Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelitek azokat a...

Hogyan kezelitek azokat a helyzeteket amikor folyamatosan elveszik a félénk gyerekedtől a játékokat?

Figyelt kérdés
Az én fiam mindent odaad a többieknek, egyáltalán nem irigy! még! De ha nála van valami játék és az egyik ismerősünk gyereke fut felé már inkább el is dobja mert fél tőle hiszen elég sokat bántotta már, meg mindent kicibál a kezéből. Ha meg az anyja visszaveszi tőle akkor 10 perces ordítás és toporzékolás jön. Csak attól félek hogy az én gyerekem így azt tanulja meg hogy ő semmihez nem nyúlhat. Amúgy is elég megalkúvó típus, de hogyan tudnám úgy nevelni hogy erősítsem őt egy picit? És ne adjon mindig mindent oda elgyen egy kis akarata? Volt valaki a gyermekével ilyen helyzetben? Hogyan tanítgatta? Mit csináljak vagy mondjak?
2011. aug. 17. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

És kit érdekel,hogy toporzékol a másik gyerek? Majd akkor az anyukája kezeli a hisztijét. Addig jó, amíg anyuka ezt észleli és tesz ellene. Az a rosszabb,amikor anyuka látja, de nem szól rá a gyerekre.

Nálunk fordult ilyen elő. Kétszer nem szólt rá, harmadszorra meguntam, odamentem és én elvettem a játékot a kisfiútól és visszaadtam a gyerekemnek. Közben meg tanítgattam,hogy ha valaki elkéri a játékát, akkor adja oda nyugodtan, de ha ki akarják venni a kezéből,akkor ne adja oda és szóljon nekem! Nálunk megtanulta viszonylag hamar.

2011. aug. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a fiad?Az én lányom is hasonló,mostanában kezd egy picit jobb lenni a helyzet,27 hűnapos,és sokat vagyunk játszótéren.Én elmagyarázom neki ha látom hogy "valami készül"hogy adjuk oda xy-nak a játékot,vagy ha ugy van arra is szoktam biztatni hogy nyugodtan kérje el/vissza ő is.Már olyan is volt hogy simán odament és visszavette,ami az ő esetében meglepő. Én xy nak is el szoktam magyarázni hogy kérje el,a lányom odaadjja szivesen,de nem illik kivenni más kezéből a játékot.
2011. aug. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A játszótéren, ha valamelyik gyerek ki akarta venni a lányom kezéből a kedvenc játékát, gyengéden rátettem a kezemet a kezére, és kedvesen szóltam neki, hogy ne vegye el a játékot, mert az a kisebbé. Ha már nem kell neki, akkor nagyon szívesen odadja és játszhat vele, ha elkéri.


Ezzel pillanatnyi, gyors megoldást értem el és hosszú távon meg azért jó, mert a lányom látta, hogy kedvesen, de ki kell állnia magáért. Ma már ő szól rá másra, ha az erőszakosan akar elvenni egy játékot.

2011. aug. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ja bocsi az lemaradt hogy 23 hónapos.

Szóval azt mondjátok hogy lépjek közbe és így tanítsam neki hogy így ne adja oda másnak?

2011. aug. 17. 13:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Javulni fog,még pici! És igen,én amondo vagyok h. nem kell mulyaságra nevelni egy gereket.Meg kell találni a középutat.
2011. aug. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!