Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 hónapos babának milyen...

2 hónapos babának milyen lázcsillapítót lehet adni a kúpon kívül?

Figyelt kérdés
2013. dec. 31. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Furdo?
2013. dec. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Semmit.A nurofen és a panadol is 3 hónapos kortól adható.

Fürdő, ahogy az 1. írta.Csinálj egy normál fürdővíz hómérsékletű vizet, és szép lassan hideg vízzel hűtsed.

Plusz: legyen meg a 22-23 fok a lakásban, egy sima rövid ujjú body-n kívül más ne legyen rajta, meg egy vékony pléddel takard.Ezt a hőpangás miatt van..a kicsiket ha lázasak nem szabad beöltöztetni, mert... na mindegy..csúnya vége lehet.És sokat itasd..sokat-sokat-sokat!!!

Ha semmi nem segít, hívd az ügyeletet.

2013. dec. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

mi a baj a kúppal? a legjobb! tartsatok otthon kúpot, egy kisbaba mellett ez fontos! amúgy ha ügyeletet felhívod, lehet, hogy tudnak adni!

-----------

amúgy igen, a hütőfürdő is jó, de azzal óvatosan!!! - ezt is inkább az ügyeletes orvostól tudakold meg, eléggé drasztikus ez a lázlehúzó módszer!

-----------

ha szoptatsz, akkor legyen folyamatosan cicin, az a legjobb - kedélyjavító is, meg hát a folyadékbevitel is a legjobban megoldott!

ha nem cicizik, akkor kínáld gyakran babavízzel

nem szabad túlöltöztetni, sapi se kell, nehogy túlhevüljön

2013. dec. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem lázas még, csak jövőhéten vinnem kell oltásra és mondta a védőnő, hogy éjszakára adjak neki kúpot, mert belázasodhat. Oltásnál mindig belázasodnak?

Van itthon kúp, csak emlékszem hogy kiskoromban én is nagyon utáltam...

2014. jan. 1. 15:58
 5/7 anonim ***** válasza:

két hónapos, észre se veszi, ha bedugod neki a kúpot. mi is attól féltünk, mi lesz ha kell adni, de a szükség cselekvést követelt, és rájöttünk, semmi az egész

a baba meg észre se vette

a popsiba kell mérni lázat is, meg hát törölgeted is ott alul... hidd el, nekik még nem kellemetlen annyira, mint egy nagyobb kisgyereknek. gondolom lazább még az ánusz, vagy nem tudom. hidd el, észre se veszi a baba! :)

csak akkor adj neki gyógyszert (kúpot) ha lázas, tehát ha a hőmérséklete popsiba mérve 38,5-0,5 fok! majd a védőnő, gyerekorvos elmondja! a hőemelkedést nem kell kezelni, az normál immun-reakció!

az oltás után bújjál sokat össze a babával, ha anyatejes, akkor ha ébren van, legyen csakis cicin :)

2014. jan. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem fog rá emlékezni. A mi fiúnk, amikor lázat mérünk neki, legtöbbször mosolyog (3 hónapos), egyáltalán nem feszegeti magát. Amikor lázcsillapító kúpot adtunk be neki, akkor sem volt gond vele.
2014. jan. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Dehogy lázasodnak be mindig!!! O.o

Én a kislányomnak 3 év alatt 1x adtam oltás miatt kúpot..Fiam 1 éves, neki még nem adtam.

Azért mert belázasodhat, attól még nem biztos hogy be is fog.Csak akkor adj neki kúpot, ha 38,5 fok popsiba mérve a láza..Én csak úgy hasrapacsira biztos nem adnám be az tuti!!

2014. jan. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!