Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy hogy mostaná...

Csak én érzem úgy hogy mostanában egyre többet engednek meg maguknak az orvosok, nővérkék miközben az ellátás egyre rosszabb?

Figyelt kérdés
Ha véletlenül egy vizsgálatra nem tudsz elmenni, mert valami halaszthatatlanul fontos dolgod van, akkor már egy ostoba felelőtlen nő vagy akit nem érdekel a gyereke. De ha ők keverik el az eredményeidet, és újra kell csináltatni vagy ha csak hónapokkal később kapod meg az persze teljesen rendben van.
2013. nov. 5. 19:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Ez az eset velem történt. Kicsit hosszú lesz. Szóval kezdem az elején. Először is leszögezem hogy mindig minden vizsgálatra elmentem és minden tanács adáson részt vettem. A 24. heti cukrom magas lett, pontosan 9:4-ről csak 8:00 ment le. Jeleztem ezt az orvosomnak aki diabetologushoz küldött. El is mentem. Ott reggeli előtti és utáni cukrot mértek. Ami 4.2-5.9 lett. Utána szeptember 3.-án kellett volna vissza mennem ellenőrzésre. De mivel a nagyobbik gyerkőc korházba került és ott kellett lennem így nem tudtam vissza menni. A diétát természetesen attól betartom. Ez után pedig rengeteg dolgot kellett intézni és sok helyre szaladgálni, a beutaló pedig lejárt és valahogy el is felejtettem. Költözés, további vizsgálatok. Tegnap voltam 37 hetes NST-n. Ahol a nővérke elkérte a mappámat, mert keresett egy eredményt. De helyette a régi beutalót találta meg. Persze egyből jöttek a megjegyzések. Mondtam hogy mi volt és hogy diétázok attól. Erre hogy mennyi szénhidrát van egy almába. Nem tudom de egy almától még nem lett beteg senki. Az orvosom azt mondta ma menjek el a diabetologushoz. Oké elmentem. Még jó hogy a fiam dédije vigyázott rá. Mondtam ott is hogy a nagyobb fiam (2éves) beteg volt és korházba voltam vele. Erre az orvos nyersen megjegyezte miután egy óra késéssel beesett hogy komolyabban kéne vennem mert beteg lesz a gyerek, és hogyha nem érdekel nem kötelező menni. Most szülés után hat héttel hívott vissza. Nem azért nem mentem vissza mert nem érdekel hanem mert nem tudtam. Ez nem jelenti azt hogy a diétét nem tartom be és feleőtlenül zabálok össze mindent. Minden eredményem Uh vérvétel AFP stb nagyon jó. Soha nem merült fel semmilyen gond. Védőnő szerint is ez el fog múlni ha megszültem és nem lesz baj. Házi orvossal kétszer is ellenőriztettem a cukromat. Mind a kétszer jó lett. A vérvételem is jó. Szóval nem igazán értem miért kell ilyen gonosz megjegyzéseket tenni. Azt csak záró jelben írom le hogy amit kerestek nem lett meg és újra levették a vért. De én itthon megtaláltam, még tollal meg is volt jelőlve. A toxoplazmára két hónapot vártam mert nem volt reagens. A második ellen anyag eredményért pedig fél órát álltam sorba 10 másik beteggel egy apró helységben ahol alig volt levegő. De persze ez teljesen rendben van. Bocs hogy hosszú lett, de úgy érzem igazságtalan dolog így bánni és így rémiszgetni egy kismamát. Az meg csak hab a tortán hogy össze turták a papírjaimat.
2013. nov. 5. 19:49
 2/6 anonim ***** válasza:
A színvonal a pénztelenség miatt romlott. Másodrészt meg az orvos is ember. Te még soha nem szóltál vissza indulatból mert nem aludtál vagy bármi. Felesleges ezen kattogni, nem ér annyit.
2013. nov. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lehet hogy én vagyok túl érzékeny. De akkor se szép dolog azt mondani hogy meghal a babám vagy nyomorék lesz csak mert egy vizsgálaton nem voltam ott. Sokan nem is járnak orvoshoz és végig zabálják cigizik isszák drogozzák a terhességet. De velük a kutya se törödik. Én meg ott voltam minden vizsgálaton betartok minden utasítást erre ezt kapom. Lassan már enni se merek mert mérgezem a gyereket. Nem normális dolog ezzel tele tömni a kismamák fejét.
2013. nov. 5. 20:10
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Lehet, hogy az orvos is ember, de elvileg azért választotta ezt a hivatást, hogy más embereknek segítsen és ki van kiszolgáltatottabb helyzetben egy kismamánál, vagy egy betegnél? Velem iszonyat hanyagul bántak például neurológián, amiket összehablatyolt az orvos azt magamtól is tudtam, de a problémámat nem oldotta meg, mivel az első vizsgálaton nem talált semmit el is küldött, hogy akkor ennyi volt. Apukámnál 1 éve nem sikerült rájönniük mi a baja, már lábra nem tud állni, olyan rosszul van, de az orvosok lesz.rják, ha nem vagy hajlandó fizetni nekik, nem is törődnek veled. És ez nem egy eset, mert 1 év alatt számtalan orvosnál megfordultunk. Ezért én SZTK-ba már nem is megyek, csak vérvételre, mert eddig csak rosszul sültek el a vizsgálatok... Szóval nem csak a kismamákkal ilyenek, hanem mindenkivel sajnos.
2013. nov. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%

"lehet, hogy az orvos is ember, de elvileg azért választotta ezt a hivatást, hogy más embereknek segítsen és ki van kiszolgáltatottabb helyzetben egy kismamánál, vagy egy betegnél? "


Szép álomvilág lenne amit te elképzelsz. Akkor soha senki nem szólhatna semmit az életbe, hisz ő választotta ezt a szakmát.

2013. nov. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
28%

Ja és a kérdésem lemaradt második?

Te soha nem voltál fáradt gyerek mellett. Itt is hány anya panaszkodik pedig ő választotta az anyaságot.

2013. nov. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!