Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Haragudnál, ha terhességed...

Haragudnál, ha terhességed alatt anyósod azt mondaná hogy ő nem lesz cseléd, csak nagymama?

Figyelt kérdés
Tehát hogy nem fog segíteni, csak átjön az unokával lenni.
2013. aug. 25. 10:28
1 2 3
 1/25 salvadorina ***** válasza:
Én nem haragudtam volna ha ezt mondja, mert nem vágytam a segítségére soha, bár a jelenlétére sem. Erre amikor jött, átrendezte a lakást, mindenbe belekötött, és ez azóta is így van, ha megjelenik. Szerencsére elég ritka, mert messze laknak.
2013. aug. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
34%

igaza van,a gyereket ti vallaltatok.

a mama meg pihenjen!

2013. aug. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%

Másik unokával nem palizták be? Pl. másik menye/veje úgy gondolta, hogy majd ő ugrál nekik amikor akarják és gondolta jobb ezt előre letisztázni?


Amúgy ha jön majd és unokázik, te pedig nyugodtan tudsz ügyet intézni/házimunkát végezni, vigyáz rá ha beteg lesz neked viszont munkába kell menned, akkor nincs ok a sértődésre. Sőt én pl. jobban is szeretem, ha nem nyúlkálnak a cuccaim közé. Barátnőmhöz ha beszabadult az anyósa, ott a lakásban egy kiskanál se maradt a helyén..

2013. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
43%
Igaza van. A gyereket a szülők vállalják, nagyszülő segíthet, ha akar. Baj az, hogy ma a legtöbb no szerin a nagymama bebiszitter kell hogy legyen keres nelkul is es fel van háborodva, ha nemet mond.
2013. aug. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%
nem haragudnék, bár elég nyerts ez a beszólás. Ezt csak úgy magától mondta?
2013. aug. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 haemorgen ***** válasza:
33%

Engem nem érint a gyermekvállalás jelenleg, de az egészen biztos, hogy ilyen estben én is hasonlóan "kedvező" hozzáállást érvényesítenék az anyóssal szemben.


-Soha nem látogatnám meg, jön az magától is ha akar, úgyis ingyen van neki a tömegközlekedés.


Egyébként én haragudnék rá. Öregember, aki amikor nem alszik, csak szabadideje van. Magyarul ez azt jelenti, hogy akkor menne hozzátok "unokázni", amikor már nagyon unatkozik. Természetesen ma Magyarországon az ilyen öregemberek, anyagilag általában jobban állnak, mint a fiatalok, mert általában nincsenek hiteleik, nincsenek komolyabb igényeik, ruhára sem nagyon költenek, a legtöbbnek komoly megtakarításai vannak. - Magyarul sz@arik rátok.


Persze, azt elvárná, hogy amikor már olyan öreg, hogy nem tud magáról gondoskodni, akkor látogassad, meg gondozzad, segítsél neki, lehetőleg ingyen és mosolyogva.

2013. aug. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
84%
utolsó hát nem szeretnék a rokonod lenni az biztos. Tipikus mai hozzáállás az öregekhez..... Én nem mondom sok bolond anyós van aki nem érdemel smemit, de az szomorú hogy te általánosságban beszélsz igy....
2013. aug. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 haemorgen ***** válasza:
59%
7. hozzászóló: Lehet, hogy nem hangzik jól, de nekem az a véleményem, hogy a rokonaink azt érdemlik, amit ők adnak vagy egy adott helyzetben adnának nekünk. És az előző hozzászólásomban, nem akartam általánosítani az öregekre, hanem csak elképzeltem a szituációt: van egy anyós aki szerintem anyagilag megtehetné, hogy segít, lehet, hogy van szabadideje is, és amikor kedve van hozzá, akkor odatolja a képét. Ez nem feltétlenül öregember, de nekem az ugrik be elsőre, mert ma Magyarországon nagyon kitolódott a gyermekvállalás időpontja.
2013. aug. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Nem haragudnek, mert nem is varom el, h segitsen, elobb hivnek takaritonot, mint tole segitseget fogadnek el. Viszont kikerekedne a szemem egy ilyen mondatra, kikernem magamnak, h miert gondolja, h segiteni kene. Amugy, ha atjon es az unokaval van, szerintem az mar eleg nagy segitseg, addig lehet mast csinalni, vegy kicsit lejjebb kapcsolni a szorakoztato uzemmodbol. Bar az en anyosommal pont az a gond, h nem is nagyon tud mit kezdeni egy gyerekkel. Van mar egy 3 eves unokaja a sogoromektol, es hat latom, h nyug neki, ha vele kell lenni. Amikor meg nincs jelen a pici, akkor eloadja, h hogy imadja, es h hianyzik neki stb. Eleg gaz... 30hkm
2013. aug. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Na, de gondolom ennek volt valami előzménye?! Ezt mire fel mondta anyósod? Kérte valaki a segítségét?
2013. aug. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!