Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dario névről vélemények?...

Dario névről vélemények? (olasz anyuka)

Figyelt kérdés

A feleségem olasz, én magyar vagyok, nemsokára kisfiunk születik. Itt élünk Magyarországon, de (mivel a vezetékneve úgyis magyar lesz), a feleségem szeretné, ha olasz keresztnevet kapna a baba.

A Dario nevet néztük ki, de több embertől megkaptuk már, hogy csúnya, cigányos. Elkezdtem gondolkozni, de szerintem akármilyen olasz nevet adnánk a gyereknek, mindegyikre rá lehetne mondani, hogy cigányos itt Magyarországon... Pl. a Mario is egy tök komoly olasz név, de itthon mindenki cigányosnak mondja.

Engem amúgy alapból nem zavarna mások véleménye, de egy valami miatt mégis: tudjuk, milyenek a gyerekek, sokakat csúfolnak a nevük miatt... Nem akarom, hogy a gyerekemet zaklassák azért, mert olasz keresztnevet adok neki, ugyanakkor a feleségem kérését is szeretném tiszteletben tartani, úgy látom, fontos ez neki.


2013. nov. 24. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt egyszer egy ilyen nevű osztálytársam, sosem csúfolta senki azzal, hogy cigányos a neve, pedig kicsit kreolos bőre volt, az egyik szülője nem magyar volt. Először kicsit furcsa volt, de hamar megszokta mindenki.
2013. nov. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Többszöri kimondás után nekem megtetszett, szerintem nem cigányos, bár lehet, hogy ez azért van, mert tudatában vagyok annak, hogy az egyik szülő olasz származású.

Viszont amit tudni kell, hogy nem minden keresztnév illik egy magyar vezetéknévhez.

Esetleg a vezetéknevet megtudhatjuk?

2013. nov. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kinézetre nem fog feltűnni, hogy az egyik szülője nem magyar - a feleségem észak-olasz, szóval nem az a tipikus kreol-bőrű olasz, szőkésbarna haja és a magyarok között átlagos fehér bőre van. :) Az én hajam világosbarna, a bőröm kifejezetten sápadt, fehér.

A vezetéknév Vass.

2013. nov. 24. 15:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem valahogy nem tetszik együtt a Vass és a Dario. Olyan nevet kellene választanotok, amiben van pl Á betű is, pl. Flórián vagy Fábián (ez ráadásul a Fabianoból lett átvéve), mert a Vass Dario túl mély. Szerintem. :)
2013. nov. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A kiejtés "Dárió" lenne, csak leírva Dario (mivel az egyik szülő olasz, nem kell a magyar kiejtéshez alkalmazkodnunk az írásmódnál).
2013. nov. 24. 16:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem tetszenek az olasz nevek! :) Magyar vagyok! Tetszett a Dárió is, de igazán a Mánuel, az ami megfogott!
2013. nov. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A név nagyon bejön, de a magyar vezetéknévvel idegenül hangzik számomra. Esetleg kötőjelesen a két vez.névvel jobban, "olaszosabban" hangozna. :)
2013. nov. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vass Dárió annyira nem hangzik jól szerintem sem, de végülis a Dárió név tetszik.

Fiammal jár oviba egy félolasz kisfiu, ő Márkó!! Édes gyerek nagyon! És bírom, hogy olaszul dumál az apjával! :))

Vass Márk is jó lenne, és lehetne Márkónak hívni. Vagy valami hasonló, ami magyarul meg olaszul is van!


Gratulálok a kisfiuhoz!!!Jó egészséget!!

2013. nov. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem szép név, de a vezetéknévvel tényleg idegen egy kicsit.
2013. nov. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!