Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nincs önbizalmam és ez a...

Nincs önbizalmam és ez a gyerekekre is hatással van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 szépség édesanyja vagyok. Egyre jobban süllyedek a lelki bugyromba. Ők a boldogságom , de mégis tép valami odabent, méghozzá, hogy szinte semmi önbizalmam. Sosem volt, mindenhol másodlagosnak éreztem magam, ez odáig fajult, hogy mostmár egyáltalán nem tudok magunkról senkinek beszélni, mert úgy érzem nem érdekel senkit. Másokat meghallgatok, de ez belül rettentő feszültséget okoz. Úgy érzem nem vagyunk fontosak, nem is jól írom, nem vagyok fontos így pontosabb. A férjemnek az vagyok, a gyerekeimnek is, de se barát, se haver nincs az életünkben. A közösségi oldalról is leszedtem magamat mert csak zavart, hogy mindenki örült a más babája csacsogásának első lépésének, persze én ilyeneket nem osztottam meg, az alap gondból kifolyólag,mert úgyse érdekel senkit, de mégis feszültséget okozott.

Érzem a gyerekekkel is kevesebbet foglalkozok, türelmetlenebb vagyok mert hiányzik valami ami miatt egyre feszültebb vagyok.

Hogy segítsek a helyzeten?


2013. nov. 13. 21:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Keress egy hobbit vagy tevékenységet, ami örömet okoz, amiben alkotni tudsz. Az alkotás nagyon fontos, önbizalmat ad. Ha szeretsz sütni, kísérletezz és csinálj süti-csodákat :-) Vagy bármit, amihez kedved van.

Szeresd magad, kényeztesd magad apró ajándékkal, illóolajos fürdővel, különleges teával....

Ezek mind növelik az önbecsülésed. Vidámabb leszel és magabiztosabb. Ha vannak jobb napjaid, barátkozz. Kezdj beszélgetésbe. Olyanokkal beszélgess, akiket te is érdekled, vagyis nem csak hajtja a magáét, hanem kérdez, érdeklődik felőled.

Kérd meg a férjed, hogy mondja el, mit lát benned különlegesnek, milyen tettedre büszke.... Aztán gondolkozz el ezeken. Tudd, hogy értékes és különleges vagy. Van 2 csodaszép gyereked, férjed, ez már önmagában is sok büszkeségre adhat okot! :-)

2013. nov. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!