Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik visszamentek...

Anyukák, akik visszamentek dolgozni, ti csináltatok ilyet? Amikor már a felgyülemlett szabikat vettétek ki és beteg lett a gyerek, vetettek ki betegszabit a gyerek miatt vagy nem foglalkoztatok ezzel, mivel úgyis még otthon voltatok?

Figyelt kérdés
2013. júl. 13. 07:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

én nem vettem ki betegszabit,ha úgyis otthon voltam

sőt eleve úgy terveztem,hogy amikor elkezdődött a bölcsibe a beszoktatás,még 1,5 hónapot itthon voltam,hogy ha beteg lesz,ne táppénzzel kelljen indítani

2013. júl. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Természetesen nem vettem ki,pedig az idő alatt került a fiam kórházba lázgörccsel,és az első munkahetem végén lett a nagyobb gyerekem bárányhimlős,utána a kicsi,így 1 hónapot voltak itthon együtt,de örültem,hogy visszavettek,amikor én akartam,így megoldottuk családon belül.
2013. júl. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha előre ki van írva a szabi, akkor nem csinálok ilyet, még akkor sem, ha gyed alatt felgyülemlett szabiról van szó.

Én is úgy csináltam amúgy, hogy a 2. szülinap utáni naptól kezdtem letölteni a szabimat (75 nap volt) és akkor kezdte a bölcsit a kisebbik fiam. Persze volt beteg, de emiatt nem kértem táppénzt.

Szerintem az nem egy korrekt dolog, de gondolom van az az élethelyzet/munkáltató, ahol muszáj ilyesmit megtenni... :)

2013. júl. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!