Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1. Ha visszamegyek dolgozni...

1. Ha visszamegyek dolgozni GYED alatt és megbetegszik a gyerek, (vagy én) akkor ki vesz fel betegállományba minket (a munkahelyemen van üzemorvos is)? Lenti kérdés is.

Figyelt kérdés
2. GYED alatt visszamegyek dolgozni, akkor a GYES+családi pótlék még jár, ugye? A munkáltatónál kell kérnem papírokat a lemondáshoz?
2009. nov. 18. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:

El kell szomorítsalak,gyed alatt nem lehet dolgozni.Ha visszamész dolgozni és még a gyed járna,kötelező lemondanod és gyes+ csp.kapsz ahogy írtad és természetesen a fizetésed,amiért megdolgozol.

A háziorvos vesz fel betegállományba,de nagyon kevés a tp. ha gyest is kapsz.Ezért szokták,hogy az apa igényli a gyest és akkor ha beteg a gyerkőc,akkor rendes összegű tp.-t kap az anya aki otthon van a gyerekkel.

A lemondáshoz,úgy tudom,az Oep honlapján van nyomtatvány,kivéve,ha munkahelyed tb.kifizetőhely,mert akkor náluk.

2009. nov. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Viszont azt jó ha tudod,hogyha apa igényli a gyest akkor már nem leszel védett.
2009. nov. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az mit jelen, hogy nem leszek védett???

Ha a gyerek beteg, őt írja ki az orvos, ha én, engem?

2009. nov. 18. 13:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha gyest te kapod ,akkor nem rúghat ki a céged ha dolgozol a gyerek 3 éves koráig.Viszont ha apa igényli a gyest akkor te már nem leszel védett így kirúghat a céged.Ennek ebben a formában nincs köze a tp.-hez.

Ha beteg a gyerek elmehetsz táppénzre,csak én úgy tudom,az összege más ha gyesen is vagy ill. ha nem vagy.Hívd fel az Oep-et,ott tudnak ilyen ügyben segíteni.

2009. nov. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!