Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszintén! Nem zavar, hogy a...

Őszintén! Nem zavar, hogy a férjednek nagyon ronda a vezetékneve, ezáltal a gyerekedé is ronda lesz?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egy szép hangzású keresztnévvel lehet a dolgon javítani. De engem nagyon zavar, hogy ronda a vezetéknév.

Nyilván nem azoktól kérdeztem akiknek átlagos vagy szép a vezetéknevük. Azt is tudom, hogy nem lehet ezzel mit tenni.

Csupán kíváncsi vagyok, hogy más is így van-e?



2013. dec. 20. 12:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

férjemnek nem ronda csak nagyon csúfolható és nem szép hangzású a vezetékneve.

ez van...

kettőnk vezetéknevét összetéve meg egy gyümölcsnév jön ki, szóval reménytelen, azt meg nem engedte meg, hogy az én nevemet kapja a gyerek. de találtunk egy nagyon jó keresztnevet amit sokféleképpen lehet becézni, reméljük azt használják majd neki a suliban és nem a vezetéknevét :/

2013. dec. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
megírhatnàtok a vezetêkneveket is,mert így olyan rossz olvasni,pl. az elsô hsz.t is. no meg megöl a kívàncsisàg mi sz a gyümölcs ;)
2013. dec. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez relatív....lehet te csúnyának hallod,de lehet más nem!Oké,nyilván ha jelentéssel bír,és maga a jelentés nem túl szép,az más,de én még nem hallottam olyan vezetéknevet amire azt mondtam volna hogy csúnya!!

leírod???:)

Amúgy tényleg sokat lehet javítani egy keresztvévvel!

2013. dec. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%

Én is kíváncsi vagyok ezekre a spéci nevekre. Miért nem írjátok le?

Hát a párom és a gyerekeim Kovácsok. Tök átlagos, megszokott név, de sztem ennél csak a Szabó rondább. (bocsánatot kérek a Szabóktól)

2013. dec. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok, csak a kérdésre nem válaszoltam :)

Igazából nem zavar (meg ha zavarna is, mit tudok tenni, nem?), lett egy Emesénk és egy Elizánk. Így már elmegy :)

2013. dec. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is kíváncsi lennél a gyümölcsnévre :) Igazából én még nem hallottam ronda vezetéknévről. Írnátok ilyet?
2013. dec. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Mit nem adnék egy Szabó vagy Kovács vezetéknévért!

A gyümölcsre én is kíváncsi vagyok!

2013. dec. 20. 15:31
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem ronda, csak fura, perregő neve van. Az enyémmel együtt meg hosszú lett volna, így a gyerekünknek egy komoly nevet választottunk, hogy legyen egyensúly. Még jól is hangzik :)
2013. dec. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az én páromnak is furcsa neve van, de igazából egy síma hangzásúval is "bajunk" lenne, mert külföldön lakunk. De nem nagyon szoktunk vele foglalkozni. Én nem vettem fel a nevét, mikor összeházasodtunk, mert az én normál nevemet nem adtam volna fel egy ilyen kacifántos névért:D A férjem neve Horesnyi...Angliában élünk, és állandóan Hossznyinak mondják:D
2013. dec. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az én tippem,hogy az egyiknek egy jelző a vezetékneve a másiknak meg egy gyümölcs pl Kajszi-Barack,vagy Görög-Dinnye :D
2013. dec. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!