Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Brownie recept: nem szabad...

Brownie recept: nem szabad teljesen átsütni a tésztát. Adhatok a 1,5 évesemnek? Tojás van benne. Vagy azért az megsül annyira?

Figyelt kérdés
2013. nov. 26. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Brownie-t azért ne, mert iszonyat sok cukor van benne.
2013. nov. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Most erre mit válaszoljak?

Nyírfacukor (ismered?) és nem fél kilót akarok megetetni vele.

2013. nov. 26. 21:55
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

Nem az első vagyok, de ismerem a nyírfacukrot. 1,5 évesnek kimondottan nem ajánlott.

És hogy a kérdésre válaszoljak, félig nyers tésztát sem kaphat 1,5 éves gyerek.

2013. nov. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Ha a baba hat hónapos kortól szintén fogyaszt egy kevés nyírfacukrot, nagyban megnöveli az esélyét, hogy erős és ellenálló fogai fejlődjenek ki.


Egyes tanulmányok szerint a 6 és 15 hónapos kor között, folyékony formában adagolt nyírfacukor megelőzheti a kora-gyermekkori fogszuvasodást. Javasolt, hogy ez a mennyiség eleinte ne haladja meg a néhány grammot (körülbelül napi hat gramm nyírfacukor fogyasztása ajánlott, három adagra osztva).


A korai fogszuvasodás megakadályozása és megelőzése számos szempontból kiemelkedően fontos a kisgyermek általános egészsége miatt. A korai fogszuvasodástól szenvedő gyermek hajlamos visszamaradni a fejlődésben, nem eszik, nem alszik jól, és ez negatív hatással van a mindennapi tanulási, valamint fejlődési képességére is.

Szintén a fent említett tanulmány mutatta ki, hogy azoknál a gyerekeknél, akik hagyományos cukor helyett nyírfacukrot fogyasztottak, 76%-ban teljesen egészségesek maradtak a fogai. Összehasonlítva egy hagyományos cukrot fogyasztó csoporttal, ugyanez az érték csupán 48% volt."


Köszönöm a válaszokat.

2013. nov. 26. 22:15
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Nyírfacukrot én sem adnék. Nincs bajom a cukorral, ha megeszik mondjuk egy szelet süteményt, akkor az nem fog ártani, a hangsúly a mértéken van.

Félig átsült tésztát viszont nem adnék.

2013. nov. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

hmm...vajon mennyit ehet egy ilyen picike egy sütiből??hát biztos nem a fél tepsit:) szóval én adnék a browninak abból a részéből,ami jól átsült!Baja biztos nem lesz(de amúgy szerintem a folyós résztől se lenne)


off:amúgy miért nem jó a nyírfacukor gyereknek?én mondjuk még soha nem használtam,nem vagyok cukor ellenes,csak érdekel...

2013. nov. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Endokrinológus javaslata alapján 1 éves kora óta kap a lányom nyírfacukorral készült ételeket, mert mi is azzal készítünk mindent. Egy éves kor előtt nem javasolt fogyasztási célból, (legszuperebb babafogkrémnek mondott Nenedent is xilitet tartalmaz a fogszuvasodás megelőzésére!) úgyhogy amiatt nyugodtan...

De én sem adnék félig sült dolgot...az ördög nem alszik...

2013. nov. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én annyira nem értem ezt a félig sült tojásos dolgot...a szalmonella miatt??de ha szalmonellás a tojás,akkor azt a felnőtt is elkapja nem??akkor mi miért esszük bátran??oké,persze egy 1,5 éves ne kapja el, meg vigyázzunk rá,csak nem értem hogy akkor magunk miatt miért nem aggódunk?
2013. nov. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

(Még mielőtt vki megszólna: én vagy zöld kezet nyomok, vagy semmit.)

2013. nov. 27. 08:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Tojást, gondolom, már jó ideje bevezettétek. Ha nem is sül át rendesen, azért hőkezelve lesz, úgyhogy elég kicsi az esélye a szalmonellának, inkább nehezebben emészthető, ha a nyers liszt. Nyírfacukor hasmenést okoz felnőttnél is - amíg nincs fokozatosan hozzászokva. Az én gyerekem sajna bármilyen vendégség miatt elölhagyott sütiből meg tudott volna enni már egy tepsivel másfél évesen :) (Aztán egy rokonom szokott mindig nagyon finom browniet sütni, azoknak egyáltalán nem tűnt nyersnek a belseje.)
2013. nov. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!