Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bölcsi vagy nagymama gyesen?

Bölcsi vagy nagymama gyesen?

Figyelt kérdés
Ti melyiket választanátok 2 éves kortól? A nagymama az én anyukám, nagyon rendes, imádja az unokáját, jó erőben van, és hát valljuk be, a pénz (gyes) sem jönne rosszul nekik, sőt... De attól félek, hogy ha nem jár bölcsibe, nehezen fog beilleszkedni az óvodában (mint én anno..).
2013. júl. 3. 09:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én a nagyisat választanám. Nagyon sok gyerek nem jár bölcsibe és mégis jól beilleszkednek. :)
2013. júl. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagyi fog vigyázni a lányomra. Májusban járt le a gyedem, szeptemberre töltöm le a szabikat. Gyest már megigényeltük a nagyi nevére. Bölcsibe nem is került be a lányom, mert már 2 éve be kellett volna íratnom, így a nagyival lesz.
2013. júl. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
3 évesen elég neki a közösség. 2 évesen a nagyit választanám, ha ilyen helyzetbe kerülnénk.
2013. júl. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
7%
A bölcsit mindenképpen,egy 2 évesnek nagyon jó ha kortársai között lehet,és valljuk be 2 évesen már bőven nem baba,én fiam 16 hónaposan kezdte a bölcsit,anyósom bevállalta volna de őszintén 2 nap is sok lett volna,és amúgy is szerintem a bölcsi jó dolog.
2013. júl. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Az óvodás beilleszkedés teljesen más mint a bölcsi.

Nekem járt a lányom bölcsibe, tök könnyen beilleszkedett, az oviba viszont nehezebben, pedig ott a testvérével egy csoportban is voltak, mégis.

Az oviban 30 gyerek egy óvónőre, a bölcsiben 6 gyerekre egy gondozó.

Én nagyival hagynám, ha minden kiegyensúlyozott ebben a felállásban!

2013. júl. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
És nem árt a gyermeknek, ha délelőtt és délután máshogy van nevelve? Mert a nagyi sok mindent máshogy csinál, máshogy lát, de rosszat soha nem akarna neki.
2013. júl. 3. 09:56
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem, nem árt, a gyerek ismeri a korlátokat, hogy kivel mit hogy lehet/szabad.

Ezen felül a bölcsiben is máshogy lenne nevelve...

2013. júl. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A bölcsire szavazok. Egyrészt bármilyen jóban vagytok, lesznek vélemény-különbségek, hogy kell a gyereket nevelni. Másrészt egy 2 évessel már nagyon pörgős minden nap, s míg a bölcsiben lefoglalják egymást a gyerekek és ezer az élmény ebből adódóan, addig egyedül ezt nehezebb napi szinten végigcsinálni.

De esetleg - ha nem túl ciki - nyáron tarthattok most főpróbát a nagymamás verzióra.

2013. júl. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én a nagyit választanám, nyugodtabb lennék, és nem kapna el minden betegséget a többi gyerektől.
2013. júl. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Én is a nagyit választanám.
2013. júl. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!