Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem az olyan...

Hogyan kezeljem az olyan helyzeteket mikor megszólnak azért hogy a lányomat bölcsibe adtam?

Figyelt kérdés
Vannak olyan begyepesedett emberek akik nem látják be, hogy dolgozni muszály és nem tehetem meg hogy három évig otthon legyek a gyerekemmel. Pedig szeretnék! A lányom 21 hónapos és vissza kellett mennem dolgozni. Azóta csak kapom a rosszindulatú megjegyézéseket megjegyézeseket. Nem akarok mindenkinek magyarázkodni, az anyagi helyzetünket ecsetelni. Már nagyon unom! Tudom hogy mindenkit el kellene küldenem melegebb éghajlatra, de én nem vagyok olyan szabadszájú. Kellene néhány frappáns visszaszólás, mert mindig csak az utánna jutnak eszembe a válaszok mikor már késő.
2009. nov. 26. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Felesleges ezen rágódnod. Nem nekik kell eltartani a gyermekedet. Én is beadtam két évesen a gyerekeimet bölcsibe,semmi hátrányuk nem származott. Egyébként figyeld meg,a lumpenek sose adják bölcsibe a gyerekeiket(természetesen itt nem azokról beszélek,akik azért nem adják bölcsibe,met szeretnék maguk nevelni,ezt meg is tehetik,és foglalkoznak a gyerekekke)de inkább az értelmiségi anyáknak kell hamarabb visszamenniük,mert sajnos őket hamarabb leírják,és szakmailag is jobban lemaradnak. Ez a Te döntésed.21 hónaposan már azért nem olyan pici ez a babó. Egy 5 hónaposnál én is korainak tartanám.
2009. nov. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Nem olyan régen vezették be a Gyes-t.Azelőtt csak 5 hónap szülési szabadság járt az anyukáknak,Majdnem minden anyuka dolgozott,és ha nem volt nagymama,mert ő is dolgozott,akkor maradt a bölcsi.25 évvel ezelőtt még biztos nem volt Gyes,mert az unokám is bölcsis volt még.

Kérdezd meg tőlük,hogy veled meddig volt otthon az anyukád?Te nem jártál bölcsibe? stb.

Te még sokáig maradhattál hozzájuk képest otthon a lányoddal.Különben is csak jót tesz a gyereknek,ha közösségbe jár.Sokkal könnyebben fog az oviba-iskolába beilleszkedni,Sőt a szokásos betegségeken is túl lesz,mire iskolába kerül.

Ezt sem árt elmondani az okoskodóknak.

2009. nov. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%

Ne frappáns visszabeszélésen törd a fejed, hanem inkább viseld el, mert igazuk van. Bizonyára nem véletlenül mondja annyi ember. Nem is értem, hogy a szülők miért nem képesek lemondani egy-két anyagi dologról a gyerekeikért. Egy 21 hónapos szerintem nagyon pici, még nem fogja fel, hogy miért adod oda vadidegeneknek. Dehát a te gyereked, azt csinálsz vele, amit akarsz. De ha annyira szeretnél otthon maradni, akkor megoldanád.

Szóval frappáns csúnya beszéd helyet, inkább tanulj egy-két mondókát, vagy mesét, amit esténként elmondhatsz a pici gyerekednek, hogy legalább valami emlékképe maradjon rólad.


Ja, és egyáltalán nem vagyok gazdag (volt, hogy két hétig krumplin éltem), de diplomám van, és mégis otthon maradtam a gyerekeimmel 2x3 évig, de nem azért, mert lusta lettem volna dolgozni. Dolgozni, főleg az értelmiségi rétegnek otthonról is lehet, amikor pl. alszik a kicsi. Csak akarni kell.

Tudod, én inkább megadom nekik az érzelmi biztonságot, mint azt, hogy minden anyagi jóban dúskáljanak.


Utolsónak: Az óvoda való arra, hogy beilleszkedjenek a közösségbe, nem a bölcsőde. Ennyi erővel megszületik a gyerek, és 2 naposan dugjuk be, hogy biztos be tudjon illeszkedni 6 éves korára. Az első 3 év a családba való beilleszkedés ideje (lenne).

