Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kistarcsai Flór Ferenc kórház...

Kistarcsai Flór Ferenc kórház szülészetéről mik a vélemények?

Figyelt kérdés
Hamarosan ott szülök és szeretnék tájékozódni kicsit. Milyen a kórház,a szülőszoba,a személyzet, az osztály? Miket kell vinni a szüléshez és a bent töltött napokra? Meddig kell bent maradni? Baba velem lesz végig? Gátvédelem van? Igazából minden érdekelne.

2014. jan. 4. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is ott fogok szülni. Fórumokat, képeket nézegettem róla ill. bejárok terhesgondozásra (privát orvos, de nekem közelebb van ott, mint a rendelője). A szülőszobák szépek, szerveznek látogatást is. A nőgyógyászati osztály 6 ágyas, asszem 3 kórtermet láttam múlt héten, relatív felújítva. A dolgozókat nem tudom, csak az orvossal és a laboros nénivel találkoztam, uh-ra máshová járok.

Baba tudtommal veled lehet végig, ismerős 10 éve gátvédelemmel szült, de lehet, h orvosa válogatja.

2014. jan. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

2 éve lesz, h ott szültem. Nagyon profi minden, a szülőszobák szépek, jól felszereltek (mintha nem is kórházban lettem volna). 2 ágyas alapítványiban voltam, a baba végig velem volt. Ügyeletes orvosnál és szülésznőnél szültem, le a kalappal előttük. Az összes ügyeletes, akivel találkoztam, nagyon kedves, aranyos volt.


Kellett vinni hintőport a köldökére (ezt úgy hozattam be apával, mert kérték), kell pelus, popsitörlő, cumi. A folyosó kicsit huzatos, ezért nem árt egy kis pléd és sapi. Textilpelust adtak a baba buksija alá, de nem árt, ha viszel még. Kisruhát is adnak.


Nagyon elégedett voltam mindennel, csak pozitiv emlékként maradt meg az a pár bent töltött nap :)


Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2014. jan. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! :)
2014. jan. 6. 08:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 éve szültem ott először a fiamat, tavaly áprilisban a kislányomat és idén júliusban várjuk a 3. babánkat. Én nagyon szerettem bent lenni mert tényleg olyan, mintha nem is kórházba lettem volna. Én is alapítványos szobában voltam mind a 2 gyereknél, mindvégig velem voltak. Ha le szerettél volna menni a földszintre a büfébe vagy éppen le szerettél volna zuhanyozni akkor be tudtad tolni a csecsemősökhöz, ők addig vigyáztak rá neked. Én nekem fogadott orvosom van, szülésznőm nincs fogadva, az ügyeletes volt bent mind a 2x, de mind a 2 nagyon aranyos volt. Beszéltek hozzád, nyugtatgattak, stb. Az orvosok, a szülésznők, a csecsemősök és az osztályon lévő szülésznők is mind nagyon rendesek. Nekem csak pozitív élményem van mind a 2 bentlétem alatt. 3 napot vagy bent sima szülésnél és 4 napot ha császárral szülsz. Nekem csak a 2. gyereknél kellett vinnem hintőport a köldökre, gondolom majd most is kell vinnem. Én vittem szép ruhát is, mert fog menni majd a fényképész csajszi. Minden babáról csinálnak képet és felkerül a kórház honlapjára. Lehet belőle rendelni is, vannak különböző csomagok. nagyon szép képeket csinálnak. Vihetsz vmi plüss játékot is, de visznek mindenféle alkatrészt a képekhez. Ruhát adnak a kórházba, de azért vihetsz, ha napközben történne vmi "baleset". Pelenkát csak fürdetéshez adtak, napközben ha cserélni kell akkor azt a tiédből teheted meg, vagyis vinned kell. Textilpelust is vigyél büfire, mert csak 1-et adnak, az a feje alatt lesz. A csecsemősök nagyon rendesek, mindenben segítenek. Nekem pl nem volt még tejem hiába lógott rajtam egész nap, csak itthon indult be, így én egy másik ismerősöm ajánlásával, vittem be 1 cs. tápszert. Lehet, hogy most sokan lepontoznak ezért, nem érdekel, de nem akartam, hogy éhezzen szegényke. Persze tudom, hogy egy újszülött sokáig kibírja kaja nélkül, meg nem sok kell nekik. 1x adtam neki, mert annyira sírt, hogy már nem bírtam hallgatni én sem és a szobatársam sem. Adnak a csecsemősök is, de csak nagyon, nagyon, nagyon,... vészhelyzetben. Egyenlőre ennyi jut eszembe, ha valami még van akkor írok. Mikor fogsz szülni? Kisfiú vagy kislány lesz?
2014. jan. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :) Újszülött pelust meg textilt pelust már tettem be. Hónap végére vagyok kiírva, de múlt héten a doki azt mondta, hogy szerinte 2 héten belül meglesz. 37. hétben járunk, így szerintem bármikor jöhet már. Kicsit kezdek már ideges is lenni, de izgulok is, mert úgy megpuszilgatnám már. :) És kislány. :)
2014. jan. 7. 07:56
 6/7 A kérdező kommentje:
Elfogadják azt, ha otthon megborotválod magad? Vagy mindenképpen megborotválnak? És a beöntés is kötelező vagy meg lehet úszni egy kúppal? Na meg gátvédelem van? Köszi, ha erre is tud valaki válaszolni. :)
2014. jan. 7. 16:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Én otthon leborotváltam magam, már amennyire tudtam, de ha nem vagy akkor megcsinálja a szülésznő. Itt nem kúp van, hanem beöntés. Észre sem veszed majd. Kisebb gondod is nagyobb lesz ennél, és gátvédelem van.
2014. jan. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!