Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Képkeretet díszítenék a...

Képkeretet díszítenék a nagylányommal, ajándék karácsonyra mamáéknak, dédinek. De hogyan, mivel? Kreatív anyukák, adnátok ötleteket?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy vennék sima képkeretet (fát, vagy műanyagot?), és arra ragasztanánk, festenénk. Azt sem tudom, mivel lehet biztosan jól ráragasztani pl. gombot.
2013. nov. 7. 18:51
 1/8 anonim válasza:

Én ugyan kamasz vagyok,de van ötletem!:)

Vegyetek üvegkeretet,de akkorát,hogy a képet ha a közepére teszed,maradjon még kerete.Remélem érthetően írtam le..Én egy fehér lapra tettem a képet,és úgy a keretbe,mert csúnya barna volt a hátulja.Az üresen maradt részre tudtok tenni üvegmatricát vagy dekupázsolni.Üvegmatricához keresgethettek a neten is mintákat,de szabadkézzel rajzolva is meg lehet oldani.

Ha sima képkeretet szeretnél,szerintem natúr fát vegyél,és ha ragasztani akarsz rá,dekupázsragasztóval szerintem ráragad minden,és arra is lehet szalvétát is ragasztani.

2013. nov. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
termésekkel(bab,borsó,stb),faágakkal,színezett só(ételfesték/színes kréta),pici gipszfigurákat is önthettek,sima kartonból/dekorgumiból is vághattok mintákat...Nekem most kb. ennyi jutott eszembe,és szerintem hobbi ragasztó,de ebben mondjuk egy kreatív boltban segítenek.Én is natúr fát vennék.
2013. nov. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hobbiboltban lehet kapni kis tubusos csillámport ami ha megszárad fényes lesz mint a ragasztó. Van nagyon sok színben és nem is drága. Ezzel nagyszerűen lehet díszíteni. Emellett dekupázsragasztóval dekorálható a képkeret, ez is fényesen és átlátszóan szárad.
2013. nov. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gondolkodhatsz a papírkereten is, mert azt is nagyon szépen lehet díszíteni, és könnyebb rá ragasztani, mint a többire. Fára ragaszthatsz ragasztópisztollyal is, a műanyagot "megeszi".

Papírkeretre mindenfélét ragaszthattok hobbiragasztóval pl. (papírboltokban is kapható, fehér flakon, jól ragad): gombot; szalvétát (azt tapétaragasztóval is lehet, nem kell dökupázs ragasztó); mintalyukasztóval kivágott díszeket; le lehet festeni temperával, ha hajlakkal lefújod, nem fog a festék, és fényes lesz; tojáshéjjal; kagylókkal is lehet díszíteni.

2013. nov. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akrilfestékkel festhetitek (ezt hiperekben is lehet kapni) vagy decoupage-technikával (szalvétából kivágtok mintát, a legfelső réteget leszeditek, lekenitek a ragasztandó részt és szivaccsal óvatosan rányomjátok a szalvétát, majd a tetejét is lekenitek ragasztó lakkal (hobbiboltban kapható)). A kettőt lehet kombinálni. Ha gombot ragasztanátok, arra jó a régi technokol. Vehettek kásagyöngyöket vagy száraz terményeket (rizs, borsó, magok)és a beragasztózott felületre önthetitekvalamilyen minta szerűen, az is jól mutatna (előtte érdemes megtervezni és ceruzával berajzolni a határvonalakat). Ha a képet is ti teszitek bele, akkor a keretet viccesre is lehet festeni úgy, mintha folytatódna a kép (ehhez is jó az akrilfesték, jól fog a fán). Jó szórakozást!
2013. nov. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szuper ötletek! Most már csak egy baj van: a bőség zavara!!!
2013. nov. 7. 21:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a dekorgumi jutott eszembe rögtön, abból lehet kivágni mindenféle kis alakot (pl.pillangó, virág stb.)- akár úgy is, hogy a virág közepe más színű, a pillangónak a szárnya belseje más és egymásra ragasztani- így lesz egy kis 3D hatása is, térben kiemelkedik, nagyon szép tud lenni, 3-4 színű kis gumilappal már csodát lehet művelni és nem is olyan drága.

Esetleg még csillámporral feldobhatja őket (bár akkor érdemes egy fixáló lakkréteget is rátenni).

Ragasztani a legjobb a ragasztópisztoly, csak óvatosan vele :)

2013. nov. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
És még van is itthon dekorgumim, mert díszítettem vele a csajok szobáját. Eszembe sem jutott! Nagyon köszi!!!
2013. nov. 8. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!