Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszintén! Nem zavar, hogy a...

Őszintén! Nem zavar, hogy a férjednek nagyon ronda a vezetékneve, ezáltal a gyerekedé is ronda lesz?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egy szép hangzású keresztnévvel lehet a dolgon javítani. De engem nagyon zavar, hogy ronda a vezetéknév.

Nyilván nem azoktól kérdeztem akiknek átlagos vagy szép a vezetéknevük. Azt is tudom, hogy nem lehet ezzel mit tenni.

Csupán kíváncsi vagyok, hogy más is így van-e?



2013. dec. 20. 12:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nekünk nem ronda csak együtt èletkèptelen a nevünk.Erre akkor jöttünk rà mikor bejelentkezèskor az anyakönyvezető kimondta az àltalam vàlasztott formàt.igy lettem- nè, màskèpp mindenki kiröhögött volna. lànyunknak szèp viszonylag komolyabb keresztnevet adtunk, ès csak apukàja rövid vezetèknevèt kapta.
2013. dec. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

10es majdnem :)

nem írnám le a nevünket, ne haragudjatok, de írok egy példát ami nagyon hasonló, csak hogy el tudjátok képzelni :D


férjem neve mondjuk Kápi, ami önmagában nem jelent semmit, de összetéve az én nevemmel ami legyen Lila, már az jön ki, hogy lila-kápi (lila káposzta)

ilyen a nevünk, csak gyümölccsel :)

2013. dec. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Engem is zavarna, de nem lehet mit tenni. Egy vezetéknév megváltoztatása szerintem nehezebb, mint egy keresztnévé.
2013. dec. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
De, nagyon zavar ! És nem csak az a baj, hogy ronda, hanem gyakorlatilag nem lehet hozzá passzoló, nekünk is tetsző keresztnevet találni...
2013. dec. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én ismerek B*zi (=homoszexuális) és Punczi vezetéknevű embereket. Szegénykék...
2013. dec. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

a lànykori nevem Fintor. alig vàrtam,h.férjhez menjek :)

az volt a legnagyobb para,mikor szülés utàn nem fogadtàk el a hàzassàgi anyakönyvi kivonatunkat. kishíjjàn a lànykori nevemre anyakönyvezték a gyereket. majd.leràgtam a körmöm,amíg rendezõdött a dolog!

2013. dec. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én Dinkát ismerek, ráadásul orvos!! Dr. Dinka!

Dinkára nem kereszteltem volna a gyerekeimet, akkor inkább az én nevemet kapták volna meg! :)

2014. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok,

nem nem kerszteltem, hanem nem anyakönyveztem volna- bocsi elírtam!

2014. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!