Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves Anyukák/ Leendő anyukák...

Kedves Anyukák/ Leendő anyukák! Mit tennétek ha kiderülne hogy a kisbabátok beteg?

Figyelt kérdés

Szerintem elég gyakori az hogy egy kis baba fogyatékkal születik, ezt úgy értem hogy több amennyi kellene, mert szerintem bár ne létezne ez a betegség.


Érdekelne hogy ti mit tennétek ha kiderülne terhesség közben hogy a pici beteg lesz illetve ha megszületik és pár hónaposan közlik hogy sajnos betegségben szenved!

Mit tennél? Megtartanád vagy elvetetnéd???

Ha megszületik és úgy derül ki beadnátok őt egy otthonba??



Én még nem vagyok édes anya de nagyon szeretnék, és mint mindenki egészséges gyermeket szeretnék, a környezetemben van egy anyuka, akinek 2 gyermeke is beteg, az egyik 6 éves a másik 3 éves, a gyerekek nagyon kezelhetetlenek, nem lehet őket gyógyítani sem, beszélni nem tudnak és nem szobatiszták.

Nem tudom milyen betegség de azt tudom hogy a nagyobbik kisfiú ha bele esik az árokba nem sír nem fáj neki, volt hogy a kezével be verte az ajtó üveget és vérzett a keze és az sem fájlalta. Nyilvánvaló hogy 5-10év múlva még úgy nem lehet majd kezelni őket.


Ti mit tennétek???

Érdekelnek a vélemények, írjon bátran mindenki.



A kort is írjátok már oda


2013. nov. 8. 09:55
1 2
 11/14 Nádszálkisasszony ***** válasza:
59%

Először is borzalmasan kiborulnék. Ha még el lehetne vetetni akármennyire is vártam megtenném. Se neki, se nekem nem lenne jó a fogyatékossága.


Ha nem derülne ki időben ugyanolyan szeretetben nevelném fel mintha egészséges lenne. Betegség, fogyatékosságának a mértékétől adnám intézetbe hiszen ott hatékonyabban tudják fejleszteni mint én. Persze renderesen látogatnám, hétvégére hazahoznám. Borzalmas lehet.

2013. dec. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Intézetbe biztos nem adnám, ha betegen születne, az kizárt. Ha még nagyon a terhesség elején derülne ki, hogy beteg, akkor elvetetném. De ha már akkor, amikor nő a pocakom, és mozog, hááááát... nem tudom képes lennék-e rá. De szerintem az a legjobb, ha ilyen kérdéseken előre nem gondolkozunk, inkább szugeráljuk magunkba, hogy velünk ilyen sosem történhet. Hátha tényleg megússzuk.
2013. dec. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

" inkább szugeráljuk magunkba, hogy velünk ilyen sosem történhet. "

Na ez a lehető legostobább dolog, amit tehetünk. Az ilyenek szokták kérdezni aztán, ha bekövetkezik valami baj, hogy "miért pont én?". Ezzel a szemellenzős hozzáállással lehet a legnagyobbakat pofára esni. Bárkivel, bármikor megtörténhet a baj, és az nem fog megvédeni, ha azt hisszük, hogy valami láthatatlan védőpajzs van körülöttünk ami megvéd minden tragédiától.

Persze nem lehet úgy élni, hogy állandóan a legrosszabbtól rettegünk, de olyan nincs, hogy velünk úgysem történhet meg, mert megtörténhet. Bármi, bármikor, bárkivel.

2013. dec. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo!

A kerdesedben leirt kisfiu biztosan erez fajdalmat csak kifejezni nem tudja az erzeseit. Fontosnak tartom leirni, hogy ezeknek a serult gyerekeknek is vannak erzeseik, vagyaik es van szemelyiseguk. Mivel nem tudjak szavakkal kifejezni a szuksegleteiket no bennuk a feszultseg.

Nas Earlybird szuloi kezikonyvet es Fern Sussman: More than words c. konyvet ajanlom az anyukanak, akirol irtal.

Csak az elso konyv jelent meg megyarul, a masodik angol de konnyen ertelmezheto.

egy autista kisfiu anyukaja (33 eves)

2014. jan. 1. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!