Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, leendő anyukák, most...

Anyukák, leendő anyukák, most komolyan, mire ez a nagy izgalom?

Figyelt kérdés
Én komolyan nem értem mire jó ez a nagy hűhó, hogy hőmérőzés, meg ovuláció meg peteérés, meg naptározás, meg görbézés meg nemvárt stb stb. Nemrég kezdtem el itt olvasgatni, mert lassan mi is szeretnénk gyereket, de én annyira messze állok ezektől a témáktól. Mikor jön, akkor örülni fogok neki, addig meg élem az életem, dolgozom, szórakozok, utazok, imádom a férjemet, nem stresszelek rajta. Szóval, minden provokáció nélül kérdezem, mert tényleg nem értem, mire jó ez a nagy stresszelés?
2013. dec. 27. 23:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Most még éled az életed, dolgozol, szórakozol, utazol, imádod a férjed, nem stresszelsz, majd eltelik egy hónap, kettő hónap, fél év, egy év, motoszkálni kezd egy gondolat... majd másfél év, talán kettő (sajnos van, akinek akár 10 is), és máris más szemszögből kezded nézni a "nagy hűhót". Nekem több orvos mondta, hogy nagyon nehezen fog összejönni, kivizsgálások, kezelés, 1 év várakozás, az alatt hőmérőzés, gyógyszerek... nem stresszelés volt, józan ész. Kívánom, hogy mindig azt érezd, hogy ez teljesen felesleges! Akkor simán alakult az életed ezen része!
2013. dec. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Van itt sok olyan, aki mar évek óta próbálkozik es mégsem jön össze a baba. Gondolom az elején ők sem stresszeltek. De az olyan kérdéseket en sem értem, hogy "ki nem varja holnapra, akkor izguljunk együtt", meg "mar tesztelhetek?" mert ezeknek tényleg semmi értelme.
2013. dec. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a helyzet az, hogy sok mindenkinek nehezen jön össze, mindenki úgy kezdi a "próbálkozást", hogy nem stresszel, nem hőmérőzik, nem ovutesztel állandóan, hanem csak nem védekezik. Aztán ha nem sikerül 6-8-12 hónap alatt akkor azért utánajár, hogy mi az oka. Igazából csak ennyi miatt van az izgalom, a türelem nem végtelen. Akinek gyorsan összejön, az a babás rovatban kérdezget a babájáról :)
2013. dec. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

ami fontos, az általában nagy figyelmet kap az ember életében. A legtöbbünk pedig 'mostazonnal akar' gyereket. Nem majd....hanem tegnap. Szóval ennek érdekében történik minden. Én úgy hőmérőzök, hogy még babaprojetben sem vagyunk. Soha nem volt rendszeres a ciklusom, így viszont rájöttem, hogy miért, és kezeljük. Mire oda érünk, tuti lesz minden.


Neked ez még nem olyan fontos. De változhat bármikor. Azt mondjuk én sem értem, hogy miért nem lehet megvárni amíg késik a mensi, és utána tesztelni. De minde kinek szíve joga ezt a folyamatot úgy feldgozni, ahogy jól esik.

2013. dec. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ez nagyon buta kérdés. Persze hogy nem érted, ha nincs ilyen problémád. Ha majd nagyon akartok már babát, és évek óta nem jön össze, de az idő sürget (mert ugye te sem fiatalodsz), akkor hidd el, te is értenéd, hogy mire ez a nagy "hűhó". Kívánom neked, hogy sose kelljen megértened, de attól még nem kellene kigúnyolni azokat, akiknek valami probléma miatt nem megy olyan simán a dolog.

Nekem például azt mondta az orvosom, hogy valószínűleg sosem jöhet össze a baba természetes úton, mert fejletlenek a petefészkeim és a méhem. Mégis rögtön összejött, de aztán el is ment a baba. Ekkor azt mondták, hogy sosem lesz mégegyszer ekkora szerencsém, hogy ilyen könnyen teherbe esek. Na ekkor jött a hűhó, hőmérőzés, ovu tesztek, izgulás a hónap végén. Nem lett igazuk az orvosoknak, a következő baba is rögtön összejött, és szerencsére meg is maradt, na de én ezt nem tudhattam előre, így jó okom volt stresszelni rajta. Ha abban a tudatban készülünk a babára, hogy simán megy minden, akkor nyilván én sem csináltam volna belőle ekkora ügyet.

2013. dec. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha 2-3....10 év után nem jön össze neked sem a baba megtudod mire ez a nagy hühó.
2013. dec. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én is több hónapot végig hőmérőztem, amikor még el sem kezdődött a projekt. Egyszerűen tudni akartam, mikor, mi zajlik bennem, érdekelt a testem működése. Sosem stresszeltem emiatt. Az tény, hogy 30 és 45 nap között ingadozott a ciklusom, ezért rá akartam jönni, mi a gond. Babavállalás előtt kivizsgáltattam magam, és még genetikai vizsgálatra is elmentünk (családon belüli előfordult rendellenesség miatt). Amikor eljött az első próbahónap, én nem szégyenlem; mindent bevetettem, hőmérő, ovulációs teszt, vitamin, Villa Rosa (nagyon ajánlom, kiváló termék). Nem stresszeltem, egyszerűen én olyan típusú ember vagyok, hogy ha valamit elhatározok, nem bízom a véletlenre. Ettől függetlenül, hidd el, ugyan úgy imádom a párom, mint akárki más. És összejött. :)

Egyébként azóta sem bánom, hogy ilyen alapos voltam, mivel napra pontosan tudom, mikor fogant a babám, jó támpont a vizsgálatoknál, igaz nem fognak az orvosok vele foglalkozni, mégis megnyugtat, hogy a valós koránál fejlettebb.

2013. dec. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha mindkét fél egészséges akkor össze kell jöjjön a gyerek max 1 éven belül ha nem jön akkor gondok vannak,ha rástresszelnek csak még rosszabbat tesznek.Persze biztos könnyen beszélek az Ő szemükben a fiam elsőre mikor nem védekeztünk összejött, a 2. terhesség védekezés mellett bár sajna elvetéltem.Viszont fiatal vagyok,30 éves kor után bizony már sokkal nehezebb a teherbeesés pláne ha fogamzásgátlót is szedett a nő.Szóval semmire nem jó a nagy stresszelés csak még kevesebb az esély,hogy összejöjjön a baba,de a sok sikertelenség után már mindennel próbálkoznak.
2013. dec. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

De attól, hogy így rágörcsöltök csak mégnehezebben jön össze. Volt egy kolleganőm, ha hiszitek, ha nem 3 évig próbálkozott, hőmérőzött, orvoshoz járt, állandóan csak erről beszélt, már nagyon idegesítő volt, ebéd közben is az ő peteérését hallgatni. Persze nem jött ö9ssze a gyerek, pedig elméletileg nem volt gond. Aztán elment egy másik orvoshoz, aki azt mondta neki, hogy ne stresszeljen, éljen nyugodtan, ne foglalkozzon vele, minden rendben van, majd jön a gyerek, amikor akar. És úgy is lett, 1-2 hónap múlva terhes lett. Szentül állítja, hogy azért, mert nem stresszelt többet rajta.

A másik meg, a kérdésem nem feltétlenül azokhoz szól, akiknél valami gond van, szerintem nem csak azok krédezgetnek itt. Pl az ilyen kérdések, hogy jaj ki nem várja pénztekre?? Na ettől tényleg az agyam eldobom.

2013. dec. 28. 12:17
 10/14 anonim ***** válasza:
vannak kérdések, amik engem is zavarnak. Ellapozok.
2013. dec. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!