Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelitek azokat a...

Hogyan kezelitek azokat a helyzeteket, amikor anyukátok/anyósotok/bárki rászól a gyereketekre, de úgy, hogy ti is jelen vagytok, és ti már rászóltatok előtte?

Figyelt kérdés

Anyám állandóan rászól a gyerekemre, pedig ott vagyok én is, és én is rászólok, ha valami butaságot csinál.

Például ma biciklizni kezdett a lakásban, mondom neki, nem szabad biciklizni, hát miért csinálsz ilyet. Gyerekem abbahagyta. Erre anyám is elkezdi neki mondani, hogy nem szabad ezért meg azért. Minden nap fel tudok hozni hasonló történeteket, amikor anyám rászól, pedig előtte én teljesen ugyanazért már rászóltam/megszidtam (és a gyerek már rég abbahagyta, amit csinált).

Ma én szóltam rá anyámra, hogy hagyja már békén, én már megbeszéltem a gyerekkel, miért kontráz még ő is rá.

Hogyan kezeljem ezeket a helyzeteket? Ti mit csináltok ilyenkor?


2011. jún. 21. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar. Nyugodtan rászólhatnak ők is, ha valami nem helyes dolgot csinál.
2011. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

jaj,nem egy anyánk van?:)

az enyém dettó,annyival még megerősíteném,hogy ő mindent csak utánam mondt,tehát én:hozd vissza azt a lapátot,anyám:hozd vissza azt a lapátot,

Vagy én:nem lépj rá mert le esel,anyám oda se néz:ne lépj rá mert leesel.

Én nem tudom,szerintem a nem tudását akarják palástolni,akarják hogy érezzük ők is döntésképesek,tudnak ők még vigyázni egy gyerekre.Nálunk ez minden nap igy megy,amit én mondok visszahallom,egyszer már megjegyzem,hogy nem kell nekem Tihanyba menni visszhangot hallgatni.

Megoldás 0

ha szolok,fel sem veszi,igy nem szokok,csak magam hergelem.ez van.

2011. jún. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én nem értem mi a baj ezzel.
2011. jún. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
engem zavar, mert általában túlféltik a gyereket. De nem szoktam rájuk szólni, mert ritka.
2011. jún. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

De ez az, lehet, hogy bénán írtam, az én anyám is engem utánoz, teljesen ugyanazt mondja, mint én, de késéssel mondja, mert addigra a gyerekem már abbahagyja, amiért leszidtam.

Baromi idegesítő, mert folyamatosan ezt csinálja.

De az én gyerekem, és ha én ott vagyok, és én leszidom, szerintem ne szidja le ő is.


Persze ha én nem vagyok ott, nyugodtan leszidhatja, nem az a bajom, ne értsetek félre, csak ez a visszahangosdi nagyon idegesítő. Meg hülyének érzem magamat a gyerekem előtt, mintha én nem tudnám őt leszidni egyedül is.


Köszönöm a válaszokat, mindenkinek megy a zöld kezecske!!

2011. jún. 21. 12:55
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát, én inkább a helyedben lennék, mert nálunk pont az ellenkezője van. Én rászólok a gyerekemre, ha valami hülyeséget csinál, anyósom meg felülbírálja, hogy ugyan már, hisz még olyan kicsi, még nem érti...blablabla.

Na én ettől borulok ki. Örülnék, ha inkább papagájszerűen utánam mondaná, mert ezzel megerősítené a tilalmat, nem pedig hülyére alázza az anyját a gyereke előtt.

2011. jún. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi, kedves utolsó válaszoló, akkor próbálok így hozzáállni!!! Igazad van :)
2011. jún. 21. 13:13
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát én meg örülnék, ha más is rászólna. Most van a fiam a csapkodós korszakában, nemegyszer volt, hogy felkéredzkedett ismerős kezébe, aztán ütni kezdte a fejét. Az ismerős meg csak mosolygott.

Már úgy kell szólnom mindenkinek, ha olyat csinál a gyerek, üt, elszalad, hisztizik, nyugodtan szóljanak rá.

Szóval én is inkább a papagájokra szavazok:)

2011. jún. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia, utolsó vagyok.

Most fogok leülni anyósékkal, és szépen elmondom nekik, hogy jó lenne, ha együttműködnének velem a nevelés terén. Ha valamit tiltok azt tiltsák ők is, mert ha ők engednek velem szemben, azzal csak azt érik el, hogy semmibe fog venni a gyerekem. Hiszen neki az a jó, ha megengednek neki dolgokat, amit ő akar. De azt nem látják be, hogy a gyerekkel csesznek ki, meg velem. Szóval nagyon nehéz. Ráadásul amikor náluk vagyunk, a gyerkőc is "dilisebb" mert érzi ezt a bizonytalanságot és képes kijátszani engem a nagyszülőkkel szemben.

2011. jún. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jutott eszembe, hogy habár gondolom jóban vagy anyukáddal, de simán előadhatnád a gyereknek, hogy látod, a nagymami mennyire nagyon szigorú, és a viselkedésedre figyelj oda, amikor itt van a nagyi, mert ő nem szereti a rossz gyerekeket (esetleg "nem szeret téged, amikor rossz vagy")...

Talán erre abbahagyja a nagyi, mert nem akar utálatos nagymami képében tündökölni.

2011. jún. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!