Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olvastok mesét a kisgyermekete...

Olvastok mesét a kisgyermeketeknek? Hány éves kortól?

Figyelt kérdés
2013. nov. 14. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi este csak kb. 3-3,5 éves kortól, előtte nem igényelte, mert felélénkült tőle. Előtte inkább napközben, és inkább mondókás könyveket.

Mi mindig úgy mesézünk lefekvés előtt, hogy mellettem ül, mert szereti nézegetni a képeket.

2013. nov. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mesét este 3 éves kora óta. 1 éves korától mondókázunk.
2013. nov. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Én már babakorukban elkezdtem. Elég ha pici rövid történeteket mesélsz és hallja a hangodat. Egy éves kor után jöhetnek a verses mesék, majd egyre hosszabbak. Az én lányom 2és fél évesen az oviba menet kívülről elmondta az Öreg néne őzikéje című verses mesét. Nagyon jót tesz a gyerek fejlődésének, a kapcsolatotoknak és a szókincsének is. Szerintem minél hamarabb kezdj el mesélni!
2013. nov. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%

Olvasunk neki általában minden este. Az a jutalom, annak függvényében, hogy viselkedett aznap. Ha jól, akkor 3 mese jár, ha nagyon rosszul, volt hogy egy sem.

Szerintem 3 éves kora előtt kezdtük, de nem annyira életkorhoz kötném, inkább próbáld ki, és meglátod, hogy a gyereket leköti-e, van-e már rá igénye.

2013. nov. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen régebben míg igényelték,akkor napi 1 óra meseolvasás volt.míg a nejem elmosogatott és lefürdött,addig én olvastam nekik.Csenben végighalgatták a meséket.Egyik kedvencük a Fortélyos mester királysága volt.
2013. nov. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ja és elfeledtem a korukat irni mikor kezdtem nekik olvasni. 4 éves kortol kellett,és egészen 10 éves korukig
2013. nov. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Persze, amióta ülni tud, azóta nézegetünk képeskünyveket.

Kb. másfél éves kora óta van déli és esti alvásnál is mese.

4 éves lesz decemberben.

2013. nov. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mesét mondókát pici korától. Konkrétan lefekvés előtt 2 eéves korától igényelte a meseolvasast.
2013. nov. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
esti mesét kb. 1,5 éves korától,előtte mondókák,énekek...Ilyen szempontból szerencsénk volt,mindig is érdekelték a könyvek.
2013. nov. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak 1 éves kora körül kezdtem olvasni. Valahogy első perctől kezdve nagyon érdekelte. A Boribon könyvekkel kezdtük, azokban nagyon egyszerű a szöveg.

Azóta is minden este olvasunk, meg hét végén a délutáni alvás előtt is, mivel hét közben oviban van. Sokáig kellett olvasnom az Anna, Peti és Gergő könyveket, hú, már sokszor nagyon untam :-)

Mostanában kezdik érdekelni a "nagyfiúsabb" könyvek, mint a Verdák vagy a Bob, a mester. Most 3,5 éves. Hihetetlen szókincse van, szerintem a sok olvasásnak köszönhetően:D

2013. nov. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!