Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudhatom meg, hogy miért...

Hogy tudhatom meg, hogy miért nem akarnak adni újra gyereket?

Figyelt kérdés

Nevelőszülő vagyok.3 évig volt nálam egy testvérpár,majd a vérszerinti szülők visszakapták,megfeleltek a körülményeik,papíron!

Tudomásomra jutott,hogy a gyerekek nemjártak hónapokig sem iskolába,sem óvodába az igazi szülőknél.szoba konyhában laknak,nincs fürdő,vödörbe pisilnek a gyerekek...

Ezeket én jeleztem a gyámosaknak,mire azt a választ kaptam,hogy tudnak mindenről.

Több mint egy éve elkerültek tőlem,de még minden papírjuk itt van nálam,a háziorvosnál,védőnőnél itt vannak a kartonjaik,még ezeket sem kérték le a szülők.

Folyamatosan csak kapom az ígéreteket,hogy kis időt bírjak még ki,erre a kis időre ne álljak el dolgozni bejelentett munkahelyre meg ilyeneket mondanak,a vezetők.Gyerekek még azóta sincsenek.Nem értem mi lehet az oka.közben lejárt a műszaki engedélyem márciusban,amit mindig újra kell engedélyeztetni.Annyi változtatást kértem,hogy 2 ről 3 gyerekre adjanak engedélyt,erre azt mondták,hogy ez egy hoszabb folyamat.

Lerövidítve,csak kapom az ígéreteket,és semmi,holott azt mondták,hogy meg vanak velem elégedve,ezt is írták le a szakvéleményekbe.

Televannak a nevelőintézetek gyerekekkel,komolyan nem értem.

Ha már nem akarnak foglalkoztatni,akkor erről kell kapnom határozatot?Vagy tényleg ilyen hosszú folyamat?de azóta kisem szálltak hozzám megnézni a körülményeket.egyébként szép,rendezett 3 szobás családi házban lakom.


2013. nov. 11. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van az intézetekben nagyon sok gyerek van, én is az voltam. Sajnos ahogy én láttam a dolgokat nagyon hosszú a folyamat, tőlünk 3-4 örökbefogadás volt ez kicsit hosszabb mint ha nevelőszülőkhőz kerülne a gyermek és itt volt olyan akinél meg volt, hogy hovákerült mégis 2 évig tartott az örökbefogadás, én azt tanácsolom légy türelmes :-D
2013. nov. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tehát akkor igaz,amit mondanak?Azt viszont még mindig nem értem,akkor miért nem szálltak ki március óta,hogy megkapjam a műszaki engedélyt?Január 1-től elvileg minden hogy kell kapnom gyereket,vagy tévedek?Én is foglalkoztatva leszek,vagy nem?Ha igen,jár jövedelem?
2013. nov. 11. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!