Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha 1 hónapos...

Mit tennétek, ha 1 hónapos kisgyerekkel a párotok elmenne messzire dolgozni? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Január elején születik meg az első gyermekünk.

Úgy néz ki, a férjem a jövő évben (kb. februártól) egy olyan munkát kap, ami az ország másik végében, a világvégén lenne.

Még nem dőlt el semmi, akár azt is mondhatja hogy nem fogadja el, viszont sok pénzről van szó.

De ha odamegy dolgozni, az valószínűleg eltart egész évben.

Ő leginkább azt szeretné, ha vele költöznénk. De én ettől nagyon félek, mert ő dolgozni fog, és nekem nem lenne senkim ott, kb. csak a gyerekkel való foglalkozás maradna. Se barátok, se család...

Vagy maradhatok itt, de nagy az esély hogy max. havonta tudna hazajönni. Nem tudom ez milyen hatással lenne a házasságunkra, a gyerekre, de semmi jót nem gondolok...


Őszintén, az első érzelmi reakcióm az hogy nincs az a pénz, amiért ez nekünk megéri. Másrészt, az eszemmel tudom hogy van az a pénz. De iszonyú nehéz lenne, akármelyik megoldást választjuk.


Ti voltatok ilyen helyzetben? Mit tennétek a helyünkben?


2013. dec. 17. 19:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
HA úgy döntesz,költöztök,ami a legjobb megoldás szerintem,nem kell egyedül legyél.Ott is van biztos baba-mama klub,ilyesmi,találhatsz magadnak barátnőt.Annál meg biztos nincs rosszabb,h este nem jön haza apa.
2013. dec. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos, hogy költöznék. Én könnyen barátkozók biztos hamar találnék olyan anyukát akivel jóba lennék, a tágab családhoz meg úgyis hazajárnánk.
2013. dec. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
költöznék vele, nem lenne kérdés
2013. dec. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
költözés
2013. dec. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodas nelkul mennek. Szeretem a csaladot de a ferjem az elso es h o is egyutt lehessen a gyerekkel, es persze ezzel nagyon jo anyagi biztonsagban lennetek. Nekem most se sok mindenki van aki besegitene. Soooot. Anyosomek messzebb laknak, tesom dolgozik allandoan, anyamekkal nem tartjuk egyaltalan a kapcsolatot, a sok segitokesz baratno akik mind igertek h jonnek majd haaaat az elso par alkalom utan lekoptak. Szoval mindent magam csinalok. Igy nem lenne kerdes h az elso lennek aki osszepakolja borondbe a cuccait es spuri a ferjemmel kezen fogva a gyermekunkkel.

10 hos a lanyom.

2013. dec. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben, ha megoldható, én is költöznék vele. És igen, a mai világban van az a pénz, amiért az ember azt bevállalja.

Férjemnek olyan munkahelye van, hogy hosszú napokig, akár 1-1,5 hétig is az ország másik felében van. A 2. gyermekünk 1 hónapos sem volt, amikor bejött náluk egy olyan külföldi meló, ami 1 hónapos. Azóta már jópárszor megjárta ezt az utat, pedig már a 3. gyerekünk is megszületett. Most is éppen kint van, csak az ünnepek után jön haza. Van az a pénz - a nettója milliós nagyságrendű.

2013. dec. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Annyit még hozzátennék, hogy tényleg a világ végén lennénk, nen mondjuk egy vidéki városban.

Ezen még sokat fogom törni a fejem azt hiszem.

2013. dec. 17. 20:47
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Szia! 4 gyerkőccel maradtam egyedül, mert a férjem nem kis hazánkban a világvégére, hanem "csak" Németországba ment dolgozni...és igen gondolkodás nélkül fogok utána menni ha adódik rá lehetőség! Oda kell menni ahol munka van és ahol meg is fizetik. Én így gondolom.
2013. dec. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp költöznék. Ha havonta haza tudna jönni annyira nem lehet a világ végén egyébként....
2013. dec. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Hol van az a világvége?
2013. dec. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!