Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nomen est omen. A név tényleg...

Nomen est omen. A név tényleg végzet? Fontos nektek a név jelentése?

Figyelt kérdés

2013. dec. 23. 13:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Nekem nem fontos a jelentése. Ha fontos lenne, akkor nem azt a nevet adtam volna a lányomnak amit adtam. :)
2013. dec. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
Szia, számomra lényeges volt, hogy pozitív jelentéssel bírjon a keresztnév, amit a gyermekemnek adok, és passzoljon a vezetéknévhez.
2013. dec. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%
Első vagyok, ja igen, az nekem is fontos volt, hogy mondjuk ne "maffiafőnök"-öt jelentsen, (viszont nincs semmi jelentése a nevének amúgy...) és hogy passzoljon a vezetéknévhez, lehessen becézni, de komolyan is meg lehessen szólítani.
2013. dec. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Számomra is nagyon fontos. Viktóriát szeretnénk, ma van a névnapja a kis pocaklakómnak! És nagyon remélem győztes lesz egész élete során!
2013. dec. 23. 13:56
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

Nekem igen.

Pl. ismerek egy Arzén nevű személyt.

Szegény...

2013. dec. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Megint első vagyok. Nekem is a Viktória volt a másik nyerő név, de a másik jobban passzolt a vezetéknévhez. :) Boldog Névnapot a kis Vikinek! :)
2013. dec. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
Nem a név határozza meg az embert, így annyira nem.
2013. dec. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%

Igen.

Én Negura vagyok és a nevem jelentése: 1.fekete 2.köd, homály.

Az 1. teljesen igaz...feketében járok, egyszerűen imádom, kicsi korom óta!

2013. dec. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

Nekem Vikinek hívják!!Pont most fogjuk megajándékozni, ha felébredt!! :)

De ha valamilyen más név tetszett volna csak nagyon, akkor azt kapja. Persze örülök, hogy a jelentése is szuper!! Imádjuk Őt is és a nevét is. Eddig valóban egy kis Tündére, a mi győztesünk!!! :)

2013. dec. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszi a névnapos köszöntést! Márciusra várjuk egyébként!


A másik Vikinek is boldog névnapot!

2013. dec. 23. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!