Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A lány terhes, a fiú köteles...

A lány terhes, a fiú köteles gyermektartást fizetni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy fiú megdug egy lány buliban. A lány terhes lesz. A fiú köteles tartásdíjat fizetni a lánynak?

Miért? A lány ugyanolyan mértékben felelős. Én is olvastam esetekről, mikor a fiú így ,,cserben hagyta" a lányt. Egy kérdésben pedig olyan válaszok voltak, hogyha valóban ő az apa, kell fizetni.. Mi az igazság? Mennyiben függ a felek korától?



2013. nov. 16. 15:46
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Nyugoggyál le haver, én csak leírtam a véleményemet, nem mellesleg kulturált hangnemben, ami rólad nem mondható el
2013. nov. 16. 19:25
 12/25 anonim ***** válasza:
27%

ugyan az a véleményem, mint a kérdezőé.

és én nő vagyok.

2013. nov. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok

Igen, valamilyen szinten igazad van kérdező. Egy nőnek nagyobb a felelőssége ilyen szinten, hiszen egy terhesség esetén nagyobb vesztenivalója van. De! Nézzük csak a fiú oldaláról. Ha nem akar gyerektartást fizetni, akkor védekezzen! Nem gondolhatod te sem, hogy amikor két ember összefekszik és gyerek lesz, akkor csak a lány "szívja meg"? A védekezés nélküli szexnek egyik következménye, hogy gyerek lesz belőle, de ez mindkét fél felelőssége. A lánynak a gyerek tartása, felnevelése, a fiúnak a gyerektartás. A legkönnyebb a másikat hibáztatni, a lány oldaláról, hogy "de azt mondta vigyáz...", a fiú oldaláról, hogy "de azt mondta szedi a gyógyszert". Mi a különbség???

2013. nov. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Persze. De egy kapcsolatban azért mások a viszonyok, mintha csak egy éjszakás dologról beszélünk. Ott természetesen jobban vádolható a fiú is, mivel elvileg bizalmi viszonyban is vannak. Ha sikerült jól megfogalmaznom.
2013. nov. 16. 21:12
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Mások a viszonyok, de a lényegen nem változtat. :) Egy kapcsolatban nyilván megbeszélés kérdése, hogy ki és milyen módon védekezzen. De azt te is tudod, hogy 100%-os vedekezés nincs (kiszakad a gumi, gyógyszert közömbösít egy másik, stb.). Viszont baj esetén a döntésnek is közösnek kéne lenni, hogy mi lesz a baba sorsa. A felelősség ugyanúgy kettejüké, ha "baleset" történt. Bár végső soron a nő dönt, hogy megtartja-e a babát, de szerintem ez valahol jogos, hiszen az ő testéről, az ő további életéről van szó. Megint csak az van, hogy a férfinek marad a gyerektartás. Mégha nem is akarta a babát.
2013. nov. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Leegyszerűsítve: amikor egy férfi meg egy nő szexuális kapcsolatot létesít, mindketten tisztában vannak vele, hogy becsúszhat egy gyerek. Ennek a következményét mindkettejüknek viselni kell. Tök mindegy, hogy egyszeri kaland, vagy tartós kapcsolatban történik. Ha mindketten védekeznek (nő gyógyszerrel, férfi gumival), akkor erre igen csekély az esély. És így egymásra sem lehet mutogatni, hogy kinek a hibája.
2013. nov. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Értelek. Köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 16. 22:31
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

pontosan ugyan úgy felelős a lány is mint a fiú. pont ezért a gyerektartás összegét úgy állapítják meg, hogy az apa a költségek felét fizesse.

amúgy tök mindegy, hogy ki mit rontott el abban a pár percben, mikor egy éhes szájat kell etetni, ezen már kár keseregni, akkor az apa az apa, nem lehet csak úgy a polcra tenni a gyereket

2013. nov. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
18%
nem köteles, mert le tagadja
2013. dec. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
utolsó, jobb lett volna, ha csendbe maradsz..
2013. dec. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!