Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minden esetben kaphat a...

Minden esetben kaphat a nagymama láthatást?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz..

Párommal három éve vagyunk együtt, kislányunk lassan betölti a 17. hónapját. Boldogan élünk akár még gondtalanok is lehetnénk ha párom édesanyja nem árnyékolná be mindennapjainkat. Sosem kedvelt engem túlzottan: mindig is úgy tekintett rám mint a nőre aki elvette tőle a fia szeretetét.


Mikor teherbe estem, örült neki de kb. ennyi volt részéről. Félre értés ne essék nem akartam különleges bánásmódot, helyette is vezettem a háztartást, nagy hassal kitakarítottam a fürdőkádat. A terhességem 34. hetében magas vérnyomásom miatt ágynyugalomra intett az orvos. Ekkor kezdődött minden.

Mindenféle lusta k...vának lehordott, mert feküdtem egész nap. Aztán mikor bekerültem a vérnyomásommal a kórházba és 10 nap után kiengedtek minden ugyanott folytatódott. Bennem és páromban ekkor érlődött meg a döntés,h költözünk. Három hónapos volt a lányom, mire el tudtunk költözni 200km-re arrébb az új lakásunkba.


Kicsivel több mint egy éve vagyunk itt. Ez idő alatt 2x jött le meglátogatni a kislányomat. Tavaly Mikuláskor és idén nyáron, mikor a keresztelője volt. Azóta semmi.. csak a zaklatások,h én nem engedem,h láthassa az unokáját! Holott ez nem igaz!! A keresztelőre is csak azért jött, mert én kiimádkoztam,h ugyan..jöjjön már el. Azóta is az a baja,h a lányom nem ismerte fel és sírt a közelében. A családjukban két autó is van, mégse jönnek! Elvárták volna,h télen-nyáron én vonatozzak 200km-t.


Nem a rosszindulat beszél belőlem, de megmondtam,h ezt nem. Ott a kocsi az 100x kényelmesebb mint a büdös, koszos és fűtetlen vonat.


Ezért érdeklődnék,h akkor is adna e láthatást a gyámügy, ha a gyerek nem kötődik hozzá? Én nem tiltok senkit a lányomtól: az ajtó bármikor nyitva áll!


2013. nov. 26. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát arra szerintem senki nem kötelezhet, hogy te vidd oda a gyereket. Ha látni akarja mehet, így nincs is miről beszélni, nem akadályozod meg, hogy lássa amikor csak akarja.
2013. nov. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyszülőknek nincs láthatási joguk hivatalosan. Én nem engedem anyósomnak hogy lássa a fiamat, mert csak bánt mindenkit (hosszú story) a lényeg hogy semmit se tehet..
2013. nov. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Láthatást kérvényezhet a nagyszülő a bíróságon, van ilyen. Akkor nem ítélik meg, ha súlyosan veszélyezteti a gyereket.

Ha a végletekig tiltakozol, akkor legfeljebb családsegítő jelenlétében kell megtartani.

2013. nov. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2. válaszoló, nem jól tudod, ha kérik, akkor a bíróság megadhatja!

kérdező, ez elég hülye helyzet, mert ahogy ők se jöttek, úgy ti se mentetek...


akkor nem adja meg a bíróság ha akadályozzátok a láthatást és ha a nagyszülők nem próbálták tartani a kapcsolatot.


szerintem a ti esetetekben megadnák nekik és a törvény szerint annak kell biztosítani a láthatást aki elköltözött, tehát a ti esetetekben nektek.


bocs a kérdésért, de hogyhogy nem megy a férjed a szüleihez? pl. karácsonykor, szülinapkor? értem én, hogy kevésbé szerethető az anyósod, hogy szépen fogalmazzak, de neki csak az anyja. szerintem illene évente 2x-3x felutaznia a férjednek és magával vinni a gyereket, nekik meg illene ugyanúgy jönni a gyerek szülinapján és névnapján, ha máskor nem is.

próbáljátok rendezni bíróságon kívül, mert ha megítélik, akkor 1-2 havonta mennetek kell :/

2013. nov. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 4. válaszoló!

A párom havonta felmegy.. igaz sok haszna nincs, mert csak engem szid. Karácsonykor is megy, az ajándék már meg van véve már csak be kell majd csomagolni.

2013. nov. 26. 23:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha engem lek@vázna az anyósom, az lenne az utolsó találkozásunk.

Ha akarná látni az unokáját, akkor látogatná. Mivel nem szakad meg a lendülettől, hogy találkozzanak, ezért feltételezem, hogy bíróságra sem fog menni.

Tudom, hogy sokan mindenáron békülést és megbeszélést javasolnak, mert mégis a párod anyja, de legyünk realisták: a vén tojó nem fog megváltozni.

Egy esetben ülnék le vele, ha bocsánatot kérne.

Szóval ne pörgesd magad, ha arra nincs ideje, hogy autóba üljön, akkor bíróságra is lusta lesz menni.

2013. nov. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Remélem.

Igazából nem igen tartok attól,h eljut idáig az ügy. Az sokkal jobban zavar,h a gyereket használja céltáblának.

Az a baja,h a kislány nem ismerte őt meg és a mai napig ezt fújja. Mintha haragudna rá, vagy nem tudom.

2013. nov. 27. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!