Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt refluxos anyuka? Hogy...

Van itt refluxos anyuka? Hogy bírkoztok meg a mindennapokkal?

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok, kb. 1 hónapja derült ki, hogy refluxos vagyok, állandóan égett a mellkasom. A háziorvosom ulprixet írt fel, azt mondta szedjem 1 hónapig. Amióta kiderült ez a dolog el vagyok keseredve, mert egész nap arra figyelek, hogy ne hajoljak előre, nehogy visszafollyon a gyomortartalom a nyelőcsőbe. Elég nehéz ezt megoldani, mivel két kicsi gyerekem van 3 éves és 9 hónapos, akik körül egész nap pörögni, kell. Éjszaka felpárnázom magam, de reggel meg a hátam és a nyakam is fáj, mert nem kényelmes. Van itt anyuka aki hasonló gondokkal küzd?
2013. dec. 19. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Szintén zenész :(

Néha már a sírás kerülget, aludni szinte semmit nem tudok, ha ülő helyzetben próbálom, akkor a hátam fáj, ha elfekszem, akkor a gyomrom, plusz mellé visszeresek a lábaim, azok is fájnak :(


34 hetes vagyok, számolom a heteket, alig várom, hogy megszüljek, vagy legalább leszálljon a pocak, azt mondják, akkor enyhül valamennyit.


Neked milyen orvos állapította meg? Én mondtam a nőgyógyásznak is, meg a háziorvosnak is, de csak a Rennie-t emlegette mindegyik, hogy azt szedjem, de az sz@rt sem ért. Most a Gaviscont szedem, ez valamelyest enyhíti, csak jó drága.

2013. dec. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a gaviscon folyadék sokat segített. És odafigyeltem minden olyanra, amire egy refluxosnak kell. Nem ettem gyorsan, forrón az ételt, nem ettem fűszeres, cukros ételeket, nem feküdtem le étkezés után egy órán át. A fejedet sztem csak annyira emeld meg éjjel,h az még ne legyen kényelmetlen. A terhesség elején én is így voltam, de szerencsére így elég hamar túljutottam rajta. Persze most már jön a 3. trimeszter, úgyhogy gondolom, újra megtapasztalhatom :)
2013. dec. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A salvus víz nekem nagyon sokat segített. Egy próbát megér. Gyógyszertárban is kapható.
2013. dec. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Velem a Salvus víz csodákat tett. Az íze rettenetes és utáltam meginni, de használt. Egy próbát szerintem is megér.
2013. dec. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Az itteni háziorvos gasztroenterológus is egyben, így amikor elmondtam a tüneteket, rögtön mondta a refluxot. Korábban én is szedtem a Renit, de az csak rövidtávon használ, nem sokat ér. Ez most egy sokkal erősebb savlekötő, de nem szeretném sokáig szedni, mert vannak mellékhatásai. Egyébként nekem is a 2. terhességem alatt kezdődött.


A Salvus vizet én is ki fogom próbálni, mennyit és mikor érdemes inni belőle? Reggelente?

2013. dec. 19. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!