Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves Anyukák/ Leendő anyukák...

Kedves Anyukák/ Leendő anyukák! Mit tennétek ha kiderülne hogy a kisbabátok beteg?

Figyelt kérdés

Szerintem elég gyakori az hogy egy kis baba fogyatékkal születik, ezt úgy értem hogy több amennyi kellene, mert szerintem bár ne létezne ez a betegség.


Érdekelne hogy ti mit tennétek ha kiderülne terhesség közben hogy a pici beteg lesz illetve ha megszületik és pár hónaposan közlik hogy sajnos betegségben szenved!

Mit tennél? Megtartanád vagy elvetetnéd???

Ha megszületik és úgy derül ki beadnátok őt egy otthonba??



Én még nem vagyok édes anya de nagyon szeretnék, és mint mindenki egészséges gyermeket szeretnék, a környezetemben van egy anyuka, akinek 2 gyermeke is beteg, az egyik 6 éves a másik 3 éves, a gyerekek nagyon kezelhetetlenek, nem lehet őket gyógyítani sem, beszélni nem tudnak és nem szobatiszták.

Nem tudom milyen betegség de azt tudom hogy a nagyobbik kisfiú ha bele esik az árokba nem sír nem fáj neki, volt hogy a kezével be verte az ajtó üveget és vérzett a keze és az sem fájlalta. Nyilvánvaló hogy 5-10év múlva még úgy nem lehet majd kezelni őket.


Ti mit tennétek???

Érdekelnek a vélemények, írjon bátran mindenki.



A kort is írjátok már oda


2013. nov. 8. 09:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

én most vagyok a terhességem legelején nagyon félek "ezektől a dolgoktól" ha reális igőn belül (20-22 hét) kiderülne hogy beteg nem tartanám meg ez biztos, nem magam miatt ő miatta.

Ha később derül ki vagy netán születése után biztos nem adnám senkinek!

2013. nov. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%

Megtartanám. Akármikor. Ha élettel összeegyeztethetetlen a rendellenesség, akkor el fogom veszíteni. Amennyiben nem az, megteszünk mindent a fejlesztése érdekében. Nem egy és nem kettő olyan embert ismerek, aki nagyon messzire jutott születéséhez képest és teljes, vagy majdnem teljes életet élhet betegsége ellenére. Azt gondolom, hogy az élet érték, és nem jogom eldönteni, kinek adom meg a lehetőséget és kinek nem. Elgondolkodtató, és tanulságos, nézd meg:


http://www.youtube.com/watch?v=yjEZIhIaCsg

2013. nov. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Ha terhesség alatt derülne ki, hogy valami súlyosabb betegsége van, akkor nem tartanám meg. Ha már meglenne a baba és akkor derülne ki, akkor nem hiszem, hogy képes lennék beadni intézetbe. 22L
2013. nov. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
2gyemekem van....ha még "időben" kiderülne nem tartanám meg ,de ha születése után akkor nagyon-de nagyon szeretném ,és a kis élete minden percét igyekeznék széppé és tartalmassá tenni,de nagyon aggódnék ,hogy mi lesz vele ha én már nem leszek.....mindig megkönnyezem az ilyen történeteket és tisztelem ezeket a szülőket,nagyon rossz ebbe belegondolni....38év
2013. nov. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a terhessegem alatt derulne ki, nem tartanam meg. EN enm erzem magam olyan erosnek, hogy meg tudjak birkozni egy beteg gyermekkel.

Ha a szules utan, mindegy mennyi idovel, akkor megtartanam, termeszetesen, legjobb tudasom szerint nevelnem, ha lehetseges es nem szorul allando szakszeru apolasra, akkor termeszetesen nem adnam otthonba. Ha viszont szakerto apolasra szorulna, akkor igen, olyan otthonba adnam es lehetosegeimhez merten latogatnam termeszetesen.

2013. nov. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, bocsi, lemaradt a korom: 30év
2013. nov. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez sokmindentől függ szerintem. Pl, hogy tervezett-e a baba. A legtöbb nő, aki évekig várt egy terhességre, nem hiszem, hogy megszakíttatná azt, mert már annyira anya akar lenni, hogy mindenáron. De ha valakinek csak becsúszott, nem igazán akarta, de ha már jött nem vetette el, az nem hiszem, hogy bevállal egy beteg babát, hiszen az egészségeset sem akarta. Születés után valamelyest biztos változnak ezek az arányok, mert sokan kötődnek a gyerekhez, de biztos, hogy a nem kívánt terhességekből született beteg gyerekekből több van otthonban.
2013. nov. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk az sem mindegy, hogy hol szuletne az a gyermek... Magyarorszagon szinte eselytelen, hogy egy serult gyermek teljes eletet eljen. Eleve elszeparaljak mar csecsemokent is, bolcsodebe ovodaba nem veszik fel a tobbseget, iskolaban kikozositik, felnottkent bezarkozva el...

