Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan mondja el, mit szeretne...

Hogyan mondja el, mit szeretne 2,5 éves gyermeketek karácsonyra?

Figyelt kérdés

Megmutatja? Vagy hogyan? Az én lányom beszél igaz, de nem nagyon tudja még mi kell neki, vagy csak nekem nem mondja. Tavaly kapott 2 készlet lego duplot, nem akarok neki többet venni, nem igazán köti le, nem szereti.

Nyáron a szülinapjára, konyhát, babaházat, wow autót, ugráló állatot és babát kapott. Ötletem sincsen mit vegyek neki, vagy hogyan tudnám meg mit szeretne.



2013. nov. 6. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
szerintem ezek után ne vegyél neki semmit, hisz így is egy játszóházban él már.
2013. nov. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, hogy mit szeretnél a Jézuskától?? Bár ez nem mindig nyerő ilyenkor minden héten mást szeretne még :)
2013. nov. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Tanuló kutyahugi?
2013. nov. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jövőre már jobban meg fogja tudni mondani. Az enyém 1 évvel idősebb kábé a tiednél. Tavaly még nem tudtunk neki olyat venni, amit ő kért, de idén már igen. Most az álma egy rózsaszín játéktelefon. Majd valahonnan kerítek. Szereti a barbit, és állandóan rá van ragadva a parfümömre:D A boltban láttam gyerekeknek való parfümöt, tusfürdővel adták. És mivel valahogy eltört a barbija (nem igazi), így kap egy másikat, de most egész családot kap. Anyuka, apuka, kislány, kisfiú. Már megemlítettem neki, hogy beszéltem a jézuskával, és kérdezteti jézuska, hogy jó lesz e neki ilyen barbi szett:D Mondta, hogy jó lesz, de többet nem emlegetem neki. Az én lányom lassan, fokozatosan tanul beszélni. Már 1 éves korában elkezdett szavakat mondani, de még mindig nem beszél teljesen folyékonyan (3 éves és 3 hónapos), mondjuk elképzelhető, hogy azért, mert 2 nyelvet tanul (Angliában élünk)Szóval, ahogy a te írásodból is kiderül, hiába beszél, még nem tudja, hogy mi kell neki, mert érettnek is kell hozzá lenni. De még az enyém is azt mondom, hogy jövőre lesz a tuti, akkor már komplett listája lesz, az bizti.
2013. nov. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Itt olvastam, hogy az ilyenkorú kicsiknek már kész "listájuk" van, arról mit szeretnének. Hát az én lányomnak nincs.

Van 1 babaháza, egy konyhája, egy wow autója, egy ugráló csacsija, egy babája, 2 kis legós készlete és egy tanuló laptopja. Ez így leírva lehet, hogy sok, de ha körbenézek a házba alig van valami játéka. Van még néhány 2-300 ft-os szivacskönyve és egy nagy halom örökölt plüsse, amire rám se néz, de legalább színesítik a szobát.

Nem hinném, hogy ez olyan sok minden, hogy ne kapjon karácsonyra ajándékot. (Akkor látnád barátnőm lakását, az tényleg játszóházhoz hasonlít) A mikulásról nem is beszélve.

2013. nov. 6. 17:55
 6/11 anonim ***** válasza:

Sütiformák, kis nyújtófa, gyurma, kesztyűbábok, olyan dolgok, amivel együtt tudtok játszani.

Van egy csigás társas, ami esetleg már ennyi idősen is érdekelheti. (tempo, kleine schneke, a magyar nevét nem tudom)

xilofon, zene cd, futóbicikli

mesekönyv

memóriajáték

egyszerű kirakós

2013. nov. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nos kisfiam tud már beszélni 1 éve,most 2,5 éves de nem kérdeztem meg mit szeretne,ugyanis úgysem tudja Ő még igazán,kis konyhát kap mert imád főzni,ha nem vennél egy alkalomra minden játékot amit árulnak talán lenne ötleted,nem kell elhalmozni mert nem tudja később értékelni ráadásul nem tud majd a nagy sokaság zavarában egyikkel sem játszani egy jót.
2013. nov. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Gyurmakészlet. Azt már 2,5 évesen szeretné. A play-dohnak nagyon jó készletei vannak.
2013. nov. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 2,5 és ő a listás típusba tartozik. Azt már hónapok óta hajtogatja, hogy a Jézuskától egy csillagos gitárt, meg egy sárga gitárt fog kérni (annak ellenére, hog már van itthon 2 gitárja, na de a drágámnak mindene a zene, és azt mondta, hogy gitáros lesz, ha nagy lesz). Szóval nálunk megmondta, hogy mit hozzon a Jézuska. De mivel sokat járunk boltba, gyakran megnézzük a játékosztályokat, így arra is mondott már ötleteket, hogy a Mikulástól mit fog kérni.
2013. nov. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom tavaly 2.5 évesen egy játékboltban meglátta a kedvenc meséjének a figuráit (Toy Story). Szerette volna m,egkapni akkor, de mivel drága volt, mondtam, hogy a Jézuskával kell egyeztetni. Ez októberben volt. Azt hittük a párommal, hogy elfelejti és letesz róla, de nem. Kiartott mellettte, így az utolsó darabokat vettük meg decemberben. Azóta is játszik velük. Annyira bejött neki, hogy most u.abból a meséből kérte a lányt és a lovát. Szerintem menjetek el együtt játékboltba nézelődni egyszer-kétszer. A kisfiam Frédi béni lábbal hajtós autót fog kapni, 15 hónapos lesz karácsonykor. Amikor a neten nézegettem a lányom teljesen odalett, hogy ő ilyet is szeretne csajosba. Ez pl:1,5 éves kortól 5 éves korig szól. Ez az autó olyasmi ami a bevásárló kocsi elött is van, csak lábbal hajtani is lehet. Ha azt szereti sz.tem ez se rossz ötlet. Nálunk tényleg úgy néz ki a gyerekszoba, mint egy játszóház, így elég nehéz volt kitalálni, mit hozzon a Jézuska. De úgy érzem ez a nyerő. Annyira, hogy már minden ajándék megvan. Mondjuk csak azért, volt ilyen "sürgős", mert a 3. babával karácsonyra vagyok kiírva. :)
2013. nov. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!