Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezek tényleg nem szép, égő...

Ezek tényleg nem szép, égő nevek? Nekem nagyon tetszenek és szerintem nem is annyira felkapottak. Nem várok gyereket, csak kíváncsiságból kérdezem.

Figyelt kérdés
Ármin, Áron, Erik, Ezékiel, Jeremiás, Levente, Sámuel, Zakariás
2014. jan. 4. 22:02
1 2
 1/17 gabszem ***** válasza:
ezékiel,zakariás sztem gáz a többivel semmi bajom
2014. jan. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nekem az Áron és a Levente tetszik, az Ármin, Erik is elmegy, a többi nagyon nem megszokott.
2014. jan. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Áron és Levente nagyon felkapottak.

Ezékiel és Jeremiás elég érdekesek, de tény, hogy nem felkapottak.

Zakariásról pedig mindig egy mesehős jut eszembe.:)

2014. jan. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A Levente elég gyakori.
2014. jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A barátnőm kisfiát Zakariásnak hívják és iszonyat édes kisfiú, az a tipús akibe rögtön szerelmes lesz minden nő :)

Zakinak becézik és nekem is nagyon tetszik! Az én kisfiam a Donát nevet kapta. Ez is nagyon ritka de szép név. Ha most lenne még egy kisfiam akkor Levente lenne

2014. jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanaz a velemenyem mint a 2.-nak. Nekem ez a Jeremias,Zakarias,meg az Ezékiel ami.nem tetszik.
2014. jan. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem ciki, nekem is sok zsidó név tetszik, pl az Izsák is.
2014. jan. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szép nevek, a Levente nálam is kedvenc, bár nem adnám mert túl gyakori.

Érdekes amúgy, hogy bizonyos héber eredetű nevek megszokottak és senki nem akad fenn rajtuk (Ádám, Áron, Ábel, Máté, stb), de a ritkábbakat félnek adni az emberek, mert túl kirívó, nagyon "zsidós". Ki tudja, mi az oka, hogy bizonyos nevek elterjedtek, mások meg nem.

2014. jan. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekem is van ismerősöm, akinek a fia Zakariás, és Zaki a beceneve :) nagyon nagyon édes kisfiú.


Nekem a neveid közül elfogultság nélkül az Áron, Ármin, Erik, Levente, Sámuel tetszik.


A kevésbé tetsző nevek sorrendje: Ezékiel, Zakariás, Jeremiás.

2014. jan. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%

Hát nem a legnépszerűbbek, az egyszer biztos :-)

Nekem nagyon tetszik a Sámuel (én sem várok gyereket), de ismerek Zakariást, Immánuelt, és egy blogban láttam Ezékielt és Nátánielt (Zeki és Náti), Ármint.Az egyik előző válaszolónak igaza van, ezek már 'túl zsidósak' egyeseknek.

2014. jan. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!