En kulfoldre koltoztem, itt nem kell nekik elrejtozni. Sem a mozgasserult, sem az ertelmi fogyatekos gyereke/felnottek nincsenek elszeparalva. A lanyom iskolajaba ket kerekesszekes gyerek jar, az elelmiszerboltban hetente talalkozom a kozeli Down-haz csoportjaival, akiket bevasarloni visznek. Senki nem bamulja meg oket, szinte fel se tunnek senkinek. El nem tudom kepzelni, hogy Magyarorszagon barki is kepes kivarni azt a fel orat, vagy tobbet, amig ok elokapirgaljak a centeket es kifizetik az egy tabla csokit, vagy akarmit. A multkor volt szerencsem egy "honfitarsamhoz" az uzletben. Mogottem allt a sorban, elottem epp egy kerekesszekes holgy fizetett -halkan megjegyzem, hogy a mozgasserult kasszanal....- kicsit lassan haladt, remegett a keze, elejtette a bankkartyat, mellerakta, elvetette a PIN kodot. "Igyekezhetne mar az a nyomorek kva" - ezt reagalta a kedves mogottem allo.... Aki hihetetlenul zavarba jott, amikor megfordultam es kozoltem, hogy mehet elem, majd en kivarom a sort, nem sietek....

Nem is igazan a gyermekkor a nehez egy serult gyermekkel, hiszen alapbol egy gyerek segitsegre szorul, hanem a felnottkor....

2013. nov. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én úgy nőttem fel,hogy a szomszédunkban egy súlyosan sérült fiú(férfi) lakott.Nekem megszokott ember volt az életemben,így én soha nem néztem meg a fogyatékos embereket.

30-as évei végéig élt.4 hónapos szellemi szinten.Borotválni kellett,miközben a cumisüveget sem tudta megfogni.Az édesanyja nem adta intézetbe,de mindig abban bízott,hogy a gyermeke előbb távozik.2 évvel később követte.

Nem,soha nem vállalnék egy sérült gyermeket.

Nem tudnék lemondani róla,ha születése után derülne ki,hogy más.

2013. nov. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen rendellenességről van szó. Ha pl. az derülne ki, hogy hiányzik egy végtagja, vagy süket, vak, esetleg mozgáskorlátozott lenne, akkor megtartanám, mert véleményem szerint így is lehet teljes életet élni, még ha bonyolultabb is. Ha viszont súlyos értelmi fogyatékos lenne, vagy ágyhoz kötött, állandó ápolásra szoruló lenne, akkor elvetetném, amennyiben ez időben kiderül. De ebben az esetben sem mondanám, hogy az ő érdekében teszem, a saját önző érdekünkből tennénk, hogy a saját életünket könnyítsük meg, hiszen nem tudhatjuk, hogy egy értelmi fogyatékos ember, aki a saját kis belső világában él, vajon boldog-e. Lehet, hogy boldogabb, mint az átlag emberek, mert egyszerűbbnek látják a világot, nincs bennük harag, rosszindulat, bosszúvágy stb. Szóval azt gondolom, hogy a jól hangzó szlogen, hogy az ő érdekében vetetjük el, csak abban az esetben állja meg a helyét, amikor olyan betegségről van szó, aminek a következtében csak vegetáló és fájdalmakkal, szenvedéssel teli életet lehet élni. Minden más esetben ez a szöveg csak üres önigazolás, amivel könnyíteni szoktak a lelkiismeretükön az emberek.

És még egy szokásos indokra reagálnék: amikor valaki azt mondja, hogy nem érzi magát erősnek egy sérült gyerek neveléséhez, az azt gondolja, hogy létezik olyan ember, aki elég erősnek érzi magát ehhez? Szerintem nem, szerintem erre senki nincs felkészülve, mindenki egészséges gyereket akar, és amikor kiderül, hogy nem egészséges a gyerek, valószínűleg minden szülő a padlóra kerül, kétségbe esik és úgy érzi vége a világnak, de az már csak rajtuk múlik, hogy talpra tudnak-e állni, és kihozzák-e a helyzetből a lehető legjobbat.

Ha a születése után derülne ki, hogy beteg, akkor ha tehetjük, otthon nevelnénk. Abban az esetben adnánk valami intézménybe, ha ott biztosan hatékonyabban tudnák fejleszteni, ha biztosan jobb helyen lenne ott, mint otthon.

30 éves vagyok

2013. nov. 9. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!