2009. nov. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Pont az ilyen és ehez hasonló megjegyzésekre gondoltam.

Tudom hogy vannak nálam sokkal szegényebb emberek is de muszály nekem is közéjük tartozni? Nem dúskálunk a pénzben épp hogy egyik hónapról a másikra élünk, de ez az én gondom és próbálom megoldani. Igen már halottam ilyen megjegyzéseket is hogy ő bizony ha kenyéren és vizen élt volna is akkor sem adta volna be a gyerekét a bülcsibe. És ez jó lenne a gyereknek? Egyébként csak 4 órás állást válaltam el,a lányom érdekében. Nem vagyok olyan anya aki nem törödik a gyerekével, már 3 szavas mondatokban beszél és szobatiszta magától lett az nem erőltetettem, csak odafigyeltem rá. És megnyugtatlak mesélni és mondókázni is szoktunk.

2009. nov. 26. 21:59
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha figyelmesebben elolvastad volna a kérdésemet nem csúnya válaszokat kértem, hanem frappánsakat. Nekem a kettő nem ugyan az. Mint írtam nem beszélek csúnyán.
2009. nov. 26. 22:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, 25 évvel ezelőtt már rég 3 év gyes járt. Sőt, már 35 évvel ezelőtt is, ugyanis férjem anyukája otthon volt vele.

A lényeg:

Te tudod, hogy miért kellett visszamenned, magyarázkodásra nem szorulsz senki előtt, hiszen nincs közük hozzá és nem látnak bele az életetekbe. Annyit mondj, hogy "igen, te lennél a legboldogabb, hogyha te is otthon lehettél volna vele 3 éves koráig." Aztán jónapot. Ebből kiderül, hogy

- szerettél volna

- nem lehetett.

2009. nov. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem foglalkoz velük!

Fiam 21 hónaposan ment bölcsibe, 2 éves korára szobatiszta lett és elkezdett beszélni.

21 hónapos koráig szopott.

Én egy tanfolyamra mentem, ami de. és ingyenes volt.

Majd volt egy pár hónap 2 és fél éves korában amikor megint itthon voltunk (nyáron) ,de még nem volt 3 éves amikor visszament a bölcsibe én meg dolgozni

Aztán oviba, aztán suliba ment.

10 éves lesz és nem lett lelki sérült, sőt imádja a közösséget.

Aki otthom marad 3 éveig, az tegye azt.

A lányom 8,5 hónapos, ha lejár a gyed és kiveszem a szabikat, megyek vissza dolgozni.

Bírom azokat, akik papolnak, ,mert nem mindegy hogy 100 ezer ft gyedet kapok csp-vel, vagy gyest.

Van aki elvan otthon akár 6-8 évig is, az tegye azt, de ne szólja le aki dolgozik.

Melleselg én másfél évesen, párom 4!! hónaposan ment bölvcsibe, ez a70-es években volt.

2009. nov. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nahát gratulálok annak a szülőnek aki váltig hangoztatja hogy 3 évig otthon kell lenni a gyerekkel. Azért van a 3 év hogy családban legyen a gyerek és sorolhatnám reggelig. Az én lányom is megy bölcsibe 23 hónaposan. Ez van A fiam itthon volt 3,5 évig mivel a kicsivel itthon voltam. Biztos nehéz lesz, de muszály. Sajnos az emberek nagy részének hatalmas lakáshitel nehezedik a vállára. Mivel azt fizetni kell így túl sok választása nem marad z anyának sem. elég kevés az a hely ahol apuka fizetése mindenre elég. Gondolom a kérdező sem azért megy dolgozni, hogy a gyerekének megvegye a toronyórát láncostul. Mivel lenne az jobb hogy ha az utcán élnének de hangosan mondaná én nem adnom be semmi pénzért a bölcsibe.

Teljesen normális dolog a mai világban hogy bölcsibe jár a gyerek.

Ne foglalkozz senkivel.

2009. nov. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!