Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A bárányhimlő elleni oltás...

A bárányhimlő elleni oltás tényleg nem ad örök védettséget?

Figyelt kérdés
A hatása egyszer elmúlik és mondjuk felnőttként elkaphatja?

2013. nov. 12. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doktornőnk, hogy erre nincsenek adatok, mert az oltást nem olyan régi. De elviekben élete végéig védettséget nyújt.
2013. nov. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Minden oltásnak elmúlik a hatása idővel.

Pont emiatt van pl, hogy az eü dolgozókat szűrik hepatitis ellenanyagra és ha nem elég magas a szint akkor független attól, hogy anno hány oltást kapott, újra beoltják.

De pl a tbc is azért kezd újra hódítani, mert vannak akiknél elmúlt a hatása.

2013. nov. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem egy vervetelnel derult ki, hogy nem vagyok vedett a rozsahimlo ellen. (Tudom, Te nem ezt kerdezted, de elvileg erre is azt mondtak, hogy mindig vedett leszel). Anyukam megkereste azt a kis oltasi konyvemet, es benn volt, hogy termeszetesen megkaptam az oltast..
2013. nov. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A tbc-t nem szerencsés idekeverni, mert a bcg oltás a csecsemőkori súlyos, halálos tbc ellen véd csak. Később nincs haszna, 1 éves kor után (ha addig nem kapta meg a gyermek), nem oltják már be, a felnőttkori tbc ettől különbözik.


A bárnyhimlő elleni oltásnál nem tudom pontosan meddig hat, de az biztos, hogy nem 100%-os. Eleinte csak egy oltást adtak, de nagyon sok gyereknél nem használt, most a gyártó áttért a 2 oltásra. A 2 oltásos rendszer nem régóta van, biztos hogy nincsenek még elég régi kutatások azügyben, hogy meddig véd.

Viszont az, aki átesett a bárányhimlőn, annál is csökken a védettség idős korban, sőt újból el is kaphatja egy idős, már beteg, csökkent immunrendszerű ember, hiába természetes úton érte el a védettséget. Az oltásnál sem hiszem hogy más a helyzet.

Amúgy a bárányhimlős védettséget is az tartja fenn sokáig, hogy az ember időről időre találkozik bárányhimlős gyerekekkel, így az immunrendszer "emlékei" mindig felélednek, és sokáig, akár életünk végéig is elég magas szinten marad az ellenanyagszint ellene. Gondolom az oltásosok esetében is hasonló dolog tapasztalható, de ebben nem vagyok biztos.

2013. nov. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nos én pontosan emiatt nem oltattam... mert senki nem garantálja, hogy nem felnőttként fogja elkapni. Kislány esetében pedig a gyerekorvosom határozottan megmondta, hogy nagyon nem örül, ha kislánynak kell oltást adni, nehogy akkor kapja majd el a betegséget, amikor kismama lesz...

Egyébként is, a felnőttek sokkal rosszabbul viselik ezt a betegséget, ja és férfiaknál akár meddőséget is okozhat.

A kisfiam szépen, minden gond nélkül átesett a betegségen másfél évesen, 30-40 pötty volt rajta, de nem is vakarta, ma már nagyon jó készítmények vannak erre, még csak hőemelkedése sem volt! A mandulagyulladása például sokkal durvább volt a bárányhimlőnél, ezerszer!

2013. nov. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nemcsak, hogy nem véd örökké, de a beoltott gyerek is simán elkaphatja a bárányhimlőt. Viszont a betegség tünetei jóval enyhébbek ebben az esetben.
2013. nov. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha egy oltást kap, az biztos nem véd örökre. A lányom 1-t kapott, mert mikor ő kicsi volt, még ennyit kellett kapni, és később sem oltattuk be újra. 7 évesen, most nyáron kapta el a bárányhimlőt, viszont én nagyon örültem az oltásnak, mert ennek köszönhetően semmi tünete nem volt a kb 20 db pöttyén kívül. Se hőemelkedés, se étvágytalanság, se viszektés, se más. Lehet, hogy oltás nélkül is ilyen lett volna, bár abból kiindulva, ahogy az apja kinézett pár éve bárányhimlősen, nem hiszem.
2013. nov. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a legtöbb oltásnak nem végérvényes a hatása, hanem időközönként újra kellene oltani mindenkit. Nem tudom, hogy igaz-e. Nem ismerek olyat, aki felnőttként elkapta. Nehéz is, mert gyakorlatilag mindenki körbe van oltva, a falkavédettség megakadályozza, hogy ilyenek kialakuljanak. Többségében. Aztán biztos vannak kivételek is.
2013. nov. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
"bár abból kiindulva, ahogy az apja kinézett pár éve bárányhimlősen, nem hiszem" - A felnőttek sokkal rosszabbul viselik ezt a betegséget!
2013. nov. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"Nehéz is, mert gyakorlatilag mindenki körbe van oltva, a falkavédettség megakadályozza, hogy ilyenek kialakuljanak." - Nagyon sokan nem oltatnak bárányhimlő ellen, a fent leírt okok miatt, úgyhogy egyáltalán nem olyan nehéz elkapni...
2013. nov. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!