Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti a dédszülőkre szoktátok...

Ti a dédszülőkre szoktátok bízni a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Azaz ha úgy adódik megkéritek őket hogy vigyázzanak a gyerekre. A mi dédieink már elég idősek , de nem akarom megsérteni őket, azzal hogy 1 órára nem bízom rájuk a gyerekeket (3-5 évesek). Idősek és félek hogy nem bírnák a gyerekek felügyeletét. Sokszor nekem is elég kemény velük.
2014. jan. 5. 23:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen. Nincs más választásom. Nincsenek nagyszülők, ha orvoshoz kell mennem akkor csak dédi van.
2014. jan. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ilyen problémám sajnos nincs, egy dédi (azaz nekünk nagyszülőnk) se él már.
2014. jan. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem bíznám rájuk.

78 és 83 évesek, nehezen mozognak már nagyon, de emiatt nekik eszükbe se jut, hogy otthagyjam náluk az 1 éves lányom, tudják, hogy nem bírnának rá vigyázni akár fél órára sem, hiszen nem tudnak utánaszaladni, vagy felemelni.

2014. jan. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs már Dédink :-(
2014. jan. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A 4 nagyszülőből kettő érte csak meg az unokákat nemhogy a dédszülők.
2014. jan. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem,biztos hogy nem bíznám rá őket.Az egyik 90 a másik 86 éves.Nem tudnának már figyelni rájuk.Természetesen olyan van hogy elmegyünk hozzájuk,és ott vagyunk pár órát,de akkor mi vigyázunk rájuk.
2014. jan. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

nekem a nagymamám nagyon fiatalos, rábíznám nyugodt szívvel ha úgy adódna, de eddig még nem kellett.

azt szoktuk, hogy átmegyünk hosszabb időre és én besegítek a tennivalókba, ő meg addig mesél a gyereknek vagy autót tologat vele, na meg kivétel nélkül palacsintát süt nekünk :)

egyszer volt olyan, hogy áthívtam, míg ablakot pucoltam addig dajkálta, picike volt akkor még, hasfájós, azóta 4 év eltelt... :)

2014. jan. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78 eves a nagymamam, ra merem bizni mindket gyerekemet (1 es 4 evesek) En nem varom el, hogy kemeny legyen veluk, sot nincs is ra szukseg, mert olyan jol megvannak, hogy rajuk sem kell szolni. Bar otthon is ugy viselkednenek...
2014. jan. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem, nincs rá lehetőség :( Amikor 4,5 éve teherbe estem a kisfiammal, még úgy képzeltük, hogy a nagymamám fog rá vigyázni olykor, mert fizikailag és szellemileg is kitűnő állapotban volt. Az élet közbeszólt sajnos, félidős terhes lehettem, amikor egy betegség miatt hirtelen romlani kezdett az állapota. Még megérte a kisebbik gyerekem születését is, de egyre rosszabb fizikai és mentális állapotban, a picit már a kezébe is alig tudta venni, úgy legyengült. Most novemberben veszítettük el őt végleg.

Szegény olyan sokat emlegette, hogy nem így képzelte, hanem aktív dédszülő szeretett volna lenni, hiszen minket is gyakorlatilag ő nevelt fel. Ez sajnos már nem adatott meg neki.

A párom nagyszülei rég nem élnek már Nekem van még egy nagyapám, de ő velünk se foglalkozott soha, nyilván dédunokázni se fog.

A játszóterünkön viszont van egy dédi, aki minden nap lehoz egy 1 év körüli kisfiút, szerintem ő vigyáz rá, mert mindenki más dolgozik. Viszonylag fiatalos, és jó fej is (sokkal jobban kijövök vele, mint némelyik anyukával), de azért már nem fiatal ő sem, a kisgyereket például alig tudja betenni a babakocsiba, hintába, csúszdába beemelni végképp nem tudja. Nem nekik való lenne ez már.

2014. jan. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ha nagyon muszáj lenne,maximum egy fél órára hagynám ott őket. 80 bőven elmúlt (nem tudjuk hány éves,bármikor kérdeztük mikor született,mindig csak annyit mondott,hogy ganajhordáskor :) ), cukros,gyakran lesz rosszul,járni alig bír,de szellemileg épp. amíg a gyerek csak mászik, egy fél órára kettesben hagynám őket,de ha már járni fog,biztosan nem.
2014. jan. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!