Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az érdekelne, hogy ha most a...

Az érdekelne, hogy ha most a max. Gyedet kapom a 170. 000 bruttó bérem után, akkor a másodiknál (mivel a megelőző évben csak gyedem volt) mi lesz az ellátás alapja? Azok, akik gyed alatt szültek újra most mit kapnak az előzőhöz képest?

Figyelt kérdés
Illetve ha a minimálbér 2x-ese után adják ilyenkor, akkor az mennyi lesz nettóban? Illetve a Gyás mennyi? Menjek előbb majd Gyás-ra, vagy maradjak inkább az elővel Gyeden? Hogyan járok a legjobban anyagilag? Mert most is alig jövünk ki...Van aki azt mondja, h mindenképpen kevesebb pénzt fogok kapni a másodiknál, mert nem mentem vissza dolgozni.
2009. nov. 27. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Az egyik ellátás nem lehet alapja egy másik ellátásnak. Vagyis ha te a gyed alatt szülsz akkor ugyanaz lesz az ellátásod alapja mint az elsőnél. Vagyis 170000Ft ahogy írtad. Kb ugyanannyit fogsz kapni a másodikra mint az elsőre.
2009. nov. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kriszta66 ***** válasza:
Szia erre én is kiváncsi voltam. Megkérdezhetem menyi gyedet kapsz mert nekem több volt a bruttom és én 72000 ftot kapok.
2009. nov. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia!

84.000.- körül, de én kértem az adójóváirást, ezért ennyi.

Te gondolom majd visszakapsz bevallásnál.

2009. nov. 28. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!