Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mogyoró, mandula, dió és...

Mogyoró, mandula, dió és minden egyéb ilyen mehet egy 18 hónaposnak?

Figyelt kérdés
2013. dec. 22. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Épp a napokban olvastam, hogy a mák és a dió mehet, de a mogyoróval nagyon várni kell, mert allergizál, talán 3 éves kor után ajánlott, de láttam 5 éves kort is, amit azért kicsit túlzásnak tartok. Manduláról nem tudom, az nem merült fel nálunk.
2013. dec. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megoszlanak nagyon a vélemények. Én is úgy voltam vele mint az 1. hozzászóló, diót mákot adtam. Most 22 hónapos a kislányunk és mogyorót még nem kapott, mandula nem került még elő. Viszont egy hete meglátta hogy pisztáciát eszek, persze hogy lecsapott rá, és nagyon ízlett neki. Semmi baja nem lett, de nem is kapott sokat (amit sérelmezett persze).
2013. dec. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Két éves korában fogok neki adni először mogyorót (földi, sima) addig inkább várok.
2013. dec. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnőm mondta, hogy a mandula mehet, a másik kettő még nem annyira, különösen a mogyoró. 15 hónapos kicsim már evett mandulás kenyeret, sőt, egyszer kóstolt dióval megszórt kürtős kalácsot, semmi baja nem lett. De a mogyoróval még vigyázok, bár a 3,5 éves fiam imádja.
2013. dec. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kevés szó esik róla, de a dióban növekedésgátló hormon van.
2013. dec. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!