Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan ünnepeltétek gyermekete...

Hogyan ünnepeltétek gyermeketek 3. szülinapját? Mit vettetek ajándékba? Miket készítettetek a vendégeknek?

Figyelt kérdés
Most már eléggé "nagy" a fiam,nagyon várja a szülinapját,érti nagyjából,hogy miről szól az egész és hogy torta,lufik,ajándék ez elengedhetetlen.Szeretném,hogyha érezné hogy ez a nap tényleg más mint a többi,hisz az ő születését ünnepeljük.:)
2013. okt. 31. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk az a szokás, hogy reggelre feldiszítjük a nappalit és oda sorakoztatjuk az ajándékokat.


Mi külföldön élünk, család nincs a közelben, így mindenki nagy csomagokat küld a gyereknek erre a napra, amit mindig eldugok míg el nem jön a napja.

Este feldiszítem a nappalit, vannak lufik meg minden. kiteszem az ajándékokat és reggel együtt megyünk le a nappaliba.

Ekkor beteszem neki a halászjudit szülinapi énekét. Majd kibontja az ajándékokat. Idén hétvégére esett a szülinapja és 3 éves lett, így egy nagy partit rendeztünk. 6 család jött hasolnó koru gyerekeikkel. Kertbben ünnepeltük, csináltam egy macska tortát neki, és kifestettem az összes gyereket cicának.

Oviba pedig köv hétfön vittünk be sütiket, és ott is megünnepelték.

2013. okt. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Biztosan nagyon szuper lehetett! :)Köszönöm válaszod
2013. okt. 31. 13:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyáron volt 3 éves a kislányunk. Csináltattunk egy csokitortát, amin ostyából a kedvenc plüss kutyusa és a babája volt, nagyon tetszett Neki :-). Eljöttek az anyai nagyszülei és a nagynénje. Kapott moncsicsit, Play-doh gyurmakészletet, gyöngyfüzőt, golyóvezetőt. Most már a lánykám is élvezte. Kiváncsi volt az ajándékokra, elfújta a tortát, nagyon jó volt látni :-)


Sült kacsacombot sütőttünk krumplipürével és tzazikit.

2013. okt. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a 3. szülinapján a tengeri állatok volt a sláger. Imádja a békékat a lányom, így tengeri teknps tortát kapott, Annyira tetszett neki, hogy majdnem sírt mikor felvágtuk. Kapott egy plüss tengeri teknőst is, hogy az emlék tovább megmaradjon. Meghívtuk a családot és barátokat, akiknek hasonló korú gyerekeik vannak 7 kicsi tombolt a bulin, amire 3-tól vártuk a vendégeket. Minden kisgyerek kapott egy kis csomagot, amiben volt egy kis fa puzzle, egy kicsike tengeri állat (kb 4 centis), egy tengeri állatos sisak és ördögnyelv, amiket az ajtóban adtam át nekik egy teng.állatos ajándék tasakban.-így könnyebben oldódtak a gyerekek. Mire jöttek a vendégek feldíszítettük a lakást; 150 lufi, felirat... Ja igen, 1 kiló konfettit is vettem. Imádták! Hamar kiszorták, de újrahasznosították! :) A menü rántott pulykamell volt, falatkákra vágva, amit előző nap tejbe raktam és így tettem a hűtőbe. Csináltam ecetes krumplisalátát, franciasalátát és svéd gombasalit. Meg persze az asztalon egy csomó nasi volt. A gyerekeknek külön kis asztalon terítettem. Műanyag szines poharakkal, tányérokkal..., Ja a szalvéta is teng. állatos volt. Kb 6-kor volt a tortabontás, ajándékozás és olyan 8-ig tartott a buli.

Ez februárban volt, jól sikerült a bulija a kiscsajomnak, jó volt a hangulat és nem unatkoztak a gyerekek sem. Lassan ismét aktuális a dolog... Amit másképp csinálnék; külön ünnepelnénk a családdal és külön a gyerekekkel, csak nem tudom, hogy kivitelezzem...

2013. nov. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat
2013. nov. 3. 19:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekünk most volt hétvégén a 3. szülinapja, a rokonsággal, nagyszülők, keresztszülők, uncsitesókkal ünnepeltük.

Feldístítettük a nappalit lufikkal, azokkal játszottak is a gyerekek, a nagyobbak buborékot fújtak a kicsiknek, táncoltak stb.

Volt torta meg tüzijáték, gyertyafújás, a menü:

Pizzás csiga, virslis falatkák, saláták, szendvicsek, és rágcsa, pogi,ropi mert a gyerekek ezt díjazták a legjobban.

Csináltunk pinjátát, egy papírzacskóban apró édességek fellógatva, azt kellett bekötött szemmel némi segítséggel leütögetni, a szétszóródott apróságok felkapdosása jó móka volt a gyerekeknek.

Amit kapott: lego duplo építő, Play Doh formázó gyurma, mesekönyv, Kinder tojás, építhető favonat, ezek érdeklik mostanában.

Azóta is emlegeti minden nap.

2013. nov. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nyáron volt 3éves a kisfiam.

Volt egy szülinap a nagymamákkal, ajándékok torta, énekeltünk stb. JÓ volt nagyon!

Meg volt egy gyerekzsúr is! Szombaton tartottuk, és előtte pénteken készült el a kertbe a nagy fa játszóvár- úgyhogy le volt tesztelve rendesen.

3gyeremekünk van- fiuk- ez volt az ajándék nekik közösen, de persze a szülinapos kapott még plusz ajándékot is. Nagy traktorrajongó, ugyhogy traktort kapott tőlünk és egy traktoros pólót, valamint a tortája is traktoros volt. A kisbartoktól is kapott több trakeszt és egyéb jó társast, kifestőt, foglalkoztató, járművet ugyhogy nagy volt az öröm! :)

Minden gyerek szülinapját kb így szoktuk ünnepelni. El szoktam hívni a nagyszülőket, keresztszülőket is és velük közösen is tartunk egy szülinapt, és gyerekzsúr is szokott lenni. Nagyon örülnek neki! Legtöbbször a sok bulizás és hogy kicsit jobban körberajongjuk őket, énekelünk- verset mondunk, köszöntjük őket, tortát kapnak, fújják a gyertyát- nagyobb öröm nekik, mint maga az ajándék! :)

2013. nov. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat,nagyon sok,jó ötletet adtatok.
2013. nov. 11. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!