Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ikrek után dupla pénz jár?

Ikrek után dupla pénz jár?

Figyelt kérdés

Úgyértem, hogy ha 2 éven belül születnek a babák, akkor ugye megint jár a tgyas,gyed...

2babára 2tgyas 2gyed...? Vagy csak ugy nézik mintha egy gyerek lenne lenne?


2013. nov. 28. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak egy, egyedül a gyesből jár 2
2013. nov. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A facen vagyok ikres csoportba, onnan másolom ezt ki.

Kedves Mindenki! Kaptam választ a Minisztériumból az ikres dupla gyed-es kérdésemre. Azt hittem felrobbanok!!!!!!


"Tisztelt Asszonyom!

Az Emberi Erőforrások Minisztériumába írott levelére az alábbiakban válaszolok.

A törvénymódosítás értelmében a legfiatalabb gyermek 2014. január 1-jét követő születése után vehető igénybe a különböző életkorú gyermekek után egyidejűleg a családtámogatási ellátás. E szabály az iker gyermeket nevelő szülőkre nem vonatkozik, ezért részükre, a gyermekgondozá-si segéllyel ellentétben nem lehet a jövőben sem a gyermekek számától függő gyermekgondo-zási díjat folyósítani.

Az új szabályozás értelmében Ön az első gyermeke után gyermekgondozási segélyt, míg az iker gyermekek után szimpla összegű terhességi-gyermekágyi segélyt majd gyermekgondozási díjat vehet igénybe.

A hatályos szabályozás szerint kizárólag a gyermekgondozási segély összege függ az iker gyermekek számától.


Kérem válaszom szíves elfogadását."

2013. nov. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Pffff


Jofejek...

Köszönöm a gyors válaszokat!

2013. nov. 28. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!