyaz.Gyakran jon velem a munkahelyemre hosszabb-rovidebb idore amikor nincs suli,az irodaban pedig unatkozna nelkule.3 eves koratol hasznalja a laptopot,van psp-je es playstation is,es mivel soha nem tiltottuk tole,igy fuggoseg sem alakult ki nala.Itthon ra sem nez ezekre a jatekokra,valoban csak olyan kornyezetben jatszik vele, ahol nincs lehetosege mast jatszani,a rajzolast megunta,a hazival vegzett.A playstationt egyaltalan nem hasznalja,pedig rengeteg uj jatekot kapott hozza ismerosoktol,ki sem probalta oket.

Ezzel azt akarom mondani,hogy szerintem csak akkor kepezik ezek a dolgok vagy targyat a gyereknel, ha nem a mindennapok resze,hanem tiltjak,vagy erosen korlatozzak a szulok a hasznalatat.Ha termeszetes hogy van, akkor mar nem olyan erdekes,magatol valasztja a legot,a playmobilt es foleg a kozos jatekot helyette.

2013. nov. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
3 evesemnek is van kulon tabletje, azon vannak a rajzfilmek az utazashoz, androidos baba jatekok, szinten, ha mennenk valahova, egyebkent nem hasznalja. Mielott meg barki felhaborodna, tenyleg utazashoz van egy dvd lejatszo helyett es nem a bolcsibe viszi vahy ilyesmi. Mai vilagban nem tartom orult otletnek, ez a jovo, sajnos vagy nem, mar mas kerdes. 8 evesnek en vennek, persze, valamennyire korlatozva lenne az internetes hozzaferes, illetve nem mindent tolthetne le.
2013. nov. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
A mi 4 évesünknek is van, játékok és mesék vannak rajta. Sőt, a telefonunkon is játszhat ha éppen mondjuk dokinál vagyunk és várakozni kell.
2013. nov. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!