Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkanálküli ellátás után...

Rencs1111 kérdése:

Munkanálküli ellátás után mikor mehetek táppénzre?

Figyelt kérdés
Olyan munkahelyen dolgozom ahol január februárban kijelent a fönök. De már terhes vagyok, munkanélküli ellátás jár. Miben befolyásolja a munkanélküli az ellátásokat és mikor mehetek uj munkahelyröl táppénzre?

2013. dec. 1. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Meg ne engedd, hogy kijelentsen!!! Terhesen nem szakíthatja meg a munkaviszonyod, csak ha beleegyezel. És ha kijelent, akkor tutira nem fog visszajelenteni, akkor pedig csak gyest fogsz kapni szülés után. Új munkahelyre meg nem valószínű,hogy felvesznek terhesen.
2013. dec. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
már ki vagy jelentve? vagy még ezután fognak?
2013. dec. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lejár a szerződésed januárban?
2013. dec. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ha még nem jelentett ki akkor holnap reggel irány az orvos és írasd ki magad, akkor már nem tud mit csinálni, ha le is jár a szerződésed, marad a passzív jog, de az azért bonyolultabb... munkanélküliről táppénzre nem mehetsz, sőt gyedet se kaphatsz hacsak nem épp akkor jár le a munkanélküli amikor szülsz, ami ugye eléggé lehetetlen hacsak nem három hónap múlva szülnél... így csak gyesre lennél jogosult... ha vissza is vesz dolgozni a két hónap után, min. a 3 hó próbaidőt le kéne dolgoznod, mert az alatt kirúghat a terhesség miatt is, de gondolom ez ugyanúgy képtelen ötlet...
2013. dec. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha határozott a szerződésed, akkor nem tehetsz semmit, akkor nem hosszabbít, és akkor marad a munkanélküli, utána viszont nem tudsz táppénzre menni, mert ahhoz munkaviszony kell.


Ha meg nem határozott, akkor jelentsd be írásban, hogy terhes vagy és akkor nem mondhat fel.

2013. dec. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Még nem jelentett ki, majd januártoll. Határozatlan odejü szerzödésem van. Egy kisvállalkozo, és csak 6 orás munkaviszonyom van. Valaki azt tanácsolta ha kijelent munkanélkülire akkor utána je le ntessem magam vissza 8 orában, de én is attol félek h nem jelent vissza! De ha még is visszajelent bejelentés után mikor mehetek táppénzre? Nagyon tanácstalan vagyok, ás kezdek elkeseredni!
2013. dec. 1. 18:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor ne engedd, hogy kijelentsen! Biztos, hogy nem fog többre visszajelenteni, mert ha számítana neki, hogy mennyit kapsz majd, akkor nem jelentene ki. Táppénzre most is elmehetsz.
2013. dec. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igaz jobb a kevesebb pénz mint a semmi! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Megprobálom kihozni mindenböl a legtöbbet! :)
2013. dec. 1. 18:43
 9/11 anonim ***** válasza:

Jelentsd be írásban a terhességet, akkor nem jelenthet ki, én nem bíznék benne, hogy visszajelentene, nem is kellene kijelentenie, csak egyszerűen megemeli a béredet. A tgyásnál és gyednél nem számít, hogy 6 vagy 8 órás vagy, a bejelentett bruttó bér a mérvadó és 6 órásan is lehet akár bruttó 200 ezres fizud!

Ha kijelent és nem vesz vissza, majd lejár a munkanélküli segély és nem találsz másik munkahelyet, akkor csak gyes fog járni, az meg csak havi 25 ezer.

A táppénz ideje és összege attól függ, mióta dolgozol. Folyamatos 2 év után jár 60% táppénz, ha az nincs meg, akkor 50%. Ideje szintén attól függ, dolgozol-e folyamatosan 2 éve vagy nem! Tehát, ha 5 hónapja dolgozol, akkor 5 hónapot lehetsz táppénzen, vagy valami hasonló, most pontosan én sem tudom.

2013. dec. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%
Utolsó kommentelő hülyeségeket írt a táppénzel kapcsolatban!
2013. dec. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!