Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szilveszter egy 8 hónapossal?...

Szilveszter egy 8 hónapossal? Csak nekem nem fér bele így?

Figyelt kérdés

Először megállapodtunk, hogy semmi felhajtást nem csinálunk, ez az év most erről szól, igazán kihagyhatunk egy szilvesztert. Aztán beszélt pár baráttal a férjem és megjött a férjem kedve a bulizáshoz.


Egyik variáció szerint hozzánk jön 5-6 ember. Én elleneztem mondván azt azért nem várhatjuk a társaságtól, hogy csendben beszélgessenek egész éjjel és egy hangos szó ne essen. Ráadásul vannak dohányosok, szivarosok is, ki van zárva hogy szivarozzanak a lakásunkba.

Másik variáció, hogy mi megyünk a barátokhoz, de ott ugyanez a helyzet. Ráadásul még csak rájuk sem szólhatok ha túl hangosak. És nyugodtan szivaroznának egy lakásban a babával! Ráadásul idegen hely a babának, egész éjjel pattoghatnék hozzá és gyakorlatilag egy zárt szobában a sötétben szilvesztereznék, ahogy a babámat nyugtatom.


Csak én vagyok ilyen anyatigris, vagy szerintetek is kihagyható egy szilveszter a baba miatt.


A páromat természetesen elengedtem szilveszterezni, de nagyon nem akar nélkülem menni. Miért nem lehet megérteni, hogy most az egyszer kihagyom a szilvesztert? Inkább a babánkkal vagyok otthon és megnézek egy jó filmet.



2013. dec. 31. 15:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
Ezt így is kell csinálni! Mi a fontosabb? A gyermeked vagy egy buli? A párod is megérthetné, és otthon maradhatna hogy családi körben ünnepeljetek.
2013. dec. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk is úgy volt még Karácsony előtt, hogy hármasban szilveszterezünk, 4,5 hós kislányunk, férjem és én. Aztán meghívtunk 4embert. Simán bevállaltam a 4,5 hós picivel. Kajákat már megcsináltam, baba apával nézelődik, nekem meg még időm is maradt, hogy itt irkáljak egy kicsit. Beszélgetni, "halk" zene lehet, nem kell csendben lenni ha a baba alszik. Cigizni meg kimennek a teraszra, ennyi.
2013. dec. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Kisfiunk 8 hónapos volt az első Szilveszterén,Őt lefektettük az emeleten,mi meg a konyhába voltunk,meg a nappaliba kb 10en,normális hangerőn szólt a zene,kártyáztunk,társasoztunk,boroztunk,pezsgőztünk,ettünk,beszélgettünk,kulturált volt mindenki aki cigizett az kint cigizett a teraszon, fiunk már bőven végig aludta az éjszakát,mint a bunda,nagyon jól sikerült senkinek nem kellett suttognia.Nyilván ha valakinek nagyon pici a lakása és a babája a csöndhez van szokva akkor más a helyzet.
2013. dec. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Mi lazák vagyunk, szóval belefért és belefér. Amikor pici volt, pár hónapos akkor mi hívtunk vendégeket. Amikor elaldudt a kicsi már fel nem kelt semmilyen zajra. Volt , hogy mi mentünk, de mivel mi eleve menősek vagyunk, így mindkét gyerekem teljesen természetesen veszi. :) BUÉK!
2013. dec. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Én is amellett vagyok, hogy hozzánk simán jöhetnek :) Nyilván nem ordít a zene, de ha nincs egy légtérben a baba, akkor azért nem is olyan hangos, egyébként sem jó teljes csöndben altatni. A cigisek pedig kimennek, nem kell túldramatizálni. Ha ti mennétek, az nyilván körülményesebb lenne, bár nem megoldhatatlan, de otthon kényelmesebb.
2013. dec. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
49%
A kisfiam fél éves, de el sem tudom képzelni, hogy ez az este másmilyen legyen, mint a többi. Igaz, a férjem szüleinél vagyunk, de eszünkbe sem jutna ma a buli. Nekem a legjobban egyébként is egy kiadós alvás esne.
2013. dec. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Cigizni még kimennének, de szivarozni tutira nem. Egy szivar 10-20 percig is eltart, nem fog addig kinn dekkolni a hidegben. És a szivarszagot egy nap alatt sem tudnám kiszellőztetni.

Ráadásul mostanság sokat felsír a babám éjszaka a fogfájás miatt és amúgy is kel 2-3szor legalább, szóval nem úgy van, hogy lerakom és már csak másnap ébred fel.

És ha ez még nem lenne elég, ezt az egész ötletet MA találta ki, se rend, se kaja nincs, bevásárolni, rendelni sem tudok már, én még dolgozom, 6-kor fogok végezni. Esélyem sincs elkészülni egy bulira.


Más körülmények között, ha előre tudom, persze simán megpróbálhatnánk. De ez a hirtelen jött szilveszter ötlet valahogy nem fér bele nekem.


Menni meg azért nem akarok, mert akkor hajnali 3-kor hogyan fogjuk az alvó babát kirángatni az álmából, felöltöztetni, be a kocsiba és hazahozni?


De felajánlottam, hogy hívjuk meg a barátokat jövő héten egy vacsorára, és akkor mi is bulizunk kicsit.

2013. dec. 31. 16:17
 8/19 anonim ***** válasza:
62%
Amikor terhes voltam, már akkor sem hiányzott a szilveszteri felhajtás, amikor pedig meglett a baba, eszünkbe sem jutott máshol szilveszterezni vagy vendégeket hívni. Másfél éves a gyerek, ritkán alussza át az éjszakát, reggel 6-kor már "kukorékol", onnantól ébren van, inkább lefekszem időben. A férjem dettó, neki sem hiányzik a bulizás, az megvolt az elmúlt 30 évben :) Várjuk a második csemetét, 5 hónapos vagyok, ha megszületik akkor utána még 2 évig biztos nem csinálunk szilveszteri hepajt, esetleg később. Házibuli már volt, hatalmas udvarunk van, kint grilleztünk nyáron, van kint wc, csap, nem volt bemászkálás, azt be mertem vállalni, de a lakásban semmit.
2013. dec. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván, aki menne hozzátok, az tudja,hogy baba van! Ha nem akar egy szivarért kint állni, akkor nem szivarozik. Ha ezt nem érné fel ésszel, akkor megmondanám.

De én is úgy gondolom,hogy egy beszélgetős este miért ne férne bele?

Két évesen sem zavarná kevésbé! Sőt, szerintem egy baba még mélyebben alszik,mint egy nagyobb!

2013. dec. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
Nagymamira nem tudjátok rábízni egy éjszakára?
2013. dec. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!