Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most tényleg akkora hibát...

Most tényleg akkora hibát követtem volna el?

Figyelt kérdés

Ma volt nálam a barátnőm először a kicsi fiunk megszületése óta és teljesen kiakadt rajtam, hogy a 2 hónapos kisfiunkat nyugodtan ott merem hagyni a nappaliban (ott is van egy kiságya, hogy ne kelljen felszaladgálnom az emeletre érte mindig) a kutyákkal, amíg kiszaladok a konyhába egy pohár üdítőért neki (egybe van nyitva minden az alsó szinten tehát kényelmesen rálátok). Argentin dogjaink van, akiket nem fogok kizárni a lakásból, pláne nem télen. Nyugodt mind a két kutya és 1000 %-ig bízok bennük. A kiságyat még a pici születése előtt beraktuk a helyére és meg lett nekik tanítva, hogy nem ugrálhatnak fel rá (nem mintha amúgy ugrálósok lennének), nem boríthatják fel, sőt még hozzá se érhetnek nagyon és a picit is "bemutattuk" nekik amikor hazaértünk. Mindennap együtt sétálunk már a kicsivel és a kutyákkal, egyáltalán nem bántják a gyereket, sőt ha valaki már csak közelít a kisfiunkhoz akkor morognak rögtön. De ismerősök, rokonaik gyerekeit is elfogadják és soha még csak meg sem kaptak senkit, pedig már 4 és 5 évesek a kutyusok, behívhatóak bármi is történik, tehát jól neveltek, csak nagyok :)


Szerintetek is ekkora probléma lenne, hogy a 2 pihenő/alvó kutya mellett otthagyom a kiságyában a kisfiamat, aki szintén alszik, összesen 3 percre, bár látom őket, szem előtt vannak?!



2013. dec. 5. 15:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
52%
Egyáltalán nem!!!
2013. dec. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
42%
Ha rálátsz a kiságyra, akkor nem gond.
2013. dec. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
55%

Nem követtél el hibát.Valószínű mivel ő nem ismeri annyira a kutyákat tart tőlük.Lehet nincsenek jó tapasztalatai és látja a tv-ben megmutatott történeteket.Ha te bízol a kutyáitokban és tényleg úgy vannak nevelve ahogy írod nem lehet baj.Nagyon okos kutyák amúgy!

Én már látom előre,hogy a gyerkőcödet is lelkiismeretesen fogod nevelni ha a kutyáitok ilyenek.Gratulálok,de most komolyan.Én a helyedben inkább nagyon büszke lennék magamra,hogy igen én ott hagyhatom 3 percre a 2 kutyával mert meg lettek nevelve.Ha mindenki így foglalkozna az állataival nem lennének a széttépések.

2013. dec. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
48%
Nem követtél el hibát.
2013. dec. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
36%
Nem! De ha menne vagy mászna már akkor figyeljetek jobban...
2013. dec. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
64%
Nyugodj meg, nincs ebben semmi rossz. Én meg azért hallgatok, hogy kint merem hagyni az udvaron a babakocsiba a gyereket úgy, hogy ott van a német juhász kutyánk mellette. Én is tudom, hogy nem fogja bántani, mert ismerem.
2013. dec. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
47%

Nekem nincs kutyám, de egy tapasztalt kutyatulajdonos szájából hallottam, hogy még a legjobban nevelt kutya sem kiszámítható abban az esetben, ha valami/valaki hirtelen megmozdul mellette, mert odakaphat.

Az ösztön erősebb mint a nevelés.

De mivel a Te gyermeked és kutyád, így a Te felelősséged is, csináld úgy, mi a meggyőződésed.

(Azt mondjuk nem értem, hogy miért jó, ha látja őket, a kutya sokkal előbb oda tud kapni, mint hogy odaszaladna vagy akár rászólna.)

2013. dec. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Barátnőm ismeri a kutyáinkat és az egyetlen problémánál pont velem volt (kutyafuttatón egy csivava neki esett az egyik dogomnak...) és akkor is csak szólnom kellett a kutyának és már rohant is hozzám, igaz előtte lerázta a lábáról a kis idegbeteget XD de nem is harapta meg, pedig szegénykémnek 5 öltéssel kellett a vádliját összevarrni :( Tehát teljesen meg vannak nevelve a kutyáink és tényleg soha nem volt gond velük, még csak morogni se morogtak gyerekre sose, pedig rokonok gyerekei által vannak nyúzva rendesen...
2013. dec. 5. 16:18
 9/24 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem senkinek nem tartozol azzal, hogy bizonygasd, milyen jól neveltek. Ilyesfajta "baj" csak egyszer történik meg...

De mint írtam, Neked kell tudnod, hiszen a tiéd a gyerek és a kutya is.


Sajnos a legtöbb kutyatulajdonos azt mondja, hogy "az ő kutyája nem ilyen". Én csak az utcán találkozom kutyásokkal, és azt látom, hogy amikor azok ezerrel felénk iramodnak, és a gyerekeim sikítanak a félelemtől, akkor tízből egynek sikerül vissza szólítania a kutyát magához, kilenc meg ránk ugrik.

És hiába a szöveg, hogy "nem kell félni nem bánt", amikor a kutya marmagassága nagyobb, minta másfél éves gyerekem...

És lehet, hogy a Te kutyád épp az a tizedik. Úgy legyen.

2013. dec. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
77%

9-es válaszolóval értek egyet, nagyon sok "jól megnevelt" kutya rágott már szét kisgyereket, de mint írták te ismered a kutyáidat, ha ott mered hagyni hát tedd.

Én nem merném, mondjuk nincs is kutyánk :)

2013. dec. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!