Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire kell figyelni egy kislány...

Mire kell figyelni egy kislány tisztábatételekor és a fürdetésnél? Olyan klinikán fogok szülni ahol a csecsemősök semmit nem mondanak el.

Figyelt kérdés
2013. nov. 28. 07:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne higgy a szóbeszédnek.

Minden klinikán segítenek neked, ha kérdezel, ne aggódj.

Nálunk is elmondták az elején, hogy beleszólni soha senkinek nem fognak a dolgába, ha valami érdekel minket akkor kérdezzünk és akkor megmutatnak mindent amit nem tudunk.

A szobámban is ennek ellenére hőbörgött egy anyuka, hogy milyen bunkók a csecsemősök, hogy semmit nem segítenek, pedig csak a száját kellett volna kinyitnia, hogy kérdezzen :)

2013. nov. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én ott dolgozom és tényleg nem segítenek. Fürdetéskor a csap alá tartják a gyereket és kész. Ha valamiért segítséget kérsz akkor egy óra múlva mennek be a kórterembe. Gondolom velem sem fognak másképpen bánni.
2013. nov. 28. 08:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha kenőcs, vagy kaki kerül a puncijára, azt óvatosan le kell törölni a szeméremnyílásnál is, de a hüvelyébe nem szabad nyúlni.
2013. nov. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Remélem majd az apja is tisztába tudja tenni.
2013. nov. 28. 08:57
 5/8 Tica0121 ***** válasza:

Mindenképpen minden tisztába tételkor ki kell törölni a kis punikáját. Akkor is ha nem kakis. Mindig felülről lefelé kell törölni. Az első időben, míg a magzatmár még benne van, addig oda kell figyelni, mert be tud gyulladni tőle. Én babaolajjal áztattam egy kicsit, így 2 nap alatt ki tudtam törölni. Nem szabad a kis hüvelyébe nyúlni, ha esetleg oda megy a kaki, akkor csak óvatosan.

Én a krémet sosem kenem neki csak kívülre, belülre babaolajat rakok, ha kell. A kis popóját hátul is meg kell nézni (ahol kezdődik a 2 pogácsája), nehogy ott maradjon valami és krémezni is kell ott.

Figyelj, hogy fürdetés után ne maradjon vizes vagy nyirkos egy hajlat sem...

Ennyi jutott hirtelen eszembe. Ja és még mielőtt valaki leszólna, nem szentírás, amit leírtam, én így csinálom és soha egy piros pötty nincs sehol a babám intim részein.

2013. nov. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérd meg a védőnőt, h aznap amikor hazamész menjen hozzátok. Az első fürdetést akkor meg tudja mutatni nyugodt körülmények között. Illetve meg tudsz mindent kérdezni, vagy segíthet a szoptatásnál, ha még nem menne jól.A tisztába tételnél meg nem nagyon lehet semmit se elrontani, lényeg, h ne hagyj rajta semmit, legyen szépen letisztítva.
2013. nov. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tica0121 ***** válasza:
Igen, ha olyan a védőnőd, akkor biztosan megmutatja. Az enyém sajnos semmi ilyesmire nem hajlandó, mindenre az a válasza, hogy ha felelősen vállaltam ezt a gyereket, akkor oldjam meg... hát nem is kérdezek tőled. Nekem egyébként anyukám jött el és mutatta meg, hogy mit hogyan kell, mert a kórházban még a köldökcsonk ápolást sem jól mutatták meg! :(
2013. nov. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tica0121 ***** válasza:
Apuka miatt meg ne aggódj, ha egyszer sikerül neki jól megcsinálni, utánna örömmel fogja...legalábbis az én férjemmel így volt. :)
2013. nov. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!