Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy van az, hogy mindenki...

Hogy van az, hogy mindenki ördögtől valónak tarja az édességet, mégis virágzik a gyerekekre épülő csoki-cukorka-puding-nasi piac?

Figyelt kérdés
Őszintén érdekelne, hogy csak itt nem merik bevallani az anyukák, hogy igenis engednek édességet-nassolást a gyerkeknek? Állandóan azt olvasom, hogy még azt is lehurrogják aki mondjuk napi 1 joghurtot enged a gyerkőcnek,mert hogy az ennyi és ennyi cukor... Ti hogy vagytok ezzel? öszintén!!!
2013. szept. 9. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi még csak próbálkozunk, de biztos, hogy ehet majd csokit, joghurtot, vagy más édességet a gyerekünk. Egyedül a keménycukrot nem szeretném majd engedni, de azt se azért mert cukor, hanem azért, hogy nehogy félrenyelje.


Én is álszentségnek tartom a legtöbb esetben.

2013. szept. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
5 éve nem vásároltunk cukor tartalmú ételt, és ezután sem fogunk, a legtöbb dolgot magam készítem, itthon. Családi rossz szokások kialakulása után IR-t diagnosztizáltak a férjemnél és nálam is. Nem fogom engedni, hogy a gyermekeink is így járjanak. Ezért őszintén, nem fogunk ilyesmit vásárolni, de ettől függetlenül esznek majd finom dolgokat, ahogy mi is eszünk, csak nem mindegy, hogy mikor-mit és mennyit. A piac pedig azért virágzik, mert finom, és az emberek nagy részét csak a tizen-huszas éveiben és a nyári bikiniszezon előtt érdekli a bevitt finomított szénhidrát mennyiség.
2013. szept. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezen az oldalon tombol az álszentség, ez a magyarázat.
2013. szept. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

6 és 2 évesek a gyerekeim.

Mi engedjük a kövekezőket, de mértékkel: joghurt napi 1, túrókrém -napi 1 ha nem volt joghurt, túró-rudi - ez nem mindennap és csak is ebéd után ha szépen ettek 1 et ehetnek., kifejezetten csoki csakis a decemberi időszakban: mindkettőnek akkor van a szülinapja! de attól függetlenül a napi mértékre figyelünk! és kérjük is a rokonokat hogy ne csokit vegyenek, hanem ropit, kekszet, gyümölcsöt -azt imádják..stb.! NÁlunk CUKORKA NINCS! azt nem engedem és a nyalókát sem, meg a pillecukrokat sem. chipsek, kivételes esetben ! és nem egy egész zacskóval! bár a puffasztott rízst és extrudált rudakat imádják, ez többször van! puding ritkán! talán havi 1x. Mi tulajdonképpen arra figyelünk, hogy azért rendesen étkezzenek mellette!

2013. szept. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, csak itt mondják. Jönnek is mindjárt megmagyarázni, hogy persze, vesznek ők is, de csak barátnak, rokonnak ajándékba. Na persze.


A lányom 2 éves lesz, 8-9 hónaposan bevezettük a túrót, joghurtot, kicsit később kapott túró rudit is. Ha megyünk vendégségbe és eszik ropit, chipset, nem tépem ki a kezéből.

Mértéket kell tartani ebben is, mint minden másban - szerintem.

2013. szept. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én adok édességet a gyereknek és ha kérdezik be is vállalom. Persze nem azon él, de napi egy túrórudi meg társaitól nem hinném, hogy baja lesz.
2013. szept. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Abból, hogy virágzik ez a piac még semmilyen következtetést nem lehet arra vonatkozóan levonni, hogy mennyi édességet esznek a gyerekek, egy részét ugyanis a felnőttek eszik meg. Ettől függetlenül biztos, hogy majdnem mindenki ad a gyerekének is édességet, de elég nehéz lenne megtippelni, hogy a felvásárolt édesség hány százalékát eszik meg a gyerekek és mennyit a felnőttek.

Személy szerint nálunk én (anya) vagyok a legnagyobb édesség és nasi fogyasztó, apa a 2. helyezett és a gyerek az utolsó (nem azért, mert gonosz vagyok, csak ő nem annyira édesszájú).

2013. szept. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekünk 2 éves, és egy 8 hónapos kislányunk van... mi sem tiltjuk az édességet ( persze most csak a nagyobb gyerkőcről beszélek), és talán épp ezért nem is nagy csoda neki egy szelet csokoládé, vagy egy puding... én a mértékletesség híve vagyok, eszik édességet, amikor annak idelye-módja van... szerintem az a fontos, hogy lássa, mindent lehet de mértékkel. Nem tömöm cukorral, de igenis eszünk túrós-mákos tésztát, aranygaluskát, palacsintát.... vagy pl, a 2 évesünk regglente joghurt italt iszik jó ideje... és akkor azt olvasom, hogy heti 1szer adnak maximum joghurtot a gyerkőcnek... háááát
2013. szept. 9. 15:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Engedem. De nem főétel HELYETT, hanem főétel UTÁN. Ebből eleinte voltak vitáink (4 éves), de már megszokta, én pedig azt vettem észre, hogy ha rendesen megeszi az ebédet/vacsit/stb, akkor max 2-3 kocka csoki elég neki.
2013. szept. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!