Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi kellett ahhoz, hogy tudatos...

Mi kellett ahhoz, hogy tudatosan belekezdjetek a gyerekvállalásba?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy:

- házasság

- biztos munkahely

- x év együttélés

- x összeg anyagi megtakarítás

- x kor elérése

- elutazni x helyekre

stb.

Konkrétan érdekelne, mikor éreztétek, hogy megvannak a babavállalás feltételei.


2013. nov. 10. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi nem házasodtunk össze, ezt nem tartottuk olyan fontosnak. Viszont az összeköltözést saját házba azt igen. Amikor jött az első baba, akkor már 4 éve együtt laktunk, fizettük szépen a lakáshitelt, én akkor már 5 éve folyamatosan dolgoztam, biztos helyen, ahova vissza is vesznek. De kellett hozzá, hogy a páromnak is legyen egy "biztos" munkahelye, mert az alatt az 5 év alatt voltak váltások az ő esetében, és munkanélküli is volt a válság miatt. Illetve a hiteltörlesztés esetében is megvártuk, míg egy kicsit rendeződnek a dolgok, mert a válság miatt megugrott.

Megtakarításunk talán olyan 100ezer körül lehetett, az nem volt nálunk olyan mérvadó, azt is a házbővítésre teszegettük már akkor is, és azóta se nyúltunk hozzá, csak gyarapodott, közben elég sok mindent megcsináltunk még a házon.

A kor is szerepet játszott azért, én korábban olyan 28 éves koromra terveztem, végülis 27 voltam, mikor jött a baba, párom 30. Most jön majd a második, 2,5 év lesz köztük, kettejük között visszamentem dolgozni most pár hónapra, mert a gyest, ami a 3. évre járna, kevesellem.

Ez az "elutazni bizonyos helyekre" nálunk nem volt szempont, nem vagyunk nagy utazgatósak.

2013. nov. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én "alapjaim":

Nekem legyen házam,nem közösen.

A ház nagy legyen,gyerekkoromban nem volt külön szobám.A ház legyen kényelmes,könnyen fizethető a rezsije és szerettem volna medencét is az udvaron.Ezért egy nagy tanyát vettem,út mellett,kisváros vonzáskörzetében.

-Miután az előző házamra felvett hitelt vissza tudtam fizetni(teljes felújíts után többet ért,a maradék pénzből kellett venni valamit)-

Legyen biztos munkám,olyan helyen,amit szeretek.(16 éves korom óta dolgozom,de csak 3 éve olyan helyen,amit szeretek,bár sok időt elvett,mert hajnaltól késő estig dolgoztam,napi 5-6 órát aludtam)

Legyen elég pénzem magánklinikára,ha másképpen nem találnék orvost,akivel meg lehet beszélni a császárt(nem indokolnám itt,ha lehet,elég hosszú)

Lehetőleg legyen a férjem,akivel EGYÜTT vállalunk gyermeket.(na ez csak részben jött be)

Utazni nem szeretünk,pontosabban a rokonság az ország különböző pontján lakik,őket látogatjuk alkalom szerűen.

Kor nem befolyásolt,most 24 éves vagyok,párom 26(nemsokára 27) Május végére várjuk a babánkat.

2013. nov. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!