Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a gyereke a tejfehérje allergiát még a szigorú diéta ellenére sem nőtte ki?

Figyelt kérdés

Most már kezdek aggódni a kisebbik fiam miatt.

10 hónapos kora óta tartjuk vele a tejmentes diétát, vagyis több mint 3 éve.

Az első évben egyértelműen kimutatták a véréből a kazeint, majd a kazein helyett már a béta-laktoglobulint, végül az utolsó 2 vérvizsgálaton pedig már semmit nem találtak, csak az össz. IGE szintje volt magas.

Tejterhelésre mentünk már 2x, de 1x sem csinálták meg, mert előtte Prick bőrtesztet végeztek és az egyértelműen pozitív lett tejre.

A gasztro-s dokink szerint legyünk türelmesek és kitartóak, előbb-utóbb ki fogja nőni, na de ezt már 3 éve hallgatom és először csak egy évről volt szó!

A családunkban nincs allergiás egyáltalán és a nagytesójával is mindent ugyanúgy csináltam, ugyanúgy ettem, ugyanaddig szoptattam stb, ezért sem értem, hogy miért pont a kicsi lett az.

Kétségbe vagyok már esve, hogy talán ő már sosem táplálkozhat normálisan. Persze tudunk tej nélkül élni, nem annyira gáz, hiszen van más táplálékallergia, amivel jóval nehezebb diétázni. Itthon nincs is gond vele, viszont elég problémás az, ha máshol eszik, pl. óvoda, iskola, szülinapi buli, gyerekzsúr, nyaralás stb.

Köszi előre is!


2013. dec. 23. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! A kérdésedre nem tudok válaszolni (bár az egyik barátnőm ismeretségi körében van egy picit idősebb testvérpár (alsósok) akik nem nőtték még ki) A védőnőnk gyereke 3,5 évesen nőtte ki.

Az én lányom 2 éves lesz, most megyünk először majd vizsgálatra. Megkérdezhetem, ti hova jartok?

Ugyanis nekem azt mondta a gyerekorvos, ahova küld, ott csak vérvétel van, de az nem 100%os biztos eredmény. A másik kórházban meg csak tejterhelés, mert nem bìznak a vérvételben...

Ìgy a tejterheléses kórházba viszem, de jó lenne, ha komplexebben megvizsgálnák.

2013. dec. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát, itt vagyok én példának, huszonévesen, nem nőttem ki soha.
2013. dec. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

1-nek: a Heim Pálba járunk. A nutritív panel vizsgálatról nem hallottam, hogy megbízhatatlan lenne. Sajnos biztos, hogy jó az eredmény, mert nyáron a nyaralásnál pár napig elengedtük magunkat, mert előtte már jóideje nem volt semmi tünet, de sajnos újra jelentkeztek ugyanazok a tünetek :(

2-nek: neked is tejfehérje allergiád van? És mióta diétázol vele? Mennyire figyeltek oda? Csak a tejet/tejterméket mellőzöd vagy mindennek figyeled az összetevőit?

2013. dec. 26. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!